З 24 по 28 червня 2024 року на запрошення Дрогобицької міської ради управлінням Державної служби якості освіти у Львівській області здійснювався аналіз діяльності міста та відділу освіти щодо реалізації місцевими органами визначених законодавством прав та обов’язків засновників закладів освіти в частині формування мережі.
Аналіз проводився за період з 01.06.2021 р. по 01.06.2024 р., тобто за керівництва Петра Шев’яка, Віталія Вовківа та Романа Грицая. Але, хоча відповідно до вимог, висновки за результатами здійснення аналізу не пізніше 15 днів мали бути висвітлені на сайті Засновника чи уповноваженого органу (тобто міської ради чи відділу освіти) з метою ознайомлення керівників закладів освіти (відвідано 22 заклади заклади) та виправлення виявлених недоліків. Але все замовкло більш ніж на 3 місяці.
Після звернення до ГО «ТРИ СИЛИ» освітян та зробленого запиту на інформацію нам надали ці висновки, затверджені начальницею служби Валентиною Загревою ще 19 липня 2024 року. Фото запиту та відповіді в Управління Державної служби якості освіти у Львівській області додаю.
Хочеться зупинитися на окремих питаннях вищезгаданих висновків.
Так, комісією проаналізовано Положення про відділ освіти, затверджене рішенням сесії № 235 від 12.03.2021 року і констатовано, що відділ освіти порушує Закон України «Про освіту»: ст. 23, якою передбачено автономію навчального закладу та ст. 69 – державний контроль (нагляд) у сфері освіти. І, як висновок, це Положення не відповідає законодавству про освіту і наділяє відділ освіти невластивими йому повноваженнями.
Дивним є те, що перевіряючі не звернули увагу на те, що згідно зі ст. 25 цього Закону на засновника покладається здійснення контролю за фінансово-господарською діяльністю та дотриманням установчих документів.
Окрім цього, перевіряючих подивувало підконтрольність відділу освіти Департаменту освіти і науки ЛОДА, так як це не передбачено ЗУ «Про освіту». В цьому випадку працівникам служби слід ознайомитись з п. 4.5. Положення про Департамент освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, затверджений розпорядженням голови Львівської ОДА за № 389/0/5-21 від 21.05.2021 р., де вказуються основні завдання Департаменту у сфері освіти.
І ще, як кажуть правники, що не заборонено – це дозволено, тобто в даному випадку жодних порушень немає.
Окремої уваги заслуговує, мабуть, за замовленням влади питання щодо начальника відділу освіти Романа Грицая. Тут члени комісії явно перепрацювали, бо вписали, що Роман Грицай призначений без конкурсу, а це суперечить п. 5.1. Положення про відділ, яке ними ж визнано таким, що не відповідає ряду норм законодавства та ст. 10 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування»…
А як тоді з роз'ясненням Національного Агенства Державної Служби від 25.10.2022 p. № 161 р/з «Щодо призначення осіб в органи місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» чи ч. 5 ст. 10 Закону України № 389-VIII, якою встановлено, що в період дії воєнного стану особи призначаються на посади державної служби без конкурсного відбору?..
Чи в міській раді, відділі освіти, а також всі директори закладів загальної середньої освіти були призначені за конкурсом у період дії військового стану?..
До речі, у 2020 році Петро Шев’як був призначений взагалі без конкурсу і справа досі припадає пилюкою.
Мабуть, висновки не були висвітлені на сайтах з ряду причин, бо Положення про відділ освіти постійно мінялось під своїх:
під Шев’яка – забрали педагогічний стаж 5 років;
під Вовківа – наявність педагогічної освіти.
А ще при цих начальниках навіть не було планів роботи (був лише за 2023/2024 рік). Але «своє» управління Державної служби якості освіти, очевидно, працює під замовлення.
Тому так і живемо, а освітяни мовчки спостерігають…
P.S. Завтра (7 листопада – ред.) на сесію Дрогобицької міської ради, очевидно після звернень ГО «ТРИ СИЛИ», де результати перевірки, виносять нову редакцію Положення про відділ освіти з врахуванням частини зауважень служби якості освіти.
До речі, депутатам нове положення скинули тільки сьогодні, 06.11.2024 р, а згідно регламенту мали оприлюднити за 10 днів. З освітянами і громадськістю його взагалі не обговорювали…
Враховуючи, що в новій редакції департамент освіти і науки Львівської ОДА навіть не згадується, очікуємо на «тісну співпрацю» з обласними структурами та залучення до фінансування з обласного та державного бюджетів…
Додатково:
Проводиться збір коштів на FPV дрони. Наша БО “ПРОСТІР“ допомагає в зборі коштів для ГО «Побратими зі Стебника» на купівлю FPV дронів для наших хлопців з ЗСУ.
Банківські реквізити для надсилання коштів:
МоноБанк
5375 4114 2525 4740
Приват Банк
4149 6090 0271 0004
Банківські карти належать ГО «Побратими зі Стебника»
З повагою,
Переглядів: 2392
|