Повідомити адміністратора про коментарі

Дякуємо за повідомлення адміністратору.
Заповніть форму і натисніть "Надіслати" для відправки.

Ім’я:
 
E-mail:
 
Причина повідомлення про коментар
 
 
 

Коментар:
 
Часу обмаль, але запитання слушне.  
Розповім про “звіра” - кругий стіл, - із власного досвіду. Був модератором (ведучим) круглих столів у Дрогобичі, Львові та Києві, закордоном у Польщі та США. Це особливий жанр публічної ( найменш гострої) дискусії. Їх мета, це обговорення та ідентифікація якихось конкретних проблем, пошук шляхів їх вирішення, генерування нових спільних ідей. Є й неписані правила. Як ось: рівноправність, на засіданні немає “шефів” та підлеглих, лекторів та слухацької аудиторії. Присутні повинні мати базові знання з проблем, що обговорюються (умовно — експерти). Підбираються учасники за ознакою: знає проблему, проблема стосується конкретно ( якоїсь особи, групи громадян тощо). Помилкою №1 є наявність на засіданні радикалів. Один взасос цілує владу, інший ганьбить всіх підряд. Тут має діяти принцип комп. - крайні відкидаються. Помилка №2, - ведучий прогинається перед високопосадовцем, що є на засіданні і починається “токування” в один бік. Помилка №3 , - обговорюється багато питань, не пов'язаних однією темою. І помилка №4:відсутність на засіданні осіб... з-поза професійного середовища ( позаяк саме вони деколи подають надзвичайно цікаві ідеї та рішення). Це зветься , конструктив зі сторони. 
Якщо модератор вміє формувати сценарій круглого столу, то він, як правило, є плідним та конструктивним, . А учасники напрацьовують конкретний результат. Це може бути досить предметна резолюція, яка потім не лише доводиться до громади, але зобов'язує владу діяти, приймати конкретні рішення із подальшим контролем з боку громадськості за їх виконанням. Учасники мають отримати інформаційні матеріали, - це важлива частина роботи, адже з круглого столу треба винести не лише позитив, але й нові знання. Оптимальна кількість учасників — не більше 25 осіб, які беруть участь у не довше аніж 2-годинній дискусії. Більше — некерована аудиторія. Представники ЗМІ, як правило, пасивні учасники. За виключення моментів, коли вони озвучують суспільно важливу інформацію. Акули пера, яких не стримують на засіданні, здатні перетворити його в непродуктивні “розбірки”. Модератор заздалегідь пропонує експертам визначитися з тезами своїх повідомлень, щоб уникнути дубляжу та втрат часу. Надзадача, - досягнення компромісного фіналу засідання : треба пам'ятати, що партнер тобі потрібен живий. Надпомилка, - вивести всіх і вся “на чисту воду”.Адже moderate (англ.) це уникнення крайнощів ( стримувати, пом'якшувати, одним словом, деколи наступити “на горло власній пісні”, задля досягнення результату). Мусиш бути спокійним, виваженим, холоднокровним навіть тоді, якщо на засіданні присутні люди з сумнівною репутацією, або й відверті провокатори ( є й такі випадки) і які всіляко намагаються навчити всіх “жити чесно”.Важливо й приміщення, де проходить захід ( щире спасибі Мирону Григоровичу Карпяку за наданий конференц-зал! ) 
Не описую, як саме виглядає організаційний зміст засідання. Це довго та нудно, однак є правило все записувати на диктофон, запитання та віповіді необхідно занотовувати ( рука на пульсі, запобігання неточностей). Якщо засідання проходить цікаво, то не потрібно ані шеляга, аби в пресі були замітки. Суттєво не лише привернути увагу громадськості та влади, - резолюція ( деколи меморандум, “риба” якого вже має бути на руках учасників), але й спонукати таким документом до пошуку спільного вирішення означених проблем (партнерство на ділі).Таким чином круглий стіл дозволяє громаді не дуже плакатися (бо треба шукати вихід з ситуації), а владі не декларувати неіснуючі “прориви в економіці та реформуванні (бо вже почули про себе всю правду-матінку, але в неконфліктній упаковці).  
Чому провалювалися всі громадські слухання в Дрогобичі? Лише тому, що їх організатори нехтували знанням «кухні» цих заходів. А вчитися не хотіли. Ось і виходило спілкування на кшталт « Ти дурень! Сам дурень» 
І насамкінець. Як маєте на тому засіданні гарних друзів чи колег, або знайшли нових однодумців, -почастуйте їх кавою. Бо всю воду, що стояла в пляшках на столах вони вже випили.  
Ось така вийшла невеличка оповідь про те, як фахово провести засідання круглого столу. Можна сказати – страва від шеф-кухаря.Зараз появилася нова тема “трикутні столи”. Але це вже інша тема. Гараздів!
 
Олександр М., 17:00 04.10.2011
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5806 днів)