Пам’яті жертв НКВС, закатованих у тюрмі на Стрийській, присвячується… Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Юрій Федчак   
21.06.2013
МузейНе одні хани у полон мене брали,
Били-вбивали, на чужину гнали,
А я не скорилася, із сльози відродилася,
Українкою ж я народилася!..
А. Демиденко, "Україночка"

(натисніть на фото для перегляду, всього 43 фото і 2 відео)

Коментарі (36) | Переглядів: 11092

Детальніше...
 
Не будьмо байдужими! Спотворення історії Дрогобича триває Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Володимир Садовий   
14.06.2013
ЗатемненняФальсифікація історії України набуває дедалі більшого розмаху. Вона мала місце як за радянських часів, так і сьогодні, коли маємо свою незалежну державу. На жаль, походить не тільки від "щирих" українців. Нещодавно в польському місті Битом я почув від одного поляка такі слова: "Серце мені кров’ю обливається, забрали у нас наш Львів…". Однак здивованим не був, оскільки щось подібне чув ще у 80-их роках минулого століття у Львові, будучи студентом Львівського політехнічного інституту, де навчалися також поляки.

Коментарі (38) | Переглядів: 3281

Детальніше...
 
Сто днів брехні Михайла Винницького Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Михайло Сендак, депутат Львівської обласної ради ("Галицька зоря")   
07.06.2013
СендакНещодавно прочитав у ЗМІ про діяльність голови Дрогобицької райдержадміністрації пана Винницького за 100 днів перебування його на цій посаді. На папері виглядає, що якби Михайло Петрович не очолив РДА, то району був би гаплик. Дивує, проте, чому голова, маючи такий доробок і грандіозні плани, побоявся звіту і відтермінував його на три місяці. Очевидно, тому, що, як мовиться: "гладко было на бумаге, да забыли про овраги".

Коментарі (58) | Переглядів: 4605

Детальніше...
 
Останній дзвінок або Про те, як дитячі мрії відриваються від реальності Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Олег Бісик   
05.06.2013
ДзвінокДо цих пір не можу відійти від однієї приголомшуючої розмови з 11-річним хлопцем. Назвемо його Петро. Знайомі ми з ним досить давно. Хлопчисько не по роках розвинений, із тих що називається вихований по новітніх методиках. Сім'я хороша: батьки з прекрасною освітою, телевізора в будинку немає, виховання і освіту дітям намагаються дати серйозну і глибоку, культурне життя ніколи не зводилася лише до зовнішніх форм...

Коментарі (20) | Переглядів: 2618

Детальніше...
 
"Димократи" у Дрогобичі захоплюють приміщення інституту - УГКЦ також "повелась"? Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Микола Жук   
30.05.2013
ЦвинтарНевідомо із яких причин на території вищого навчального закладу, а саме позаду інституту фізики, математики та інформатики Дрогобицького державного університету імені Івана Франка, минулого року побудували так званий "мартиролог".

Коментарі (48) | Переглядів: 4349

Детальніше...
 
Безсила лють чи спроба реабілітації? Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Володимир Садовий   
30.05.2013
ІсторіяНещодавно прочитав забавну статейку Л.Тимошенка "Абетка для краєзнавця, або Моя відповідь небайдужим до давньої історії Дрогобича" ("Галицька Зоря" від 24 травня 2013 р.), яка є реакцією на мою статтю "Версія чи утопія або Чи не пора покласти край фальсифікації історії нашого міста?" ("ГЗ" від 17 травня 2013 р.) і був дуже здивований. За те, що обстоюю правдиву, а не сфальсифіковану історію рідного Дрогобича пан професор називає її "замовною, провокативною, підленькою", а також такою, яка "має характер звичайної брехні і наклепу". Отже, аргументи, наведені в ній - це брехня, наклеп та провокація. Як для професора - досить низький рівень її характеристики.

Коментарі (18) | Переглядів: 2362

Детальніше...
 
Версія чи утопія, або Чи не пора покласти край фальсифікації історії нашого міста? Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Володимир Садовий   
18.05.2013
Герб ДрогобичаЯ народився, виріс та мешкаю в Дрогобичі і, звісно ж, не байдуже ставлюся до історії рідного міста, особливо, коли робляться спроби фальсифікації щодо часу його заснування. Дивує, з якою наполегливістю (а тягнеться це роками) Леонід Тимошенко, декан історичного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка доводить, що нашому місту всього 630 років. Єдиний його аргумент – перша згадка в архівних документах. Стосовно Дрогобича – це друга половина ХІV ст.

Коментарі (28) | Переглядів: 4376

Детальніше...
 
ДКП "Екран" і ДКП "Кіновідеопрокат" стають черговим дерибаном у Дрогобичі? Та ще про дещо Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Тимофій Хащівський   
10.05.2013
ХащівськийДиву даєшся, коли споглядаєш у якійсь програмі Дискавері, коли хижа змія, гадюка тихенько, непомітно, але невблаганно наближається до своєї, нічого не підозрюючої, мирної жертви. І, так само тихенько, але блискавично, заковтує її. А потім, так же ж само тихо, непомітно та невблаганно підкрадається та накидується вже на наступну свою жертву. І так- без кінця, без краю.

Коментарі (18) | Переглядів: 5788

Детальніше...
 
Скільки все ж таки років Дрогобичу? Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Володимир Садовий   
24.04.2013
Герб ДрогобичаТривалий час у місті точаться дискусії щодо заснування Дрогобича. Вже майже 25 років ми святкуємо день міста в кінці вересня і завжди додаємо цифру 900. Звісно ж, дата ця умовна, оскільки не існує чітких письмових першоджерел, які б їх підтвердили. За загальноприйнятими нормами відлік віку міст ведеться з часу першої згадки про них в архівних документах. Щодо нашого міста – це кінець ХIV століття.

Коментарі (8) | Переглядів: 3476

Детальніше...
 
"Ні!" - деградації у Дрогобицькій гімназії Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Батько гімназиста   
12.04.2013
ДзвінокКоли Ви віддаєте дитину вчитися у Дрогобицьку гімназію, Вам обіцяють прекрасні умови: і дисципліна тут набагато краща, ніж в інших школах, і психолог чудовий, і вчителі уважніші до учнів, і не потрібно репетиторів наймати – вчителі у гімназії навчать вашу дитину самі, без сторонньої допомоги, на це є уроки.

Коментарі (104) | Переглядів: 12786

Детальніше...
 
"Історія – найкращий вчитель, шкода, що ми погані учні" Надрукувати
Роздуми
08.04.2013
Герб ДрогобичаЗдавна відомо, що тільки той народ має майбутнє, який шанує своє минуле. Незабаром будемо відзначати ювілей визначної події – 100 річчя визволення Галичини від російських окупантів під час Першої світової війни у 1915 році. Наш край завжди був ласим шматком для завойовників.

Коментарі (10) | Переглядів: 3711

Детальніше...
 
"Дрогобицький триптих": вигадки й факти Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Роман Пастух   
27.03.2013
У трьох невеликих вертикальних нішах східної стіни, під дахом мурованого ґотичного костелу Святого Бартоломея у Дрогобичі, спорудженого протягом 1392-1511 рр., добре видно виготовлені з бетону стилізовані голову в кардинальській тіарі, руку і ногу.

Коментарі (8) | Переглядів: 3509

Детальніше...
 
"Чорний" список неугодних у Дрогобичі. Міф, чи реальність? Надрукувати
Роздуми
23.03.2013
ХащівськийМені вже кілька разів натякали (майже по дружньому), що мене занесли до якогось "чорного" списку. В якому, мовляв, фігурує кілька десятків найактивніших опозиціонерів до діючої влади в м. Дрогобичі. Називали мені й ряд прізвищ, поряд з якими моє скромне прізвище просто тьмяніє.

Коментарі (36) | Переглядів: 8580

Детальніше...
 
Дрогобицька міська "Просвіта": сумні роздуми небайдужого дрогобичанина Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Ігор Шумей   
15.03.2013
Останні скандальні події в Дрогобичі (спроба закриття кількох шкіл, події навколо ринку на Пилипа Орлика, молочного ринку, події навколо інших об’єктів громадської власності) не залишили байдужим хіба що лінивого. І перед кожним з нас, мабуть, постало одвічне: "хто винен?" і "що робити?" Чому дрогобицька громада сьогодні роз’єднана, як ніколи. Саме пошук відповіді на це злощасне "хто винен" і змусив мене взятися за перо.

Коментарі (36) | Переглядів: 4263

Детальніше...
 
Спритна пташка - горобець (нарис) Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Юрій Федчак, автор відео- і фотоматеріалів   
28.02.2013
Горобці"Бідовий хлопчик у теплій сорочці, по дворах стрибає, крихти підбирає", – так звучить загадка про відомого нам всім пернатого друга – горобця. Не треба бути натуралістом, щоб знати про цю маленьку пташку, адже змалку ми маємо змогу спостерігати за горобцями – супутниками людського життя.

(натисніть на фото для перегляду, всього 4 фото)

Коментарі (10) | Переглядів: 11919

Детальніше...
 
Звіт Олексія Радзієвського: пост шоу Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Марія Левандовська   
09.02.2013
ХатаЦі роздуми виникли в мене після переглядів декількох Інтернет-видань, які висвітлювали буденну подію – звіт міського голови Дрогобича Олексія Радзієвського. Подія, справді буденна: бо міський голова обраний мешканцями міста на роботу, повинен з певною періодичністю прозвітувати про зроблене. Такі звіти покликані скоротити дистанцію між громадою і мером, продемонструвати бачення влади розвитку міста. Словом, нічого особливого, а загальноприйнята і загалом демократична практика.

Коментарі (24) | Переглядів: 3176

Детальніше...
 
Дрогобицький нафтопереробний завод ріжуть на металобрухт, а в Олексія Радзієвського - "склероз"? Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Анатолій Власюк   
02.02.2013
РадзієвськийЯкщо минулого року з’явилися перші ознаки невиліковної хвороби, то тепер стає зрозуміло, що найближчим часом Дрогобич може стати містом-банкрутом. Потерпіла крах передвиборча програма Олексія Радзієвського. Підприємства, які давали левову частку до міського бюджету, стоять. Більше того, розпочалися незворотні процеси, коли відновлення виробництва стає неможливим. Маємо сумні приклади бориславського "Галлаку" (колишнього хімічного заводу) та дрогобицького "Галолу".

Коментарі (20) | Переглядів: 6681

Детальніше...
 
Маємо те, що маємо (Радзієвський і Дрогобич) Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Олесь Доктор   
31.01.2013
РадзієвськийКожен день приносить нам нове пізнання світу. Людський розум потребує пояснень процесів, що відбуваються довкола нас. Лише Лінь та Байдужість стають на заваді повноцінного сприйняття світу, аналізу процесів, які проходять в суспільстві та прийняття рішень, що забезпечать гідне життя.

Коментарі (26) | Переглядів: 3666

Детальніше...
 
Курити чи не курити - одвічне питання Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Олег Бісик   
23.01.2013
ЗатемненняЯ курив... Я знаю, що це шкідливо - не дитина, читати вмію. Але тим не менше ... Тому за процесом прийняття закону "Про звільнення робочих та громадських місць від тютюнового диму" стежив досить уважно. Днями даний закон вступив в дію. І він мене зовсім не тішить. Складається враження, що він спрямований не проти куріння, а проти курців. А таких, між іншим, 10 мільйонів – 25 відсотків населення країни.

Коментарі (13) | Переглядів: 2628

Детальніше...
 
Поведінка на кризі у Дрогобичі Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Богдан Мищатин   
15.01.2013
СнігХрещення Господнє – це одне з найбільших релігійних свят. Традиційно у цей день люди освячують воду, а також купаються у природних водоймищах для отримання Божої благодаті. Звернення до всіх громадян із застереженням бути вкрай обережними під час перебування на кризі.

Коментарі (7) | Переглядів: 2251

Детальніше...
 
Всього 101 - 120 з 272
© 2008-2018 Дрогобич Інфо → (сайт працює 3729 днів)