Повідомити адміністратора про коментарі

Дякуємо за повідомлення адміністратору.
Заповніть форму і натисніть "Надіслати" для відправки.

Ім’я:
 
E-mail:
 
Причина повідомлення про коментар
 
 
 

Коментар:
 
Виступ Богдана Винницького і задані ним запитання 
Шляхетні достойники! Маю велику честь сказати, що вибори ректора, як Ви добре знаєте, – дуже відповідальна подія. Тому вибір, зроблений на підставі тільки дріб’язкових інтересів, є недостойним високої гідності.  
Ми маємо багато успіхів. Проте настав інший час – час системних реформ. Ми або випередимо події і знайдемо шляхи для свого якісного зростання, або згоримо в болючих реформах, що стали невідворотними.  
Я не той, хто багато обіцяє, можу обіцяти лишень спільну важку працю спрямовану на перетворення університету в нову якість. В житті дотримуюсь принципу: говори і роби те, що думаєш. Я не той, хто стає на коліна і просить. Життя навчило мене швидко вловлювати суть проблеми, аналізувати, пропонувати, знаходити нестандартні аргументи, переконувати, перемагати і досягати успіху.  
Свої погляди я докладно виклав в книжці, в програмі та в багатьох статтях і коментаріях. Тому коротко про те, як зробити так, щоб ми всі мали роботу, багато мудрих студентів, щоб ми приходили з цікавістю на роботу завчасно, затримувались на роботі через те, що нас студенти не відпускають і нам зі студентами цікаво, щоб ми вважали за велику честь повчитися у студентів, а студенти з цікавістю вчилися у нас. Всього цього можна досягти за допомогою розбудови в Дрогобичі правдивого сучасного університету та справжнього впровадження Болонської системи і, зокрема, за допомогою використання всіх можливостей варіативної складової ОПП. В наш час вагомі відкриття відбуваються на стику різних наук. Тому я є противником тих, які пропагують сувору регламентацію варіативної складової ОПП. 
Сучасних педагогів можна підготувати тільки в справжньому університеті. Основні елементи моєї програми – це створення п’яти інститутів та створення загально університетської кафедри методики. Вони ж будуть моїми першими кроками на посаді ректора, якщо за вашої підтримки ним стану. 
Утворення п’яти інститутів пропонується для того, щоб краще втілити Болонську систему, підняти на сучасний рівень роль варіативної складової ОПП, покращити якість підготовки вчителів. Але є ще інша мета. Інститут природознавства, праці та здоров’я пропонується і для того, щоб об’єднати можливості наших фізиків, біологів та інженерів з потребами курортної медицини, спорту та екології. Інститут точних наук та економіки пропонується і для того, щоб об’єднати можливості наших економістів, математиків та спеціалістів комп’ютерних наук з потребами нашого бізнесу. Інститут історії, психології та філософії пропонується і для того, щоб об’єднати можливості наших філософів, психологів та істориків з потребами нашого соціально-політичного життя. Інститут філології пропонується і для того, щоб знайти нашу нішу на ниві комп’ютерної лінгвістики, міжнародної інформації, перекладу тощо. Інститут педагогіки і мистецтв пропонується і для того, щоб знайти нашу нішу на ниві дизайну, мистецтв тощо. Водночас, цей інститут з часом повинен стати головним в підготовці вчителів за всіма напрямками. 
На мою думку підготовку вчительських кадрів потрібно здійснювати наступним чином. Студент протягом 5 семестрів навчається за програмою фізика, психолога, хіміка, біолога, філолога, художника, артиста, музиканта, дизайнера, математика, історика, інженера, спеціаліста комп’ютерних наук, філософа тощо, а в 6 семестрі підключається варіативна складова ОПП, за допомогою якої студент вибирає своє майбутнє: фізик, вчитель фізики і деяких технологій, вчитель музики і деяких технологій, вчитель математики та інформатики, вчитель української мови і вихователь дітей дошкільного віку, вчитель історії і вчитель початкових класів та багато інших поєднань. Державні органи за допомогою фінансових механізмів стимулюють вибір студентами потрібних ринку спеціалізацій. При цьому державні стандарти повинні містити конкретний перелік мінімальної кількості кредитів, яких повинен набрати студент, щоб він мав право викладати відповідний предмет, і відповідний факт повинен бути зафіксованим в додатку до диплому. Саме таку концепцію підготовки вчителів я буду відстоювати. 
Далі буду говорити фактами. 
1. В кращі радянські часи наш університет мав понад 550 державних місць на першому курсі, у 2002 році – 472, 2010 – 450, а в 2011– 371. 
2. В кращі радянські часи наш фізмат мав 150 державних місць, у 2003 році–75, у 2010– 65. Тенденції є зрозумілими. 
3. Припустімо, що міністерство виділить нам стільки державних місць на перший курс, скільки реально випускників пішло працювати у школу. 
4. Припустимо, що завтра відміняється кваліфікаційний рівень “Спеціаліст”. 
5. Спитаймо себе “Скільки у нас буде ставок?” 
6. Де поділись педагогічні інститути в сусідній Польщі? Вони там зникли. Залишилась, здається, одна вища школа педагогічна. 
7. Що ж можна думати про тих, які ратують за педагогічний університет? Одні – це пропагують свідомо, щоб знищити нас, а інші – із-за недостатнього розуміння суті проблеми. 
Я думаю, що ми маємо достатній потенціал для кращого майбутнього і в своїй програмі пропоную важку працю й інший шлях та нестандартну тактику і стратегію досягнення мети. Суть моєї програми–це пошук шляхів нашого виживання, шляхів покращення нашої конкурентноздатності. Шлях до цього єдиний–це розбудова в Дрогобичі сучасного університету в класичному розумінні і справжнє впровадження Болонської системи як інструменту підготовки фахівців сучасного рівня. Інші варіанти–довголіття нам не дадуть. Як досягти тої мети, яку пропоную?. Перш за все питання про створення університету за третім варіантом моєї програми потрібно поставити руба вже на етапі підписання контракту з міністерством і знайти належні аргументи для підтримки. Активна участь в передвиборчій компанії Народних депутатів України і пошук наших лобістів у Верховній Раді в моїй стратегії і тактиці також присутні.  
Можна дуже багато говорити про подальше покращення наукової роботи, навчально-виховної роботи, матеріально-технічного забезпечення тощо. Все це є важливим, але є похідним від головного питання ”Чи буде в Дрогобичі сучасний університет?”.  
Отож, рідне міністерство, підтримай створення сучасного університету в Дрогобичі. Рідні міська і районна влади, підтримайте. Рідний дрогобицький бізнес, підтримай. 
Університет – це установа, в якій вільні інтелектуали, виховують вільних інтелектуалів. Посада ректора часто розглядається як покарання для професора, якого просять стати ректором на рік, максимум на чотири роки, для того, щоб знайти нові ідеї та здійснити якісний стрибок в розвитку університету. У нас тут всі планують мінімум на 10 років та ще й хочуть справу у спадок передати. Та і не розуміють, що сама постановка питання про ректорство як сімейної справи опускає нижче плінтуса навіть достойних людей, а ще нижче опускаються ті, які для досягнення своїх неблагородних цілей використовують жовту пресу. Тому потрібно обирати тих, які перебувають на нормальній висоті. 
Цього року в Україні великий футбол. Тому потрібно обирати того, хто забезпечить великий успіх. 
Цього року в Україні відбудеться об’єднавчий з’їзд пасічників. Оберімо і ми того, хто забезпечить мир в нашому домі і об’єднає зусилля для розбудови сучасного університету. Вдалого Нам вибору. Дякую за увагу.  
 
Запитання до Бойчука. В мене два питання. 
1. Минулого разу Ви сказали, що скромно плануєте бути ректором 10 років, а потім передасте справу своїй дочці та внучці. Чи може я Вас не добре зрозумів ? Дякую за відповідь. 
2. Достойний професоре, я літом двічі з п’ятирічним переривом зустрів одного пана з Канади на першому поверсі фізмату. В цього пана, здається, дід там загинув. Він заходив в кабінет на першому поверсі, в який всі ходять. Не буду передавати те, що цей пан говорив. В цей час Ви були деканом і разом зі своїм другом зробили для себе шикарні кабінети, а про людей забули. Ви так само будете дбати про імідж університету, коли станете ректором ?. Дякую за відповідь.  
Запитання до Кулика.  
1. Достойний професоре, чи не вважаєте Ви за потрібне ліквідацію такої державної установи, як академія педагогічних наук? Дякую за відповідь. 
2. Достойний професоре, на мою думку діючі стандарти спеціальності “Технологічна освіта” є відірваними від реалій. А якою є Ваша думка? Дякую за відповідь. 
Запитання до Пелеха. В мене два питання. 
1. Достойний професоре, професор Литвин у свій час постійно виступав проти незалежного оцінювання школярів. Ви також підтримуєте корупцію чи Ви вважаєте Литвина непрофесіоналом? Дякую за відповідь. 
2. Достойний професоре, Президент України та Голова уряду України постійно кажуть, що Україні потрібні спеціалісти технічних спеціальностей. Ви ж говорите про перетворення нашого Університету в гуманітарний. Ви часом не берете участі в спланованій одним впливовим політиком компанії з дискредитації українського керівництва ?. Дякую за відповідь. 
Запитання до Скотної. В мене два питання. 
1. Достойний професоре, корпус фізмату в жалюгідному стані, а в Трускавець і Самбір вкладено великі гроші. Якщо станете ректором, то що будете робити з самбірським та трускавецьким корпусами ?. Дякую за відповідь.  
2. Достойний професоре, минулого разу Ви обґрунтовували своє бажання стати ректором. Мене Ви не переконали. Я думаю, що Ви підставляєте університет. Ви не думали про зняття своєї кандидатури? Дякую за відповідь.  
Запитання до Тищенка. В мене два питання. 
1. Достойний професоре, я вважаю, що науковий ступень доктора наук Україні не потрібен, але потрібно підвищити вимоги до присвоєння вченого звання професора. А Ви як вважаєте? Дякую за відповідь.  
2. Достойний професоре, чи не вважаєте Ви за потрібне передачу більшості науково-дослідних інститутів НАН України університетам ? Дякую за відповідь. 
.Заключне слово.Дякую всім за цікаву передвиборчу компанію.. Вдалого Нам вибору.
 
Арифметик, 08:52 27.04.2012
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5807 днів)