Або медогляд, або з роботи...

Надрукувати
Плітки
01.04.2009
ЛікарняЦьогоріч у бюджеті медичної управи Дрогобича не передбачено коштів для оплати медоглядів працівниками дитячих дошкільних закладів. Тому близько 60 педагогів та господарських працівників садочків скоро будуть не допущені санепідемстанцією до роботи, за відсутності пройденого медогляду.

Ціна такого медогляду, яка колись становила 32 гривні, тепер може піднятися до 50 - що становитеме відчутну втрату із зарплати працівників дошкільних установ. У час теперішнього тотального безробіття, економічної кризи, людей примушують ще й платити за те, що не приносить їм користі.

Переважно такі ось медогляди педагоги (і не лише дошкільних установ) проходять під час відпустки, витрачаючи 7-10 днів на здачу аналізів, декількагодинне очікування результатів у черзі таких же бідолах на прийомі до лікаря, - щоб лише отримати потрібний папірець чи печатку.

Альтернативний спосіб - заплатити "на шоколадку", і отримати всі папірці та печатки навіть без власної присутності.

У набір обов’язкових "педагогічних лікарів" входять терапевт, лор, кардіолог, офтальмолог, стоматолог, онколог, гінеколог (для жінок) і флюорографія. Раз на декілька років також потрібно отримати сертифікат профпридатності у психолога.

Реальна користь під час медогляду для педагога є лише від лікаря-онколога (виявлення злоякісних пухлин та утворень, раковин клітин) і флюорографії. Всіх решту спеціалістів людина відвідає сама при потребі.

А ось дійсно бракує для медогляду лікаря-ендокринолога - щоб оглянув щитовидну залозу, адже у наш час такий огляд потрібен, та до таких спеціалістів практично ніхто самостійно не звертається для профілактичного огляду.

Щодо ситуації у місті - то наші люди вкотре змовчать, зціпивши зуби, і знайдуть гроші на самостійну оплату медогляду. Адже нікому не хочеться втрачати роботу через чергову "підставу" зі сторони влади.

Хочемо запевнити Вас, дорогі наші педагоги і працівники сфери освіти, що завжди так не буде - буде гірше...
Переглядів: 6111

Ваш коментар буде першим
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2019 Дрогобич Інфо → (сайт працює 3941 день)