"Галицька Зоря" - пережиток минулого чи незалежний часопис? Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) ГО "Воля України"   
08.07.2014
Газета Галицька зоряГО "Воля України" неодноразово підкреслювала факт відсутності на Дрогобиччині якісного та незалежного друкованого засобу масової інформації. Численні Інтернет-ресурси ще не звичні широкому загалу, а власники медійних ресурсів висвітлюють інформацію однобоко.

Коментарі (27) | Переглядів: 5910

Детальніше...
 
Їде, їде Зельман або Цікава сторінка з історії Дрогобича Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Володимир Садовий   
28.06.2014
Дрогобицький Зельман ВольфовичУ 1970-х рр., будучи школярем, я неодноразово чув від вчителя української мови та літератури про якогось Зельмана. Тоді не надав цьому належного значення, однак, з часом, знайомлячись з працями істориків ХІХ – першої половини ХХ ст. прийшов до висновку: Зельман – особа, яка назавжди увійшла в історію нашого міста. Розквіт його діяльності припав на середину ХVІІІ ст. (помер він у 1757 р.).

Коментарі (4) | Переглядів: 4000

Детальніше...
 
Фасади Дрогобича почервоніли… від сорому Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Петро Швець   
23.06.2014
Фасади Дрогобича почервонілиЯк пам'ятають жителі міста, пару років тому наш палко улюблений голова Олексій Радзієвський пообіцяв нам, що в місті ударним трудом будуть втілені в життя ряд програм, серед яких – проблема вирішення обшарпаних фасадів будинків Дрогобича. Але деякі жителі міста, не дочекавшись виконання солодкої обіцянки, почали реалізовувати її самотужки.

(натисніть на фото для перегляду, всього 2 фото)

Коментарі (23) | Переглядів: 4488

Детальніше...
 
Безпідставна критика або Ще раз про герб Дрогобича Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Володимир Садовий   
04.06.2014
Герб ДрогобичаСталося так, що пишу з деяким запізненням, однак, ознайомившись зі статтею Л.Тимошенка "Нові джерельні свідчення про герб Дрогобича", яка була надрукована 8 травня 2014 р. в дрогобицькій Інтернет-газеті "Майдан", ще раз пересвідчився, що кожну мою працю пан професор зустрічає, так би мовити, "в списи". І справді, хто дав мені право, не історику за фахом, друкувати свої історичні розвідки? Як посмів зважитись на таке? На думку Л.Тимошенка, тільки йому належить це право, оскільки неодноразово критикував у зухвалій та образливій формі (що яскраво свідчить про його інтелектуальний рівень) не тільки мої, але й праці інших дослідників. Тож не дивно, що так само відреагував на мою працю "Герб королівського вільного міста Дрогобича" (Дрогобич: Коло, 2014. – 46 с.).

Коментарі (20) | Переглядів: 2930

Детальніше...
 
Остап Бендер: "Командувати парадом буду я!" Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Юрій Федчак   
27.05.2014
Шахраї у благодійних фондахОстап Бендер, Сонька – золота ручка, Арсен Люпен, пройдисвіт Свирид Голохвастов та багато інших відомих нам кіногероїв уособлювали реальних осіб, що прославилися за своє життя витонченим шахрайством. Шахраїв не бракує і в сучасну добу, і не тільки політичних…

Коментарі (10) | Переглядів: 3344

Детальніше...
 
Заборона Комуністичної партії та Партії регіонів в Україні – один із шляхів виходу з рабства Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Юрій Федчак   
21.05.2014
Заборона комуністичної партіїУкраїна у своєму історичному поступі нарешті ступила на шлях оздоровлення. Один з таких довгоочікуваних кроків – це повна заборона діяльності Комуністичної партії в Україні, і пропаганди комуністичної ідеології як неприйнятної, ба навіть руйнівної для України. А тим більше – партійної течії, яку запровадили після закінчення Другої світової війни наші "визволителі", тобто окупаційні власті зі споконвічно ворожої Московії. І сьогодні маємо шанс викорінити цю злочинну кліку, яка прикривається партійною личиною, з політичного і владного простору Незалежної України; назавжди звільнитися від її злочинного впливу на демократичний поступ країни .

(натисніть на фото для перегляду, всього 3 фото)

Коментарі (18) | Переглядів: 3067

Детальніше...
 
Про "нову"-стару владу (читаючи ДрогІнфо) Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Небайдужий дрогобичанин   
15.05.2014
У міській раді ДрогобичаЧитаючи ДрогІнфо, можна зауважити, що й далі є нарікання на місцеву владу і хтось там навіть дописував – "гнати Курчика". А чому його вже гнати? Що він таке погане встиг зробити за 2 місяці, відколи є на посаді? За те, що діє м'яко і демократично? І надає можливість майже без обмеження часу кожному висловитись.

Коментарі (33) | Переглядів: 3790

Детальніше...
 
Хто ж ви, Володимире Кондзьолка? Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Богдан Матвіїшин, дрогобичанин   
25.04.2014
Володимир КондзьолкаКажуть, як у такий день Господь когось забирає до себе, то він попадає у рай. 20 квітня на 47 році життя ( як Тарас Шевченко!) пішов у вічність Василь Миронович Кондзьолка. Двадцять днів він був у комі через цукровий діабет, на 21 день англійські медики відключили його від апарату підтримки, бо заробітчанин Василь не мав ані страхового полісу ані готівкової застави на тривале лікування. Вдовою в Дрогобичі залишилася дружина Тетяна та дочка.

Коментарі (53) | Переглядів: 8780

Детальніше...
 
"Українська справа" і "Залізний лицар" Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Наталія Турмис, кандидат історичних наук   
08.04.2014
Дрогобицький памятник лицарюНу що здавалося б спільного між "Українською справою" і скульптурою "Залізного лицаря", який з ініціативи барона Казимира Гужковського постав у 1916р. у Дрогобичі? На перший погляд нічого, але символізм в українській історії неодноразово відігравав далеко не другорядну роль.

Коментарі (2) | Переглядів: 2712

Детальніше...
 
Роздуми про "Антикорупційне бюро" Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Петро Кравчук   
22.03.2014
Дрогобичанин пише про Антикорупційне бюроЯ прочитав статтю "Ремарка щодо "Антикорупційного бюро" у нашому місті" і вирішив перевірити написане. Одразу виявив невідповідність наведеним фактам та повному їх перекручуванню. Це мене зацікавило. Без проблем зайшов в Інтернет, встановив адресу АБУ та міжнародної поліції у місті Дрогобичі. Всі реєстраційні документи цих громадських організацій у порядку - кожен без проблем може з ними ознайомитись в Інтернеті, прочитати їхні автобіографії і побачити обличчя.

Коментарі (27) | Переглядів: 4937

Детальніше...
 
Ремарка щодо "Антикорупційного бюро" у нашому місті Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Петро Гнатів   
19.03.2014
Антикорупція в Дрогобичі ще гірша за корупціюУ цей буремний постреволюційний час у Дрогобичі з'явилося чимало борців за справедливість. Однією з численних організацій цього типу є "Антикорупційне бюро". На вулицях міста дрогобичани вже не раз могли на власні очі побачити автомобілі з відповідною символікою і проблисковими маячками. Дехто з мешканців нашого міста, можливо, і звертався до представників організації особисто: незаконна діяльність підпільних казино, порушення правопорядку, хабарництво – ось далеко не повний перелік правопорушень і зловживань, за які охоче беруться антикорупціонери.

Коментарі (32) | Переглядів: 4994

Детальніше...
 
Хочеш миру – готуйся до війни. У тому числі - інформаційної Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Юрій Федчак   
03.03.2014
Всі на війну проти Росії і за український КримМосковська агресія щодо України, а вірніше, окупація території нашої країни – Криму – стала продовженням тих терактів, коли Кремль руками своїх снайперів вбивав майданівців у Києві. Так, саме війна, оголошена Україні під брехливою мотивацією "ущемлення прав росіян" у Криму, має свої витоки ще з 30 листопада, коли наймані російські садисти у формі українського Беркуту били студентів, журналістів та всіх мирних протестантів.

Коментарі (14) | Переглядів: 3155

Детальніше...
 
Для кого в Дрогобичі так швидко готували бюджетний пиріг? Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Богдан Юзефів   
25.02.2014
Бюджет 2014 у Дрогобичі11.01.2014 р. під керівництвом заступника голови Львівської ОДА О.Сторчила та начальника управління Міндоходів області В.Пекарчука відбулась нарада з питань особливостей формування місцевих бюджетів Львівської області на 2014 р. де були присутні мери міст. На нараді було відзначено, що Львівщина посіла 24 місце серед інших областей України щодо виконання місцевих бюджетів минулого року. Одне з найбільших не виконань зведеного бюджету за 2013р. зафіксовано в Дрогобичі. Прийняття незбалансованих бюджетів на 2014 р. призведе до їх невиконання і фактичні надходження будуть менші прогнозованих, а органам місцевого самоврядування для виправлення помилок при плануванні треба буде брати позики для забезпечення бюджетної сфери фінансовими ресурсами.

Коментарі (2) | Переглядів: 3221

Детальніше...
 
Пам'яті героїв… Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Юрій Федчак   
27.01.2014
Біля входу у церкву стоять фото померлих на Майдані і лампадкиСергій Нігоян, Михайло Жіздневський, Павло Мазуренко, Роман Сеник, Юрій Вербицький… Життя цих життєрадісних і відважних, волелюбних героїв України обірвалося раптово – на барикадах столичного майдану, і пам'ять про їх героїзм та звитягу назавжди залишиться у людській пам'яті. Щодня на майдані Ринок проводяться молебні в пам'ять тих, що віддали своє життя за волю, правову українську державу, а при вході до церкви Пресвятої Трійці у Дрогобичі горять лампадки, освітлюючи світлини героїв України. Наші побратими жили серед нас, мріяли, кохали, творили, працювали, усміхались життю. Їх катували, але вони не зламались, а бандитська куля найманця зненацька обірвала все.

(натисніть на фото для перегляду, всього 2 фото)

Коментарі (3) | Переглядів: 2227

Детальніше...
 
Не будь байдужим або замовчи довіку Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Максим Федис   
19.01.2014
Максим Федис закликає людей боротися за свою свободуЩо таке свобода? Як її оцінити? Як її зрозуміти і впізнати? На ці питання у матеріальному і грошовому еквіваленті дали відповідь автори закону, прийнятого 16.01, який вже отримав назву "чорного четверга". Так ось, щоб ви зрозуміли: ціна свободи і вашої думки - це 2-3 роки ув'язнення, тому ви повинні дати собі оцінку - чи готові відати ці роки за Україну?

Коментарі (33) | Переглядів: 3411

Детальніше...
 
"Лицар у залізі" – документи, факти Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Хосе Турчик   
17.01.2014
Лицар у збруї має відродитися у ДрогобичіОстанні публікації щодо відновлення у Дрогобичі пам’ятного знака "Лицар в залізі" та їх обговорення не залишають байдужими багатьох. І це закономірно.Встановлення такого знака в публічному просторі міста вимагає щонайменше усвідомленого розуміння мешканцями і ширшого обговорення громадою цієї справи. Сьогодні мова йтиме лише про історичний факт встановлення "Лицаря" у 1916 році в Дрогобичі і необхідності його відновлення, зумовленого не лише потребою поліпшення туристичної привабливості міста, а й насамперед встановленням історичної справедливості – боротьби за незалежність Батьківщини. Останнє твердження, на мою думку, є правильним. Це – наслідок тривалого пошуку відповідей на декілька запитань.

Коментарі (11) | Переглядів: 1951

Детальніше...
 
Холодний погляд на недавні гарячі події Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Андрій Якубув   
19.12.2013
Радикали у Києві наступали на БеркутЗа останні два роки слово "революція" стало для світу вже звичним – воно не вщухає із стрічок новин. І всі ці революції мали – спільний – детонант. Про її величність Дурість та про те, чому можновладцям слід вивчати науку Соціологію...

(натисніть на фото для перегляду, всього 1 фото)

Коментарі (15) | Переглядів: 2798

Детальніше...
 
Розвели як кошенят або Малюнки для рейтингу Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Максим Федис   
18.12.2013
Максим Федис хоче на Євромайдані президента Руслану ЛижичкоМинуло два тижня із останньої моєї публікації, багато було думок і критики, але картина вже намалювалась - думаю всім все стало ясно тепер. Геть владу і геть опозицію - я це повторюю ще раз, аргументи?

Коментарі (30) | Переглядів: 2707

Детальніше...
 
Ми народ – не жебраки Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Володимир Турмис   
17.12.2013
В Україні погано сумно і недобреІсторична доля України – сумна і гірка. Нас століттями завойовували, роздирали навпіл, заганяли воювати під прапорами чужих держав. Здавалося б, нарешті, досягнута омріяна мета – маємо 22 роки Україну. Та, на жаль, не з національним урядом. Чому? Тому, що нинішній верхівці, а вона на 70 відсотків сформована із вихідців Донбасу і все етнічне стоїть їм як кістка в горлі. Брак історичних знань, відсутність культурних традицій і вузький світогляд зганьбили націю на весь світ.

Коментарі (19) | Переглядів: 2212

Детальніше...
 
Вірус гідності охопив Україну Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Володимир Турмис   
13.12.2013
Вірус гідності охопив УкраїнуУ медицині є лякливе слово – вірус. Воно асоціюється з негативом. Але після листопадово-грудневих подій на Майдані в Києві воно набуло позитивного змісту. Українців масово охопив вірус гідності, вони не хочуть жити у суспільстві, де зігноровано принципи, норми, закон моралі, співжиття і т.д. Протестні настрої – це вибух зневаженої енергії народу, який уже не змириться із хамством і відвертою брехнею.

Коментарі (24) | Переглядів: 2453

Детальніше...
 
Всього 61 - 80 з 268
© 2008-2017 Дрогобич Інфо → (сайт працює 3488 днів)