Повідомити адміністратора про коментарі

Дякуємо за повідомлення адміністратору.
Заповніть форму і натисніть "Надіслати" для відправки.

Ім’я:
 
E-mail:
 
Причина повідомлення про коментар
 
 
 

Коментар:
 
Можливо, хтось зацікавиться наступним: 
 
Досить часто між водіями і працівниками ДАІ виникають конфлікти відносно перевірки номерів агрегатів під капотом автомобіля. У більшості випадків такий огляд є безпідставним, а частіше це робиться з метою виманити водія на вулицю. 
 
Згідно діючого законодавства, такі перевірки – незаконні, а тому водій має повне право відмовити працівнику ДАІ в огляді підкапотного простору. В ст.30 Конституції України вказано наступне: Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду. У невідкладних випадках, пов’язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку. 
 
Згідно п.11 Постанови Пленуму Верховного суду України №2 від 28.03.2008 як «інше володіння» слід розуміти такі об’єкти, які за своїми властивостями дають змогу туди проникнути і зберегти або приховати певні предмети (речі, цінності). Ними можуть бути, зокрема, земельна ділянка, сарай, гараж, інші господарські будівлі та інші будівлі побутового, виробничого та іншого призначення, камера сховища вокзалу, індивідуальний банківський сейф, автомобіль, тощо. 
 
Отже, виходячи з роз’яснень Верховного суду України, капот автомобіля є «іншим володінням», оскільки дозволяє там сховати деякі предмети (речі, цінності) і, як наслідок – оглянути це місце можна лише після мотивованого рішення суду. 
 
Єдиним випадком, коли працівники міліції можуть проникнути в автомобіль без рішення суду, є безпосереднє переслідування конкретної особи, що підозрюється в здійсненні злочину. Тобто, коли відбувається переслідування викрадача, то огляд і обшук проводиться вільно, але з обов’язковим складанням протоколу та повідомленням прокурора. 
 
Працівники Державтоінспекції будуть апелювати до п.2.4 Правил Дорожнього Руху (далі - ПДР), в котрому вказано, що на вимогу працівника ДАІ водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також…дати можливість перевірити номери агрегатів і комплектність транспортного засобу; дати можливість оглянути транспортний засіб відповідно до законодавства за наявності на те законних підстав. 
 
Однак, дана норма ПДР не означає, що водій повинен за будь-яких обставин давати можливість перевіряти номера агрегатів. В ст.19 Конституції вказано, що «посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України» 
 
Це означає, що вимога співробітника ДАІ повинна бути на підставі ЗАКОНУ, а Конституція говорить, що оглянути капот можна лише за рішенням суду. Отже, водій повинен надати можливість оглянути агрегати лише в тому випадку, коли співробітник ДАІ діє на законних підставах. 
 
Більше того – діюче законодавство не передбачає відповідальності за відмову відкрити капот. У випадку прямої відмови автомобіліста, інспектор ДАІ абсолютно нічого не може вдіяти. Крім того, бажання ДАІшника залізти під капот без рішення суду, може бути кваліфіковано, як перевищення влади і службових повноважень. 
 
Також слід звернути увагу на те, що п.2.4 ПДР не зобов’язує водія відкривати капот, а говорить лише про те, що слід надати можливість оглянути номера агрегатів. У багатьох автомобілів такі номери вказані під лобовим склом. В цьому випадку ДАІшник звіряє все вільно. Якщо ж номера знаходяться лише під капотом, то водій має право відмовити, посилаючись на ст.30 Конституції України. 
 
На жаль, посилання не публікуються.
 
стебничанин, 20:50 05.09.2013
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5806 днів)