Дрогобичани вже кілька років переплачують за комунальні послуги! – ГО “Дрогобицька громада”

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
Написав(ла) vartonews.com.ua   
15.12.2021

 

Ще у 2019 році у Дрогобичі затвердили порядок проведення конкурсу з визначення управителів багатоквартирних будинків та затверджено форму договору про надання послуг з управління багатоквартирними будинками.  Згодом міська рада провела конкурс у якому перемогло КП “Управитель ЖЕО”. Постала необхідність підписати договори між “новим” управителем та власниками будинків. 
 
Відтак від імені співвласників 640 дрогобицьких будинків заступник міського голови Ігор Герман підписав з КП “Управитель ЖЕО” договори на управління будинками.
 
На думку Богдана Юзефіва, керівника ГО “Дрогобицька громада”, в процесі затвердження порядку проведення конкурсу з визначення управителів багатоквартирних будинків та укладенні договорів про надання послуг з КП “Управитель ЖЕО” було допущено цілу низку порушень, зокрема такі угоди не відповідають Типовому договору, містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, а саме зловживання монопольним становищем на ринку.
 
“Сьогодні більшість мешканців не знають про існування таких договорів. При цьому, що згідно з ЗУ «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» управитель протягом місяця після підписання договору зобов’язаний надати офіційно завірений примірник його кожному співвласнику. Відповідно до чинного нормативно – правовими актами договір з управління багатоквартирним будинком укладається згідно з типовим договором, який затверджено постановою КМУ № 712 від 05.09. 2018 р. І в якому повинно бути визначено умови надання послуг, права та обов’язки сторін, відповідальність, вартість та наявність додатків. На жаль договори укладені КП через уповноважену особу першого заступника міського голови І. Германа не відповідають таким вимогам”, – каже Богдан Юзефів.
 
У 2021 році активісти ГО “Дрогобицька громада” звернулися зі зверненням до Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України з проханням дати оцінку таким діям. Антимонопольний комітет виявив понад 10 відхилень від умов типового договору та порушень законодавства, які зневажають інтересами споживачів – власників нерухомості у багатоквартирних будинках Дрогобича. 
 
“Співвласники позбавленні ряду своїх законних прав, а в управителя відсутні його зобов’язання. Основним з яких є щорічна звітність перед співвласниками про виконання кошторису витрат та затвердження витрат на поточний рік. Отже, мешканці тільки повинні сплачувати кошти, а як і куди вони використовуються це не їх турбота. Визначено, що управитель в односторонньому порядку може збільшувати вартість послуги. Коли законодавчо визначено, що вартість погоджують співвласники. І взагалі незрозуміло, як формувалась конкурсна вартість послуг. Адже в управителя відсутня технічна документація на  будинки, а без її наявності неможливо розрахувати вартість цілого ряду послуг. Таким чином, КП «Управитель ЖЕО» всупереч вимогам Законів України «Про ЖКП» , «Про здійснення права власності у багатоквартирному будинку», постанови КМУ №712 за підписом заступника міського голови уклало договори з співвласниками будинків, які порушують їх законні права. Сьогодні співвласники будинків мають всі підстави визнати їх недійсними та вимагати перевірки законності формування вартості послуг та підтвердження факту їх надання. До того ж – вимагати повернення коштів”, –  підсумував Богдан Юзефів.
 
Такі дії міської ради вчинені лише з однією метою – збільшити вартість  послуги. В результаті необґрунтованих розрахунків середня вартість послуги по місту зросла з 1.79 грн/кв.м до 3.60 грн/кв.м (загальна площа квартир в місті становить 807757 кв. м) таким чином, КП «Управитель ЖЕО» щорічно отримує додатково понад 17 млн грн. Крім цього з травня 2021 р. всупереч законодавству і в односторонньому порядку КП ще збільшило вартість послуг на понад 10%. 
 
“А чи задовольняє сьогодні діяльність КП споживачів? За підсумка рекомендації Антимонопольного комітету України на сьогодні у споживачів є можливість змінити умови договірних зобов’язань з КП «Управитель ЖЕО». Вимагати перевірки законності формування вартості послуг та річної звітності за проведену роботу і використані кошти. Для цього в першу чергу необхідно витребувати в КП копію договору та ознайомитись з ним”, –  –  зазначив Богдан Юзефів.

Переглядів: 2364

Коментарі (50)
 
Мені тої пенсії по інвалідності на комунальні зовсім не вистачає.
Рейтинг: 6+ -2-
 
uit Koninkrijk der Nederlanden, 11:27 15 грудня 2021 р.
 
І що: тепер всі свої прохання про матеріальну компенсацію за їхню злочинну "діяльність" надсилати до Кабміну? Електронкою, чи- рукописно? І з того всього вийде "А він вам- що? - А він Вам- що? - А що-що, та- нічого! " ? !
Рейтинг: 2+ -2-
 
?!, 12:10 15 грудня 2021 р.
 
Люди, ви платите рівно стільки, скільки ви згідні платити. Якби вам не підходила ціна, ви би виходили на мітинги, перекривали дороги, спалили Верховну Раду, а так, схоже, що вас усе влаштовує.
Рейтинг: 18+ 0-
 
Слава, 13:22 15 грудня 2021 р.
 
І що дорожче: дошка про перший водопровід, а чи- нескінченні мільярди боргів користувачів (мільярди боргів- це від часів "дєдушкі Лєніна"? ), а звідки оті "мільярди боргів: чи не на обклеєних стовпах із "запрошеннями" на заводи у Польщі? То які такі "заводи у Польщі" "запрошують" рабів на стовпах у Дрогобичі?
Рейтинг: 2+ -3-
 
?!, 16:43 15 грудня 2021 р.
 
Ти уже задрав із тими оголошеннями, не подобається не читай і не звертайся. Я їздив на ті заводи і у Польщу, і в Німеччину, нормальна робота, умови набагато кращі, ніж в Україні, добре платять, після свят поїду знов. А раби, це ті хто тут за 6000грн. пашуть по 12 годин на місцевих папіків.
Рейтинг: 16+ -2-
 
До попереднього, 17:04 15 грудня 2021 р.
 
Я Гринь
Рейтинг: 2+ -1-
 
Гринь, 17:46 15 грудня 2021 р.
 
Їдьте зі Стебника Люди там буде біда.
Рейтинг: 3+ 0-
 
Tral, 17:57 15 грудня 2021 р.
 
Ура
Рейтинг: 3+ 0-
 
Вася, 20:06 15 грудня 2021 р.
 
Люди не платять скільки згідні. Це заступник міського голови Герман разом з Майданюком призначив їм насильно скільки платити. Так людям треба ставати ї захищати свої права. І іти під Ратушу , а не під Верховну раду. Це не вона це зробила. А звертатись до ВР щоб перевірили діяльність міських царків і комунальників. Та реально хтось відповів за знущання над мешканцями. А то знову не буде винних , як з будинком на Грушевського.
Рейтинг: 16+ -1-
 
Дрогобичанин, 20:32 15 грудня 2021 р.
 
Ганьба кучмівській владі! До влади прийшли покидьки, які проводять фальшиві конкурси, роблять різні афери із землею а також грабують Дрогобицьку громаду.
Рейтинг: 20+ -1-
 
Виборець, 21:54 15 грудня 2021 р.
 
дуже дивно оте все читати що в Дрогобичі роблять афери з землею а також грабують дрогобицьку громаду? Може бути. Погоджуюся! Але бери повище. що робиться в КИЄВІ! "НОВИЄ ЛИЦА" працюють на РФ. в офісі так званого в. о. Президента Украіни сидять вороги які зливають все в РФ. то не моя видумка роозуй очі і дивися новини. не здивуюся якщо по наказу будуть фізично прибирати журналістів так званих блогерів. приклад редактор газети "ЦЕНЗОР НЕТ". а ти трандиш ДРОГОБИЧ та ДРОГОБИЧ!
Рейтинг: 3+ -7-
 
Вчора, 00:22 16 грудня 2021 р.
 
бззззз, хі-хі!
Рейтинг: 4+ -1-
 
Вчорканутому штубакові, 06:29 16 грудня 2021 р.
 
Вусате гівно разом із заправщиком з бензоколонки зробили , подарунок, молодшим школярам, відмінивши сьогодні безкоштовне харчування в школах Дрогобича! Представник президента Кулиняк нервово курить збоку і переживає, щоб не дізналася Леді Зе.
Рейтинг: 19+ -3-
 
Сушко, 08:00 16 грудня 2021 р.
 
Районні адміністрації тільки те й роблять, що засідають і покладають квіти. Справжньої роботи немає.
Рейтинг: 12+ 0-
 
Де ваша гідність?, 22:21 16 грудня 2021 р.
 
а чим ти тішешся? що маєш роботу у Польщі чи Німеччині на заводі? назви бодай один завод, який відкрили з часів незалежності на україні, і зокрема у дрогобичі. Нема! тому й пашеш на поляків і тішешся. ні. дорогенький, це тебе мають за ЗАРОБІТЧАНИНА і РАБА, а я хоч на СВОЇЙ землі працюю.
Рейтинг: 4+ -9-
 
до заробітчанина, 00:19 17 грудня 2021 р.
 
Ну і як, хоч на хліб і воду вистачає зробленого на СВОЇЙ землі? І взагалі з чого ти взяв, що ця земля твоя? Скоро введуть в Україні подвійне громадянство і твою землю зможе купити хто завгодно, поляк, китаєць, араб, а ти дорогенький будеш просити, щоб той араб дозволив тобі за 6000грн. працювати на СВОЇЙ землі.
Рейтинг: 5+ -5-
 
До 00:19, 06:51 17 грудня 2021 р.
 
Так, я тішуся, що маю роботу у Німеччині, тішуся тим, що мої діти не стоять у черзі під секондхендом, тішуся тим, що моя дружина не шукає по усьому місті на гривню дешевший шматок м'яса, тішуся тим, що не економлю кожен куб газу та кіловат електрики. А ще європейські рабовласники до нас відносяться набагато краще, ніж наші, взагалі українські "підприємці" не вміють працювати з людьми.
Рейтинг: 16+ -3-
 
До " до заробітчанина", 07:35 17 грудня 2021 р.
 
А яка доля апеляції прокуратури по справі загибелі людей з будинку на Грушевського . Чи людські життя вже нічого неварті.
Рейтинг: 9+ 0-
 
111, 08:09 17 грудня 2021 р.
 
Тішся допоки здоров'я дозволяє . Це єдине чого так прагнули виходить у 2014р? Бути рабом у іноземця? Жах. Чи думаєте що німак вас поважає? Зрештою там багато наших працюють у москальсько єврейських заможних родинах які ще при розвалі совка виїхали до німаків. У більшості жінки у них прибирають по хатах на чорно. Хвалитись нічим думаю на чужині. Матеріальне благо тільки тупим людям до снаги. На своїй землі треба жити добротно, а туди їздити туристом. Нажаль це робить тільки наша влада тепер. Бо на всі Майдани народ йшов тільки задля блага політиків і це стало тепер очевидно. А ми думали що відстоюєм своє право на краще майбутнє. А отримали тільки вимушені поїздки на заробітки до іноземців.
Рейтинг: 7+ -7-
 
До "до заробітчанина", 09:39 17 грудня 2021 р.
 
Саме головне:Хто давав право Ігору Герману підписувати договори від імені співвласників з управителем? Зборів співвласників помешкань та офіційного нотаріального доручення цьому пройдисвіту ніхто не давав, а тому цей договір з КП ЖЕО є нікчемним зі всіма наслідками:ціни на комуналку підіймають незаконно!
Рейтинг: 7+ 0-
 
Анатолій, 09:46 17 грудня 2021 р.
 
РАГУЛЬ тебе звати якщо хвалишся заробітками. Навіть не рагулЬ , а просто ДУРЕНЬ.
Рейтинг: 3+ -8-
 
Заробітчанину, 09:48 17 грудня 2021 р.
 
Змінилась лиш назва у совкового ЖЕку. Ось коли процедура змінення тієї назви ЖЕКУ робилась , тоді людям треба було створювати осбб. Бо хто не створив то будинки перейшли на баланс міської ради / громади, тощо у лиці першого заступника, як пише автор статті. А цей заступник вправі обрати "управителя" на комунальне майно міста (це багатоповерхівки міста) , і він обрав те саме ЖЕО заключивши угоду без участі співвласників квартир тих всіх багатоповерхівок які тепер обслуговує ЖЕО. Тому всі питання зручні і незручні співвласники повинні ставити саме першому заступнику голови міста. Люди вчіть закони щоб вас не ставили раком образно кажучи і не будьте байдужими при любих змінах у сфері ЖКХ бо це грає тільки проти вас.
Рейтинг: 3+ -1-
 
Читач, 10:11 17 грудня 2021 р.
 
Народ, а як ви тут дійсно виживаєте з тими зарплатами? Я теж приїхав із заробітків, вчора пішли з жінкою поміняли 1000€, купили дещо з одягу для дітей, трохи продуктів і все тисячки, як не було.
Рейтинг: 5+ -2-
 
Слава, 10:28 17 грудня 2021 р.
 
На своїй землі не вистачає ні на що: а банді, котра займається ЖЕОуправством, повигаратувати все, чим вони ще дихають! Людям хто буде повертати оті одурілі переплати? !
Рейтинг: 1+ 0-
 
!, 13:48 17 грудня 2021 р.
 
Трохи статистики: у 2021р. 600тис. українців назавжди покинули Україну ( про заробітчан взагалі мовчу), це рекорд і обіцяють, що з кожним роком він буде рости.
Рейтинг: 4+ 0-
 
Денис, 15:08 17 грудня 2021 р.
 
Будинки не являються власністю міста. А власники квартир або нежитлового приміщення у будинку являються співвласниками багатоквартирного будинку. Так трактує спеціальний закон "Про особливості права власності у багатоквартирному будинку". Всі будинки навпаки були списані з балансу жеку. І жоден заступник міського голови не мав права порушувати закон , коли підписував договори з порушенням законодавства. В результаті чого мешканці стали безправними , а жек безконтрольний. ОСББ це теж не панацея. Основна проблема, що відсутній реальний ринок послуг. І більшість будинків жеками доведені майже аварійного стану.
Рейтинг: 5+ 0-
 
Теодор, 18:19 17 грудня 2021 р.
 
Ви і надали то право своїм мовчанням . Чи думаєте що за вас подбають по чесному. Та ніколи, забудьте про чесність у нашій країні. Коли йдуть якісь зміни треба бути активним і прослідковувати все і всьо. А тепер йдіть до суду так скаже вам юрист. Автор статті. чому не написав ту статтю ще у 2019 щоб люди знали ці зміни. Він же в курсі по комуналці тому що давно тими питаннями займається свого роду хоббі таке має.
Рейтинг: 2+ -2-
 
Анатолію, 18:36 17 грудня 2021 р.
 
А хіба є нормальний одяг у нашому місті в магазинах? Чому у європі не купляв , га ? Перед святами всяке шмаття скуплять за баснословні ціни то вам і. три тисячі євриків нехватить. За рік викинеш і далі по-новому купляти будеш. Ну , дітям треба купляти часто бо ростуть . Шафи шматтям забивати цілком не розумно . Тому і нехватає вам. А. спекулянтам супер такі покупці особливо перед святами. Шмельц весь продадуть що в АТБ що на базарі чи бутіках. Шануйте свій труд бо поки є здоров'я то заробляєш і ти пан. Але здоров"я з віком слабшає і це природньо. Ось тоді і треба буде ці єврики.
Рейтинг: 1+ -1-
 
Славі, 18:47 17 грудня 2021 р.
 
До попереднього. Ви думаєте, що чоловік закордоном купить щось нормальне дітям? Мій он більше року дитину бачив тільки по скайпу, а тепер навіз одягу, який не підходить, речі якісні, але що з того. Мушу роздавати безкоштовно дорогій родині, бо якось продала кросівки за пів ціни, то довго обсирали, що чоловік привіз купу грошей, а їй ще мало, лахи продає.
Рейтинг: 5+ -1-
 
Іра, 19:09 17 грудня 2021 р.
 
Ото дурне , хлоп заробив бабки, а вона купити не може :(
Рейтинг: 1+ 0-
 
Вася, 19:44 17 грудня 2021 р.
 
шкода мені тебе! Я зі СВОЄЇ земілі їду за кордон на ВІДПОЧИНОК. бо можу собі це дозволити, і це не турція та болгарія, а взимку гірськолижні курорти в австрії та словенії, влітку хорватія, італія, кіпр. і не бреши, що в європі ціни нижчі, ніж у нас. в європі ціни піднялись огого як. просто там є магазини економваріанту і на свята роблять знижки, за ці два роки європейці дуже постраждали від коронообмежень. тішся далі, що працюєш на заводах у європі.
Рейтинг: 3+ -5-
 
до заробітчанина, 21:41 17 грудня 2021 р.
 
А що то той пристосуванець , брехун дьорка нічого про то не пише зализав кучмі дупу набрав ділянок і приміщень під свої зоомагазини і курить бамбук . патріот хреновий.
Рейтинг: 2+ -1-
 
Старий, 22:03 17 грудня 2021 р.
 
В Україні так їздити можуть злодії при владі або бариги ( підприємці, котрі своїми цінами грабують українців не менше, ніж ті, що при владі). На рахунок цін, у Європі я купив футболку за 2 євро, недавно у Дрогобичі на базарі побачив таку саму, з тією самою етикеткою за 400грн. , цим усе сказано про ціни.
Рейтинг: 9+ -1-
 
До 21:41, 22:18 17 грудня 2021 р.
 
Скоро тим баригам хвости притиснуть, з нового року вводять касові апарати.
Рейтинг: 6+ 0-
 
До попереднього, 22:38 17 грудня 2021 р.
 
В кого які запити у житті той так і живе. Не менш щасливо живу без європейських курортів. Мудрішим чи здоровішим від тих європейських відпочинків явно не станеш. Піар не більше. Нічого кращого не може бути ніж відпочинок на незайманій природі де поряд гірський водоспад.
Рейтинг: 6+ 0-
 
Аннета, 09:43 18 грудня 2021 р.
 
Усе правельно, просто піар. Я двадцять років їжджу по заробітках, знаю німців, італійців, іспанців, котрі об'їхали увесь світ і ніяких фото у соцмережах. Наша байгарота рік економить, щоб на тиждень поїхати у Єгипет і зразу у Фейсбук сто фотографій. Мені знається, що вони там нічого не роблять тільки фотографуються, щоб похвалитися.
Рейтинг: 8+ -1-
 
До Аннета, 10:50 18 грудня 2021 р.
 
Громадські організації ще задовго до 2019 року інформували людей.  
Писалось статі, роздавали газети.  
Але люди не чули, або не хотіли чути.  
Байдужість.  
Цим і скористались Кучма, Герман, Майданюк.  
Які замовчували бо мали вигоду з того.  
Тепер вони мільйонери.
Рейтинг: 8+ 0-
 
До Анатолія, 10:54 18 грудня 2021 р.
 
отак почитаєш коментарі і сімшно стає. люди, та ви самі типові большевики! ті теж прагнули, щоб не було багатих і всі були рівні. ну і до чого це призвело? . до репресій, до закликів знищити, вбити, відправити на соловки. та ви ж самі до влади приводите злодюг. які прикриваються перед виборами національними гаслами і вигуками слава Україні, а потім починаєте прозрівати, кого посадили в крісло мера, і таких як він. а далі буде ще гірше нажаль.
Рейтинг: 3+ -5-
 
отак почитаєш, 14:41 18 грудня 2021 р.
 
Нехай нікому не буде смішно: Закон дозволяє негайно відкликати злодіїв з посад, на які вони були призначені Народом! Із конфіскацією всього і вся: нехай на обіцяних тротуарах Монмартра чистять капці європейським панам, якщо своїх людей не хотіли шанувати!
Рейтинг: 4+ -2-
 
!, 15:01 18 грудня 2021 р.
 
Я зараз сиджу вдома у Коростильова і плачу, а Сашка нервово курить в куточку , бо такого брехливого грабіжника як Кучма і Герман, Дрогобич не бачив з часів партійних комунякив
Рейтинг: 8+ 0-
 
Радзієвський, 15:06 18 грудня 2021 р.
 
Чудило ! Якщо ти багатієш завдяки тим що тупо крадеш у народу то саме такий буде твій комент. Крадуть безбожно щохвилинно у всіх сферах країни. Знову новий скандал на Оборонному заводі у Житомирщині. Отак несподівано накрали на мільйони , а потім розбагатіє і напише комент в свій захист згадаючи більшовиків репресії і ще руку кремля в додачу. Злодійня так маскується. Но не всім ти можеш лапшичку вішати на вушка нащастя. Лють невимовна коли якесь тупе , а може прикидується тупим стає на захист злодійчуків на посадах.
Рейтинг: 5+ -1-
 
До "отак почитаєш", 17:22 18 грудня 2021 р.
 
В європі ніхто не піариться там це є непринятним та постидним. Скромність у них не відбереш бо це культура людини. У нас все викривлено бо культури нуль. Забагато рагульні повсюди і для них основне піар у всьому. За культуру навіть не питай . Дичина.
Рейтинг: 4+ 0-
 
До "до Аннета", 17:32 18 грудня 2021 р.
 
виявляється. хто має гроші. то це значить злодії і крадуть? нормальна психологія! психологія нікчемної людини
Рейтинг: 0+ -6-
 
???, 19:29 18 грудня 2021 р.
 
Не всі, заробітчани не злодії.
Рейтинг: 3+ 0-
 
До 19:29, 20:05 18 грудня 2021 р.
 
В цивілізованому світі кожен громадянин може довести походження своїх грошей.  
Йде мова про чиновників.  
В Україні чиновники яким чином розбагатіли?  
Клан чиновницьких гнид знищує державність.  
17 000 000 грн видурює лише КП ЖЕО в дрогобичан!  
А є ще кучмівський сміттєвий бізнес!  
Там цифри не меньші!
Рейтинг: 6+ 0-
 
До ???, 12:03 19 грудня 2021 р.
 
Мати гроші це ще не всі блага земні затям дурню. Отож ще треба так успішно і податки сплачувати якщо такі успішні прибутки. Тому по цьому критерію кількість багатіїв можна порахувати на пальцях руки однієї образно кажучи. Решта успішні злодійчуки з брудними папірцями у владних кабінетах та ті що "під владою ходять". Остальні гарують як коні але їм до середнього класу не дотягти з прибутками бо вони прості пересічні громадяни без покровителів та кумів у владі. То ти з якої касти?
Рейтинг: 0+ 0-
 
До ???, 17:58 19 грудня 2021 р.
 
Ми добре пам"ятаємо які ушльопки були до 2015 року і бачимо які заможні на теперішні часи. Дехто дупу від'їв що заледве у машину сідає . Так , так є таких пару. Спортивні зали та басейни не допомагають зігнати здобутий добротний шлак. Це вони так працюють друзі.
Рейтинг: 5+ 0-
 
Громада, 18:07 19 грудня 2021 р.
 
До До ? . Це не прибутки, а незаконно сплачені кошти мешканцями. А аферисти з КП вміють дуже ефективно використати їх для себе і при цьому показати ще збитки. Це їх основна мета жити і процвітати за рахунок мовчазної громади.
Рейтинг: 5+ 0-
 
Дрогобичанин, 19:51 19 грудня 2021 р.
 
Ну: і дотепер жоден з них навіть не застрелився, навіть- відсирілим у смітті пістончиком!
Рейтинг: 3+ 0-
 
!, 14:19 23 грудня 2021 р.
 
Та чо Майданючок ладно носить гроші на нашу парафію , отець наш величає його! а продавати земельки буде і кеш. Не дивно що така важлива персона курує КП! він вкотре завжди вхідний до свого колеги Германа у кабінет ( шкода що вони не з 1 партії) бо пасує майданюку перейти в удар!  
Рекомендую решту будинкам Грушевського подати у суд , що ми і влучно зробили !
Рейтинг: 4+ 0-
 
Парафіянин, 19:00 13 січня 2022 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2022 Дрогобич Інфо → (сайт працює 5010 днів)