Повідомити адміністратора про коментарі

Дякуємо за повідомлення адміністратору.
Заповніть форму і натисніть "Надіслати" для відправки.

Ім’я:
 
E-mail:
 
Причина повідомлення про коментар
 
 
 

Коментар:
 
Зменшення торгової мережі удвічі – з 162 до 83 об’єктів, закриття 6 магазинів та 3 кафе-ресторанів, значне зниження товарообігу – такими „ефективними” результатами економічно-управлінської діяльності може похвалитись депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожній на посаді голови правління Дрогобицької райспоживспілки. 
 
Споживчу кооперацію в Дрогобичі Михайло Леонович очолив ще у далекому й буремному 1999 році. Тоді ще багато хто на Львівщини на противагу Симоненкові підтримував Кучму й не міг жити без тісних зв’язків із лицарями ордену червоної троянди. До цього, згідно його офіційної біографії, він очолював приватне підприємство «Лівач». 
 
Втім, з переходом у систему споживчої кооперації, керівну посаду у приватній фірмі він залишив за собою. Більше того, придумав унікальний механізм перетворення колективного майна у приватне. До речі, кажуть, що боротьба за патент на це ноу-хау розгорілась в певних колах не на жарт. У розпорядження Вголосу потрапили документи, які чітко свідчать: фірма «Лівач» купила у Дрогобицької споживчої спілки 6 об’єктів. 
 
А загалом з 2004 по 2011 рік Дрогобицька райспоживспілка продала 35 об’єктів. І більшість з них купили фірми, пов’язані з Михайлом Задорожнім. І причому купили за цінами, які у кілька раз є нижчими від ринкових. Загалом за всі ці 35 об’єктів спілка отримала лише 1, 2 млн. грн. По якихось 5 тисяч доларів за об’єкт. Перепрошую, нормальний туалет за ці гроші збудувати не можна. 
 
Так, ПП «Лівач» купило кафе у центрі Дрогобича (пл. Ринок, 6) площею 170 кв. м за 40 тис. грн. (тобто по 235 грн./кв.м). 
 
Також у центрі цього міста обласного значення – на вул. Малий Ринок, 6 ПП «Лівач» купило магазин «Урожай» площею 160 кв. м та кафе «На Ринку» площею 130 кв. м. Обидва приміщення фірма купила за 150 тис. грн. При цьому, відразу перед продажем райспоживспілка у цих приміщеннях провела ремонтні роботи на суму 203 тис. грн. – тобто тільки вартість ремонту є більшою, ніж ціна продажу! Які ж виявляється на Дрогобиччині пайовики меценати-філантропи! Роблять за свої гроші ремонт, а потім собі ж у збиток продають відремонтоване приміщення!  
 
І згодом ПП «Лівач» викуповує підвал у цьому будинку площею 133 кв. м за 30 тис. грн. 
 
ПП «Лівач» отримує також право власності на ковбасний цех у Дрогобичі по вул. Горішня Брама, 51 та два магазини у знову ж таки тому Дрогобичі. Ці магазини купило Дрогобицьке міське споживче товариство, як орендар, по мінімальній ціні. І відразу ж перепродало їх ... тому ж таки «Лівачу» по тій же мінімальній ціні. Цікаво, чи реагувало на ці оборудки обласне керівництво облспоживспілки? Правоохоронні органи? Прокуратура? Народне майно дивним чином трансформується у приватне, а всі мовчать. Невже в долі? Кажуть, голова УКООПСПІЛКИ Бабенко Станіслав Григорович активно вивчав досвід колеги Задорожного (АФЕРА СТОЛІТТЯ, АБО ЯК «БАБЕНКО І КОМПАНІЯ» ПОГРАБУВАЛИ 12 МІЛЬЙОНІВ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ). 
 
У 2003 році спілка також продає свій магазин-склад на вул. Опришківській, 1 площею 1 тис. кв. м всього за 14 тис. грн., який викуповує фірма, наближена до депутата обласної ради Задорожного. 
 
Щоправда, це не єдині посади Задорожного – окрім посади голови правління Дрогобицької РСС та ПП «Лівач», він також очолює колективне підприємство «Підгір’я». Дане підприємство оперує кількома магазинами, які належать Дрогобицькій спілці. Пан-товариш-бізнесмен також є директором кафе «На ринку» (яке, нагадаємо, з власності спілки перейшло у власність ПП «Лівач»). Нагадаємо, що він також є головою постійної депутатської комісії обласної ради з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку і взагалі займає активну життєву позицію, веде здоровий спосіб життя, не вживає жирної їжі та обливається холодною водою. 
 
Завдяки стільком посадам та впровадженню передового досвіду прихватизації Задорожний кошти спілки, в основному виручені за продаж майна, скеровує на підтримку своїх підприємств. Так, у 2007 році Дрогобицька РСС перерахувала гроші у статутні фонди КП Підгір’я, а також виділила 40 тис. грн. на ремонт магазину «Кооператив», який вже був власністю ПП «Лівач». Воістину вершини майстерності ефективного менеджменту!  
 
При цьому, «Лівач» фактично не здійснює жодної діяльності (окрім купівлі у Дрогобицької РСС нерухомості), на підприємстві офіційно не працює жодного працівника!  
 
Крім того у компетентних органів є підозра, що магазини «Підгір’я» показують лише частину виручки, а більшість товару взагалі реалізується нелегально. Згідно офіційних даних саме магазини кооперації входять до числа тих не багатьох в Дрогобичі, які офіційно виплачують зарплату нижче мінімальної, що також є порушенням законодавства. 
 
Більше того, магазини постійно нарощують податковий борг. Так, станом на кінець попереднього року 8 магазинів заборгували 20 тис. грн. 
 
Але крім майна тягне нашого депутата і до землі. Згідно інформації Держкомзему у Дрогобицькому районі за Дрогобицькою РСС закріплено 9, 21 га земельних ділянок. На жодну з них немає договору оренди. Бо буцімто підприємці перебувають на т.зв. єдиному податку. А де ж громадянська позиція депутата Задорожного, його турбота про виборців району, наповнення місцевого бюджету? Земельний податок зі всіх підприємств спілки (а їх є близько 100) сплачують лише 5 підприємств у сумі 3, 5 тис. грн. 
 
Через це підприємства райспоживспілки традиційно потрапляють у погані «рейтинги» у Дрогобицькому районі – як ті, де найменші зарплати, і як ті, де сплачують найнижчі податки. 
 
Але все це, як бачимо, не заважає Михайлові Задорожному будувати успішну кар’єру політика місцевого масштабу. Подейкують, що має він амбіції балотуватись на майбутніх виборах і до Верховної Ради України. Може тому так активно „Лівач” збиває лівак? На вибори гроші потрібні... 
 
P.S. Чекаємо на реакцію як завжди принципового голови облдержадміністрації й інших борців з капіталістами, що п’ють кров трудового народу.
 
Газета Вголос відповідь Власю, 20:06 11.07.2011
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5828 днів)