"Барви осені"

Надрукувати
Новини
Написав(ла) Надія Кікта, Галицька Зоря   
08.12.2009
Живопис2 грудня у Палаці мистецтв музею "Дрогобиччина" відкрито персональну виставку молодого львівського художника Богдана Задорожного – випускника Львівської академії мистецтв, який працює переважно в жанрі пейзажу. Його живописний стиль – це реалістичний напрям, це сучасність.

Індивідуальна самобутність художника в експресії кольорів, здатності до просторового вирішення композиції, витонченості рисунка (серія "Осінь", "Літо"). Працює автор також і в жанрі портрета, в яких – художня виразність, пластичність форм ("Автопортрет", "Портрет Христини Корди").

Художник, окрім пейзажу, працює у жанрі натюрморту. Серія "Іриси", яка представлена в експозиції, – це буяння кольорів, від тьмяно-сірих до насичених – бузкових, смарагдових. Автор смакує кожним мазком, покладеним на полотно. В цих роботах художник втілив всі ті весняні відчуття, ту радість, які дарує нам природа. Є в колекції Богдана Задорожного і роботи на морську тему.

Певний час митець знаходився в Ірландії, яка й надихнула його на серію морських пейзажів. Від цих творів віє спокоєм. Художник тонко відчуває красу, настрій північної природи.

Ще одна надзвичайно цікава грань у творчості автора – це мистецтво вітражу. Кольорові композиції зі скелець різної форми створюють багатоколірну фантазію і в людських оселях, даючи відчуття тепла і комфорту, і в церквах, підсилюючи святість і урочистість храмів.

Нестримність авторського бажання творити, різноплановість матеріалу для творчості – все це говорить про великий творчий потенціал художника. То в добру путь, пане мистець!

Переглядів: 5669

Коментарі (1)
   
:), 22:48 20 лютого 2010 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2021 Дрогобич Інфо → (сайт працює 4688 днів)