Повідомити адміністратора про коментарі

Дякуємо за повідомлення адміністратору.
Заповніть форму і натисніть "Надіслати" для відправки.

Ім’я:
 
E-mail:
 
Причина повідомлення про коментар
 
 
 

Коментар:
 
Ви здивуєтеся, але суті, побутові відходи, що представляють собою суміш з органічних речовин різного походження, є нічим іншим як висококалорійним паливом , які не поступаються за енергетиці традиційного бурого вугілля. За підтвердженням цих слів можна звернутися до досвіду західноєвропейських країн, де в останні роки проблема утилізації ТПВ вирішується найбільш успішно. Так, наприклад, в Копенгагені (столиці Данії) близько 30% тепла для систем централізованого теплопостачання добувають завдяки термічної утилізації відходів!  
 
Розглядаючи побутове сміття як поновлюване джерело енергії, ми враховуємо в першу чергу економічний інтерес населення. З огляду на постійне зростання тарифів на енергоносії, побутові відходи як різновид альтернативного палива стають як ніколи актуальні.  
 
Отримуючи енергію зі сміття ми одночасно вирішуємо проблему утилізації ТПВ та отримуємо дешеву, можна сказати, практично безкоштовну теплову енергію, яку можна пустити на забезпечення комунальних теплоресурсів. Ну а застосування сучасних технологій утилізації сміття в процесі вирішення проблеми утилізації відходів дозволить знизити негативний вплив, який чинить полігон відходів (ТПВ) на навколишнє середовище.  
 
Які види палива можна отримати із звичайних ТПВ.  
Якщо з тепловою енергією, що утворюється при термічній переробці сміття все досить зрозуміло і передбачувано, то рухаємося далі. Ви будете здивовані, але з відходів можна отримувати не тільки енергію, але і паливо. Паливо, що отримується з звичайного сміття, буває: 
 
Газоподібне (біогаз, що містить метан) 
тверде 
рідке 
Отже, розглянемо способи, завдяки яким отримують ці види палива з ТПВ детальніше.  
 
Газоподібне паливо можна отримати в першу чергу з відходів органічного походження. У розвинених країнах, де біогазові технології розвинені досить добре, за допомогою газу, одержуваного з харчових і рослинних відходів, опалюються цілі житлові мікрорайони.  
 
Тому не дивно, що в даний час в різних країнах створюються сміттєпереробні заводи , обладнані спеціальними сховищами, облаштованими для правильного твердих побутових відходів з метою отримання з них біогазу. Однак, варто зауважити, що газове паливо погано піддається транспортуванні, і тому воно як правило використовується прямо на місці його видобутку для виробництва теплової та електричної енергії.  
 
Тверде паливо з ТПВ (або RDF) є висококалорійної фракцією, що складається з побутових відходів. Даний вид палива знайшов широке застосування як дешевий замінник горючих корисних копалин. Воно може замінювати такі ресурси як: 
 
буре вугілля 
кам'яне вугілля 
нафтопродукти 
деревина 
Заміна копалин горючих ресурсів подібним твердим паливом з побутових відходів вже на протязі багатьох років є одним з найбільш яскравих показників сучасного технічного рівня. Дана тенденція найбільш чітко проявляється в цементній промисловості.  
 
Сьогодні багато цементні заводи використовують в технологічному процесі тверде паливо з відходів, тому саме вони є основним покупцем даної сировини. Однак крім подібних підприємств, RDF можуть використовувати тепло і електростанції. Переробка сміття (ТПВ) в тверде паливо є досить перспективною, оскільки негативний вплив на навколишнє середовище, що виникає в процесі спалювання подібного палива, є відносно низьким у порівнянні з спалюванням традиційних теплоносіїв.  
 
До числа незаперечних переваг твердого палива з ТПВ можна віднести його постійну (що не змінюється) теплотворність та стандартну форму. Все це істотно спрощує управління і контроль над процесами спалювання, оскільки при використанні даного палива забезпечується максимально якісне згоряння, яке до того ж є практично безвідходним. Не дивно, що утилізація відходів шляхом виготовлення з них твердого палива і подальше його спалювання (замість традиційного спалювання самих твердих побутових відходів) сьогодні є одним з найбільш ефективних способів переробки сміття .  
 
Рідке паливо з ТПВ навчилися отримувати відносно недавно, проте результат перевершив всі очікування вчених, адже на виході вийшло синтетичне дизельне паливо, яке можна використовувати в двигунах внутрішнього згоряння. Причому, воно вигідно відрізняється від дизельного палива, одержуваного на основі нафтопереробки, оскільки воно не має в своєму складі сірки, яка засмічує двигуни, що негативно позначається на їх довговічності.  
 
Використання палива з ТПВ дозволяє не тільки відчутно продовжити термін служби двигуна, але і позитивно позначається на довкіллі, оскільки відходом від згоряння такого палива є вуглекислий газ, який в ході процесів фотосинтезу перетворюється в кисень. Ну а той факт, що горючість даного палива нічим не гірше ніж у традиційного дизеля, не дивно, що подібні технології починають отримувати все більш широке поширення.
 
Роман, 19:21 26.03.2018
© 2008-2021 Дрогобич Інфо → (сайт працює 4961 день)