За воду не дякують

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
16.09.2009
РічкаЗа воду платять, і то немалі гроші. Причому, лишнім навіть згадувати, що наша вода є посередньої якості. Адже водозабори в Гірному та Уричі - це не артезіанські колодці. Варто відмітити, що після підвищення тарифів на водопостачання та каналізацію, ми не отримаємо нічого нового - та сама хлорована вода, ті самі послуги.  

Як запевняє директор Дрогобицького водоканалу Роман Шагала, таке збільшення ціни є необхідністю, оскільки тепер робота підприємства вже є збитковою - немає навіть забезпечення собівартості наданих послуг. 

Звісно, в такий альтруїзм комунальників (що працюють практично без прибутку) слабо віриться. І як підґрунтя для своїх слів пан Роман наводить постанову Кабміну (№400, від 09.04.09), що описує формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.

Тож нові тарифи - 4,5 грн. за 1м3 води, і 1,23 грн. за 1м3 стоків. Подібний стрибок цін був ще у 2007 році, з послідовним корегуванням у 2008 та на початку 2009. 

Фактично, люди стали споживати менше води - вже нікого не здивуєш лічильником на воду у звичайній квартирі. І платять тепер майже всі по тарифах відповідно фактично отриманого об’єму води. А раніше, коли платили фіксовану ціну, у неї входили просто космічні кількості (щодня 250л на 1 члена сім’ї), ось і жилося водоканалу краще.

І отримуємо ситуацію, як у відомій байці. "Ви собі лічильники? А ми вас підвищенням тарифів". 

Тому неправий той, хто каже, що крайніх нема. Крайні завжди звичайні люди, мешканці цього міста.
Переглядів: 4570

Коментарі (6)
 
Ви знаєте, в Україні є така ситуція: 
 
Є люди які мають зарплату 700 грн, чи таку ж пенсію, а є такі які заробляють від 1000 доларів і більше (я говорю про власників магазинів, ресторанів, готелів і інших видів діяльності. Так, ціна на воду є така, що із за неї галузь є збиткова. Але ціну не піднімеш, бо ті що мають 700грн на місяць будуть дощівку пити. З другої сторони власники магазинів, ресторанів і інші подібні підприємці просто дусяться від грошей. Чому? Тому, що мають прибутки ті ж самі, що й подібні власники за кордоном. Плюс багато наших підприємців не платять податків і обходять дозволи і т.д. але що найбільше цікаво, що коли за кордоном ті ж власники платять набагато вищі податки і в разів з 10 більшу зарплату своїм підлеглим, наші платять майже нуль в порівнянні. Виходить парадокс: наші підприємці заробляють більше в доларах ніж за кордоном. Для нашого підриємця платити за воду чи за світло це просто сміх як дешево.  
 
Який вихід? Дуже простий: на державному рівні прийняти закон про мінімальну заробітну плату, де мінімум повинен бути не менше 5 доларів на годину. Ні, я не з неба впав. Це цілком реально, якщо врахувати, що ціни на товари і продукти в Україні в багатьох випадках є вищі ніж в США. Запитайте тих хто зараз там перебуває.
| United States, Washington
Рейтинг: 0+ -2-
 
, 21:35 16 вересня 2009 р.
 
Цікаво, а електроенергія вроді не подорожчала, щоб вплинути на вартість води?
| Ukraine, Lviv
Рейтинг: 3+ 0-
 
Ozzy, 23:05 16 вересня 2009 р.
 
До адвоката:  
 
Але і якість води за яку платять за кордоном не така як у нас. За ту отраву яку нам постачають в будинки, взагалі не варто платити. В мене фільтри за 30 днів перетворюються в сміттєзабірники.  
 
І на рахунок з/п ти правий, давай заженемо офіційні виплати в тінь.
| Ukraine, Lviv
Рейтинг: 0+ -2-
 
Дрогобичанин, 10:33 17 вересня 2009 р.
 
Для Дрогобичанина: 
За кордоном якість води краща, але за все це заплачено і це не завдяки державним субсидіям, а кожному споживачу. 
Не може бути спочатку якісна вода а потім гроші. Навіть та ж "хлорка" не є дешева. Так, я згідний, можна поставити ультразвукову установку, як в Трускавці, але ж за які шиші? Це ж не мікрохвильову пічку купити. Тут потрібно інвестора, приватного власника, а у приватного власника не вкрадеш ні труби, ні гайки, ні води.  
Тінь була, є і буде доти поки ефективно не запрацюють юстиція і виконавчі органи. Але я не з тих, щоб сидіти в замкнутому колі все життя, все заперечити, звалити на безвихідь і плакати. Достатньо щоб тільки пару роботодавців виплатили згідно мінімальної зарплати як почнеться гоніння за спеціалістами, взятки якщо і будуть то крім того потрібно буде бути ще й спеціалістом, бо роботодавцю будуть потрібні професіонали раз він так платить. А далі за методом конкуренції все більше і більше буде чистих бізнесів і лохи в тіні самоліквідуються. Звичайно це за один день не робиться. Цілком очевидно, що лохам порядку не потрібно. А так як є повна анархія то вони можуть робити все що завгодно. Я одне можу сказати: якщо ні чорта не робити, то точно нічого не зміниться. І якщо за воду платити мізер, то очевидно, що прийдеться міняти фільтри кожного місяця.
| United States, Odenton
Рейтинг: 0+ -6-
 
, 01:03 18 вересня 2009 р.
 
нельзя платить деньги за не качественый товар или услугу! И не надо исправлять ситуацию за счёт потребителя. Берите кредиты, оказывайте достойную услугу. а уж потом просите деньги. А уж о продаже водоканала, вообще не может быть и речи. Хотите украсть у громады их предприятие? Доверили быть директором, но не давали полномочий к его отчуждению. Тот кто посодействует в продаже предприятия частному лицу, должен сесть на долго... И поверьте у громады найдутся инициативные, кто раздует скандал.
| Ukraine, Lviv
Рейтинг: 0+ -6-
 
Алексей, 00:28 22 вересня 2009 р.
 
А если кое-кому не нравится работать в таких условиях, так пусть создаст другое-альтернативное, но не за счёт старого. И покажет, что он может. Если услуга будет качественной, о люди сами деньги пинесут. 
А не можете? освободите место тому кто может! Я таких знаю. Причём по образованию инженеры водоснабжения, одного из лучших институтов, а не заочного факультета в непрофильном вузе. Это между прочим касается и дорог. И меру не рекомендую играть в эту игру. Поломает себе весь рейтинг, а за деньги которые возьмёт-ответит сполна.
| Ukraine, Lviv
Рейтинг: 0+ 0-
 
Алексей, 00:36 22 вересня 2009 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2018 Дрогобич Інфо → (сайт працює 3729 днів)