Новий навчальний рік у ДДПУ

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
08.08.2009
ДДПУЦентральним закладом вищої освіти у місті залишається Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка (ДДПУ). Завдяки йому Дрогобич відомий навіть за межами області. Цього року більше 3 тисяч молодих людей обрали ДДПУ як альма-матер.

 

15 напрямків професійної підготовки денної форми навчання і 10 заочної - достатній вибір для абітурієнтів. Цьогоріч до дрогобицького ВУЗу їх поступило 3168 особи (згідно офіційних даних). 

 

Що погано - з року в рік зменшується розмір державного замовлення (читай: кількість дітей, що зможуть безкоштовно отримати освіту). А ціна за навчання зростає, встигаючи за курсом іноземних валют. Така ситуація в усій країні. Не дивно, що й зменшується кількість абітурієнтів.

 

Але й на ту мізерну кількість державних місць розумні діти з високими балами, отриманими на ЗНО, розраховувати можуть не сповна - адже кількість пільговиків, яка зростає в геометричній прогресії, ставить під сумнів їх шанси на навчання. До речі, це також проблема держави, не лише Дрогобича - існують навіть певні громадські організації та об’єднання студентів, що протестують проти існуючого порядку речей, проти масовості пільг.

 

Пільги надаються у нас інвалідам, дітям з гірських районів, або, на приклад, з місць стихійного лиха (де була повінь, тощо). Тобто, критерій відбору - зовсім не розум чи здібності. А держава у більшості випадків отримує за свої гроші таких же "пільгових" спеціалістів. Жорстоко, але правда.

Не маючи нічого проти сільських дітей, слід проте відмітити їх низький рівень профорієнтації - тобто вони не знають, яка професія їм більше до душі, чим хочуть займатися все життя. І пхають турботливі мамці свої чада до міста, деколи за останні гроші, навіть не розуміючи того, що, можливо, позбавили країну талановитого аграрія.

 

А потім бідкаємось, чому занепадає сільське господарство...

 

Оскільки стаття була про ДДПУ, варто зупинитися на вчителях. Діти із сільських шкіл переважно мають слабку базу обов’язкових шкільних знань (а це вина їх вчителів). Приходять до педуніверситету, влаштовуються на навчання за пільгами або за гроші батьків, з горем-бідою його закінчують - і коли потім працюють у тих же сільських школах, то так само слабо готують своїх учнів. Замкнуте коло.


Переглядів: 8430

Коментарі (7)
 
"Цьогоріч до дрогобицького ВУЗу їх поступило 3168 особи" 
Не поступило, а було подано заяв. 
Ще ніхто не знає скьки поступило. 
Адмін, "Чув звін, а не знаєш звідки він". :)
Рейтинг: 2+ -3-
 
Сергій, 20:07 09 серпня 2009 р.
 
Сергію, у головному корпусі уже давно списки висять. Більше скажу - тим, хто пройшов на державну форму навчання, треба було до 5 числа включно вже всі оригінали документів здати.
Рейтинг: 8+ -1-
 
Адміністратор, 20:16 09 серпня 2009 р.
 
Адмін сьогодні останній день підписання контракту, так що хз які Ви там списки бачили ) :grin
Рейтинг: 1+ -4-
 
Богдан, 08:32 10 серпня 2009 р.
 
Адмін, почитай мою статтю у "Вільному Слові" №33 за 13-19 серпня (ст.3), тоді перечитай свою і зверни увагу на моє конкретне зауваження. Не ображайся! Ти не правий.
Рейтинг: 0+ -1-
 
, 23:43 14 серпня 2009 р.
 
Скоро в нашому університеті будуть тільки миші ходити з дипломами :grin З кожним роком у студентів пропадає охота до навчання
Рейтинг: 0+ -2-
 
Шкірка, 09:52 04 жовтня 2009 р.
 
А коли посвячення у студента?
Рейтинг: 3+ 0-
 
Ірина, 11:17 24 серпня 2010 р.
 
Останнім часом пропагоють скорочення, а в той же час керівництво в тіхаря утворює нефахівцям за яких просили колеги, додткові ставки з резерву особливо лаборантам..Виходить ті які роками пашуть не можуть на цілу ставку йти, а тут бля появляється нова людина і гоп-стоп 1.0 ставки..і нічого ніколи не робила..гнати проінспектора ДДПУ і трактористів які пропихають своїх людей.з неба штмпують ставки..з архіву ми зафотографували усі списки будьте спокійні.
Рейтинг: 1+ 0-
 
, 01:33 19 квітня 2011 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2021 Дрогобич Інфо → (сайт працює 4917 днів)