У долині село лежить...

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
16.04.2009
ХатаЗгідно інформації відділу внутрішньої політики дрогобицької міської ради, уже 20 років зацікавлені люди вимагають поверненню селу Івана Франка його історичної назви - Нагуєвичі. Поки що марно.

Свою назву - Нагуєвичі - село має від 1240 року. І була вона такою до 1952, коли Президія Верховної Ради Української РСР встановила нову назву - село Івана Франка. Не спитавшись людей, жителів села.

А у 1989 році почався рух за повернення історичної назви селу. Ініціативу підтримала районна і обласна влада. Ось тільки повноважень давати назви населеним пунктам у них нема. Цим займається ВРУ - та й це на краще. А то були б у нас на Заході у кожному районі села Бандерівка, Упівка Smile

Повернення колишньої назви селу лобіюють окремі депутати - які цим самим здобувають собі дешевий авторитет. Бо хоч і люди підтримали (якщо вірити сільській раді) таке рішення, але відомо й те, що є набагато важливіші питання, ніж назва села. У першу чергу, економічні. Адже голодним і босим людям байдуже до назви села.

Що ж до волевиявлення громадян - у Дрогобичі ж більшість вулиць перейменували, і нікого не спитали. Хоча ж вулиці теж мали свої історичні назви - Миру, Космонавтів, Радянська, Червоноармійська.

Конкретно про вулицю Миру (сучасна назва Коновальця) - вулиця побудована саме за існування УРСР. Історична назва - вулиця Миру, ні з якими ідеологіями не пов’язана. Так ні, наші "патріоти" не такої думки.

Взагалі, у Львівській області вулиці у містах / містечках називають так: спочатку іменами всіх відомих діячів ОУН-УПА, УНР-ЗУНР, потім імена князів і княгинь, потім в порядку пріоритету імена поетів і письменників.

А ось село Івана Франка - така назва не подобається. Владі чи людям, це вже питання інше. Хоча достовірно відомо, що у 1952 році заледве половина їх (населення Нагуєвич) вміла читати та писати. То кого ж було питати про назву села?
Переглядів: 4976

Ваш коментар буде першим
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2019 Дрогобич Інфо → (сайт працює 3941 день)