Повідомити адміністратора про коментарі

Дякуємо за повідомлення адміністратору.
Заповніть форму і натисніть "Надіслати" для відправки.

Ім’я:
 
E-mail:
 
Причина повідомлення про коментар
 
 
 

Коментар:
 
Все ж таки , судячи по коментах попередньої статті, питання більш глобальніше, а ніж наразі аналізує отець. 
На мою думку така кількість коментарів доводить, що церква, як структура НАРОДНА, своїми діями все більше віддаляється від свого ж НАРОДУ !  
Хто б, що не говорив церква - це один з різновидів ВЛАДИ в буть-якій країні, хіба що з іншим підгрунтям, та основами ніж привична для нас - державна. Ось вам і відповідь на запитання ".чому саме духовенство нищили найперше?" Щоб мати максимальну владу в країні в 40х-50х роках минулого сторіччя державна гілка влади, старалась зменшити вплив духовної гілки влади - це не настільки важко , щоб зрозуміти. 
"Значить зброя священика, Слово Боже, було великою загрозою для їхньої звірячої поведінки і злих помислів" - це також досить філософський погляд. Звернувшись до історії можем пригадати часи інквізиції, хрестових походів - речі якими не гордиться Католицька Церква і які робились з благословенням декількох Пап Римських в різні часи. Отже церква , як структура уже не одне сторіччя бере дуже активну участь в політичній діяльності держав. Для цієї діяльності повинна бути чітка структура та іерархія - ось звідки певні бюрократичні елементи в "народній структурі". Фактично всі ці довідки, про хрещення, науки.. і т.д. - це ще один з важелів залежності та впливу на парафіянина. Пророк Іван НЕ ВИДАВАВ довідок про хрещення Ісусу - тому фактично всі ці довідки, це плід самої структури і напевне, я процитую слова ж отця Тараса "Тому все, що належить до проповідування Слова Божого, життя у Святих Таїнствах і молитві Церкви, святі обряди, які є зовнішній виявом Богопочитання, – є святе і непорочне." А особливо я б наголосив на фразі:" Все інше – ВИТВІР ЛЮДИНИ, а людський елемент у Церкві часто є ГРІХОВНИМ". 
Хотілось би бачити Церкву в першу чергу, як духовний фундамент, а не частину владного елементу. Повірте процесів отримання різних довідок та паперів в нашому житті настільки багато, що наявність їх в духовній частині просто відштовхує, та нагадує діяльність керманичів нашої держави. 
Основа церкви - ВІРА!  
Так роз"ясніть мені, чому люди, які самі проповідують ВІРУ - вимагають її паперове підтвердження (довідку) ? 
Шлюб - свідченням віри і любові перед БОГОМ! Так чому "щоб шлюб був важний і законний, його має уділити компетентна влада, тобто єпархіальний єпископ або парох" ? Як це можна зрозуміти по іншому, ніж бажання мати також частинку ВЛАДИ ? На мою думку священнослужитель повинен ДОПОМОГТИ, а не вирішувати одноосібно в відмові в таїнства шлюбу. А при порушенні певних обов"язків шлюбу- це в першу чергу відповідальність порушника перед БОГОМ за свої гріхи.  
Церковний судоустрій - фактично також елемент владної структури - і лишній раз нагадує елемент державної діяльності. 
Приходим до висновку: 
В даному вигляді ЦЕРКВА - ЦЕ ЕЛЕМЕНТ ВЛАДИ! З її як позитивними, так і негативними моментами, і наразі дуже нагадує депутатський корпус нашої країни. А духовна влада може попадати як в "хороші" руки так і не зовсім... Знову ж багато прикладів, як в історії так і в житті. 
Священника просто зайшовшого до парафіянина поспілкуватись на ту ж церковну тематику, напевне можна побачити нажаль лише в селах і то не всіх. Зато кожен рік можна побачити освячення магазинів та лотків на базарі, навіть без попереднього запрошення, зато з "тацьою для пожертв".  
На мою думку церковна діяльність мала б бути ближчою до народу.Так як основою є ВІРА, напевне все ж таки не варто духовну частину нашого життя лишній раз "збагачувати" бюрократією та елементами владних "заморочок". 
Все ж таки, це ж віра в БОГА- яка більша від матеріальності, що нас оточує і завдання церкви максимально допомогти та піднести вище матеріальних речей віру, а не перетворити в сіру буденність яку ми маєм живучи в теперішній державі!  
І напевне вартувало б робити висновки, чому цей же народ бачить ситуацію іменно ТАК, як він коментує, а не оправдуватись бо такий устав, канон чи іерархія.І можливо варто також робити зміни в тих же устава, канонах та іерархії ?
 
Дрогобичанин, 09:22 09.08.2012
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5826 днів)