Повідомити адміністратора про коментарі

Дякуємо за повідомлення адміністратору.
Заповніть форму і натисніть "Надіслати" для відправки.

Ім’я:
 
E-mail:
 
Причина повідомлення про коментар
 
 
 

Коментар:
 
Впровадження реформи освіти по-дрогобицьки 
 
З 1 вересня 2018 року по всій Україні стартувала реформа освіти, котра передбачала створення Нової української школи. Реформа несе за собою багато позитивних змін, зокрема передбачає створення однакових умов для всіх шкіл, тобто першокласники вчаться за принципами НУШ, у подальшому створення сильних профілюючих ліцеїв для старших класів, територіальний набір учнів у перші класи. Ну що б, здавалося, кращого?  
Але ж бо це не для Дрогобича. Взялися впроваджувати реформу освіти й у Дрогобичі, але, мабуть, наші очільники чи то не дочитали Закон про освіту, чи просто вирішили впровадити його в життя так, як їм вигідно. І почалося… Поділ усіх загальноосвітніх шкіл на ліцеї та гімназії лише так, як зуміли домовитися з міською владою директори шкіл. Створюються так звані ліцеї без відповідної бази, без спеціалістів, що можуть навчити насправді якогось профілю. Ліцеєм стає школа, котра в усіх рейтингах міста (і ЗНО, і предметних олімпіадах) займає най-, найнижчу сходинку. Чи хотіли б Ви, панове, щоб ваші діти просто ще два роки відходили до такого ліцею? Визначення статусу шкіл передбачено законом аж з 2021 року. Невже до цього часу не можна справді підготувати і матеріальну базу для тих ліцеїв, і спеціалістів? Але в нашого очільника міста одна єдина відмазка: «Потрібно вже, бо у місті немає грошей на зарплату вчителям». То чому ж не робите запит у Кабінет міністрів, а точніше в Міністерство фінансів, яке недофінансовує освіту Дрогобича, не врахувавши посади завучів, психологів, методистів, чиї посадові обов’язки визначені законодавством, і повинні профінансовуватися. Також виникає питання стосовно поділу класів на групи при вивченні іноземних мов. І саме їм представникам міністерств виправляти помилки, а не страждати через те учням шкіл.  
А ось ще одне так зване виконання одного із пунктів Закону про освіту про територіальние обслуговування шкіл за місцем проживання учнів-першокласників. Якщо у Києві, у Львові уже другий рік першокласники ідуть у школи за місцем проживання або ж проходять жеребкування, то в Дрогобичі набір в перший клас проходить хто, як більше «хапне». А де ж розроблена інтерактивна карта про обслуговування школами певних територій? А нема. Бо це не вигідно деяким елітним школам, от і закривають наші чиновники на це очі.  
З 2020 року кожна школа переводиться на самофінансування. От і робимо висновок: зараз іде просто штучне зменшення дітей у деяких школах, а згодом ці школи просто-напросто знищаться, бо не вистачить грошей. От і будемо мати в місті як мінімум на п’ять шкіл менше, а відповідно збільшиться наповнюваність виправних колоній. А ще, щоб влаштувати дитину в школу, потрібно буде пройти всі круги пекла, як це відбувається на початку 21 століття при наборі в садочки Дрогобича, бо колись їх успішно знищили. Як Вам така реформа?
 
Впровадження реформи освіти по, 10:46 19.06.2019
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5828 днів)