Микола Гук: "Пильнуймо свій гонор"

Надрукувати
Інтерв’ю
Написав(ла) Тетяна Татомир, "Джерела Трускавця"   
26.12.2009
ГукКажуть, що одна з найпотужніших українських інформаційних компаній – ЗІК – згадує прізвище міського голови Дрогобича Миколи Гука частіше, ніж, приміром, голову Львівської ОДА Миколу Кмітя. Безперечно, Микола Гук запам’ятається багато чим… і вже точно оригінальністю своїх ідей і висловів. У переддень святкового Новоріччя йому слово.

Інтерв’ю міського голови Дрогобича Миколи Гука газеті "Джерела Трускавця".


Миколо Петровичу, "Джерела Трускавця" провели серед дрогобичан опитування і здивувалися: для багатьох яскравою подією минулого року стало ваше повернення на посаду міського голови. Чи співпадає оцінка людей з вашим особистим відчуттям?
Це була подія, думаю, справді визначна, і це – не стільки моя особиста перемога, скільки перемога дрогобицької громади, яка на виборах віддала за мене свої голоси, перемога нашої правди над брехнею38 депутатів, які знехтували волю громади і чиїми голосами я був усунутий від посади. Я відстояв не лише свою честь і гідність, а й честь і гідність дрогобичан.
Втім, завжди найважче перемогти самого себе, ніж когось, – цього року я кинув курити, і ця перемога мені дісталася значно "дорожче" (сміється).


Оригінальність ваших висловів на кшталт: "Стіни ратуші фарбуємо на червоне, бо хоч щось має червоніти за 2008 рік" забавляють журналістів і пересічних громадян. Чи розуміють такий ваш гумор ваші підлеглі?
А де ви тут бачите гумор? – посада міського голови до гумору не дуже надається. За цю депутатську каденцію соромно усім, окрім самих депутатів, то хай хоч стіни кольору стиду, нагадують декому з них про їхні чорні діла.


А чи не маєте ви наміру, окрім свята "Дрогобицький пампушок", запровадити свято "Дрогобицька гуморина"?
Гуморина у нашому місті відбувається постійно, але називається вона інакше – сесія Дрогобицької міської ради. Приходьте, подивіться-послухайте – і сміх, і гріх. А "Дрогобицький пампушок", на жаль, санепідстанція заборонила. Офіційно – у зв’язку з насуванням другої хвилі пандемії на грип, але, скоріш за все, комусь просто шкодять пампушки – страва ж бо не дієтична…


Нещодавно до вас навідувалися телевізійники з Нідерландів, зацікавившись вашою ідеєю пам’ятника цибулі. Це – жарт, чи, маючи фінансову змогу, ви таки втілили б цю ідею в життя, закарбувавши тим власне ім’я в Книзі рекордів Гіннеса?

Це зовсім не жарт – аж з Нідерландів по жарти не їхали б. Але власне ім’я у книзі будь-яких рекордів мене цікавить не настільки, як ім’я мого Дрогобича. Під цю ідею ми підводимо цілий пласт давньої дрогобицької культури. Відомо, що є особливий сорт цибулі – дрогобицька, є місцевість у Дрогобичі, що примикає до вулиці Стрийської, тут колись були городи, люди вирощували цибулю у великій кількості і постачали на базар. Тому тутешніх мешканців здавна іменували цибульниками, і цей мікрорайон старожили і досі так і називають – Цибульники. Пам’ятником цибулі ми маємо можливість відродити давні традиції і увічнити наших далеких пращурів.
Отже, пам’ятник цибулі буде, а де саме – вирішить громада. Є ідея – залишається тільки реалізувати її.

Остання прочитана вами книга і нетривіальнісь думки, яка вас вразила?
Це книга Василя Кожелянка "Срібний павук". Унікальна книжка про історію 30 Іудиних срібляників, які начебто до цього часу ходять межи людьми і грають свою "іудину роль". Тільки звуться вони або "зелені", або євро, може, гривні або ще якось, але суть одна: за них нічого не купиш, а душу свою – продаси. І якщо два тисячоліття тому тільки один Іуда лишив Христа, то сьогодні срібляники мають таку силу, що часто Христос залишається сам, а решта йдуть за Іудою. Якраз у переддень свята душі – Різдва – подумаймо про це.

Як любите зустрічати Новий рік і Різдво?
Новий рік для мене – це, перш за все, Бандера. 1 січня я завжди святкую річницю його народження. Кілька років поспіль разом із сім'єю зустрічав Новий рік в Старому Угринові – на батьківщині Провідника. Як став міським головою, то, знов-таки разом із сім'єю, зустрічав Новий рік біля ялинки під Ратушею, бо відчуття Нового року справді приходить до мене від спілкуванням з містом, з людьми. Взагалі Новий рік ніколи не був для мене чимось особливим – це просто початок року. Такий собі фальстарт перед справжнім святом – Різдвом. А Різдво – це велике сімейне чи радше родинне торжество, яке у мене особисто асоціюється з моєю рідною хатою у Лішні, маминою кутею і пампухами.

Ваші побажання дрогобичанам і нам, вашим сусідам, – трускавчанам, у рік Білого Тигра.
Найбільше хочу, щоб цього року кожен трускавчанин чи дрогобичанин, кожна людина , ми – усі разом дали відповідь на запитання, поставлене у вірші нашого, на мою думку, глибоко українського поета Василя Симоненка:
Ти знаєш, що ти — людина?
Ти знаєш про це чи ні?
Усмішка твоя — єдина,
Мука твоя — єдина,
Очі твої — одні...

Бажаю, щоб нарешті кожен перестав бути торішнім слухняним бичком і відчув себе тигром своєї долі. Пильнуймо свій гонор, українці. Наступного року буде і нагода, і потреба в цьому.


 


Переглядів: 5101

Коментарі (24)
 
Слід тільки зауважити, що головний редактор газети "Джерела Трускавця" є дружина пана Гука за сумісництвом - екс дружина його найкращого друга :)
Рейтинг: 0+ -2-
 
Екс Друг Гука, 22:09 27 грудня 2009 р.
 
то екс друга ! екс дружина екс друга! )) то ти е тои!
Рейтинг: 0+ -3-
 
макс, 22:33 27 грудня 2009 р.
 
Слово "Гук" -придае реитингу цьому саиту! )))відвідуваність зростае в двічі))
Рейтинг: 0+ -2-
 
макс, 22:35 27 грудня 2009 р.
 
всім хто читае ! 1 пропоную подивитись фільм Аватар в кинотеатрах! -фільм просто уматовии(це я не провожу ніяку аналогію просто рішив поділитись враженнями)
Рейтинг: 0+ -2-
 
макс, 22:37 27 грудня 2009 р.
 
Для того, щоб тебе згадали в газеті або ж на сайті в неті не обов"язково проявляти з позитивноЇ сторони, варто щось прикре зробити як також згадають.Цим де-хто і користується, щоб підняти свій рейтинг - любими шляхами, аби ж згадали про тебе.Правда , у кожного є своя " слава".От і вчасні будуть слова "Ти знаєш , що ти Людина?..." :grin :grin :grin
Рейтинг: 0+ -6-
 
Марічка-бистрянка, 10:17 28 грудня 2009 р.
 
РІК СТЕПАНА БАНДЕРИ 
 
Микола Гук оголосив 2009 рік у Дрогобичі Роком Степана Бандери. Міський голова виявився звичайнісіньким “жрецем імпрези”, про що писав бандерівець Василь Іванишин. 
Рік, що відходить у минуле, не став для Дрогобича бандерівським, націоналістичним. Мерзенні місцеві політикани продовжували ділити між собою владу, безсоромно наживаючись на людській біді, купуючи машини, квартири, беручи хабарі. 
Ні, Микола Гук домігся перейменування вулиці Слюсарської на вулицю Степана Бандери, ходив під кунівськими (не бандерівськими! ) прапорами в річницю створення ОУН-УПА, та ще й прославився скандалом з поляками, які назвали одну з вулиць вулицею жертв ОУН-УПА, а наш мер не поїхав до них на знак протесту. Все це дріб’язкова шарпанина севастопольського морського офіцера з совєтським менталітетом на тлі величі духу Провідника. 
Дрогобич і Стебник стали жертвами грандіозної провокації з боку антиукраїнських сил, коли до влади прийшли псвевдонаціоналісти Микола Гук і Роман Калапач. Але в Україні ще не настав Рік Степана Бандери. Він обов’язково прийде. “Жерцям імпрези” не буде місця на нашому святі Націоналізму. 
 
Анатолій ВЛАСЮК
Рейтинг: 0+ -3-
 
, 11:20 28 грудня 2009 р.
 
В Дрогобичі прийшов капець всім комунальним службам-цього досягнення домігся мер ГУК-з його допомогою-деякі підприємства провіряли по 10 раз відколи він прийшов, бо пан ГУК не може відійти від своєї журналістської професії-він все шукає козла відпущення у проблемах-на його думку винні всі у завалі комуналки Дрогобича 
-депутати, департамент, начальники комунальних служб, а не він , він же тільки пасквілі пише на всіх, дописався , Що власне П-во КМГ-інспекція по цінах штрафонула на 400тис. гривень-тому.що департамент разом з юридичним відділом міської ради неправильно підготували рішення про ціни У КМГ.Мер лоханувся , бо тепер У Кмг править його рідний брат Михайло-Лепкого вигнали-тому Дрогобич завалюється у Смітті, вулиці не прибираються, -бо 2 брати Гуки вміють тільки брехата, гроші брати, але не працювати. ГАНЬБА МЕРЕ БРЕХАЧУ ТА ЙОГО ЖІНЦІЯКУ ВІН ВІДБИВ ВІД СВОГО НАЙКРАЩОГО ДРУГА, ПРО ЯКІ ЦІННОСТІ МОЖЕ ГОВОРИТИ ЛЮДИНАЯКА СКРІЗЬ ЗАБРЕХАЛАСЬ-ПАНЕ ГУКУ-МИ ЗНАЄМО ЩО ВАМ НЕ СОРОМНОАЛЕ МОЖЕ ГОДІ БРЕХАТИ - ТРАВНЯ НЕ ЗА ГОРАМИ! :cry :cry
Рейтинг: 0+ -1-
 
Захисник, 12:03 28 грудня 2009 р.
 
Про яку щирість і чесність Гука ви всі пишете? Перші роки як став він мером , все ходив і питав у своїх підлеглих начжеків, де і чим ви заробляєте гроші , що маєте так багато.А коли увійшов у сак, то і сам " відремонтував" парк Хмельницького, продав "Прометей", реонтував вулиці у грудні, а тепер" сміття вивозить "разом з братом по цілому місту.Хіба не видно?І Бога не боїться...Але є ще суд над ним , суд Всевишнього.Від нього не заховається ніде.Он пройдіться по вулицях, поїдьте в маршрутках, почуйте, як Гука дрогобичани ПРОКЛИНАЮТЬ, і всю його рідню, Видать, є за ЩО...
Рейтинг: 1+ 0-
 
щира дрогобичанка, 12:56 28 грудня 2009 р.
 
Народ ну виж за нього всі голосували! чому тепер ви иого так не навидите? так ви всіх поносите! іРадзіка в свіи час поносили! що тепер ? 
чого ви хочете? я звертаюсь до всіх дописувачів!
Рейтинг: 4+ 0-
 
макс, 13:18 28 грудня 2009 р.
 
Таке життя, люди завжди незадоволенні владою. 
Нікуди від цього не дінешся. Візьмемо до прикладу сусідів: Трускавець та Стрий. Там тоже лаять міську владу, її критикують, вказують на помилки та дають чортів. Але різниця вся в тому що їх перевибирають. Люди критикують, але перевибирають - бо бачать реальний результ, реальні зрушення, позитивні зрушення. А в нас торба, просто торба.
Рейтинг: 3+ -1-
 
Дрогобичанин, 18:07 28 грудня 2009 р.
 
А то що дружину у друга відбив - так чувак могуч, значить ще може як захоче :)
Рейтинг: 0+ -4-
 
Дрогобичанин, 18:09 28 грудня 2009 р.
 
:) То він молодець, хіба якщо жінка достойна, а якщо вона така як Гук маленька і з вусами - то він герой...
Рейтинг: 2+ -1-
 
Дрогобичанин, 20:12 28 грудня 2009 р.
 
Чого ви вчепилися в того Гука, ось не за горами травень, будуть вибори і народ знову проголосує за нього.Він один, - а один в полі не воїн.Ви, дописувачі тільки й чекаєте моменту, щоб ущипнути людину.Але більшість дрогобичан всетаки зробить свій вибір і не дасть щоб до влади прийшли такі як наші депутати, вже гіршого депутатського корпусу мабуть немає в області.
Рейтинг: 3+ 0-
 
, 20:43 28 грудня 2009 р.
 
старий морячок напевно служив на северному флоті тому і відморозило
Рейтинг: 0+ -8-
 
Сірко, 03:00 29 грудня 2009 р.
 
А на рахунок покраскі Ратуші у червоний колір видно підмутив на халяву пару бочок фарби а скінути не може можна ж людину зрозуміти зараз такі тяжкі часи
Рейтинг: 0+ -6-
 
Сірко, 03:13 29 грудня 2009 р.
 
на стрийській не тільки цибульники жили ще і покемони просто людина не мае часу на мультіки весь в ділах
Рейтинг: 0+ -1-
 
Сірко, 03:25 29 грудня 2009 р.
 
Гук до моря не має ніякого відношення.Вчився в училищі на журналіста, бо мав талант язиком молоти, т.т."мульку гнати".От багато хто і попався на ту "мульку".А тепер бідкаються, що дали себе ошукати... :cry
Рейтинг: 0+ -6-
 
Голос народу, 10:20 29 грудня 2009 р.
 
Та вибрали Гука Наші пенсіонери , тому що він називав себе оунівцем-Щирим націоналістом, вмів морячок брехати, тай ще гроші помогли-бандитські-він ще купа довгів віддавати має і тому преться на 2-й термін
Рейтинг: 0+ -5-
 
Держслужбовець, 16:07 29 грудня 2009 р.
 
Не буде в місті толку до тих пір, поки головою не стане керівник з досвідом. , який пройшов всі щаблі від робочого до директора. Так що терпіть і робіть висновки.
Рейтинг: 0+ -6-
 
Наш, 17:28 29 грудня 2009 р.
 
А взагалІ, Друзі, напередодні Нового року хочеться вірити і думати про все хороше:от прокинемось 1 січня...І все буде по-новому-"нові" ціни на товари, знижені.думається, нові усмішки на обличчаж городян, нові закони, думається більш демократичні і ті , що захистять нас від свсвілля можновладців, ...новий мер Дрогобича, старий , думається, сам збере в паперову коробку свої речі і звільнить за власним бажанням кабінет в ратуші.Тож вил"ємо за новорічним столом по бокалу "Шампанського" за те, щоб всі наші мрії стали ДІЙСНІСТЮ ! З НОВИМ РОКОМ, ДРУЗІ ! :)
Рейтинг: 0+ -7-
 
ЩИРА ДРОГОБИЧАНКА, 09:30 30 грудня 2009 р.
 
Чому тільки мера паскудите .Подивіться наприклад на депутата Макарця! Сидить собі тихенько декілька скликань; грошики косить; хатинку збудував; магазинчик тримае; МОЛОДЕЦЬ; ВЛАШТУВАВСЯ! А що для міста зробив не згадае! Зате поважний такий собі паночок ; партійний! Дуже любить своі підписи ставити; звичайно не за ТАК!
Рейтинг: 1+ -9-
 
Правда, 09:20 02 січня 2010 р.
 
Правду кажите про депутатів. Проблеми створювати вміють, подають вигляд, що про місто дбають, а самі, крім своїх інтересів, нічого не бачать. Всі вони одинакові. Так можна і щось вирішувати, відповідальності - нуль !
Рейтинг: 1+ -4-
 
Наш, 22:04 02 січня 2010 р.
 
:) Христос народився! Вітаю дрогобичан і всіх свідомих українців. Тепер щодо Гука та влади в Дрогобичі.Визнаю, М.Гук має дар в журналістиці, одначе... керівник з нього нікудишній. Але і його попередники НЕ ХОТІЛИ, або ж і нездатні були ефективно управляти містом, дбали виключно про власний шлунок (читайте- кишеню).Бодьо Іванців, Михасько Лужецький... Лише обіцяли, а насправді потенційно не могли нічого путнього здійснити.Питання неякісних тротуарів та доріг, дозвілля молоді, процвітання наркоманії та алкоголізму серед молодих, закакуляний парк на вул.Володимира Великого, садки, жалюгідний стан ЗОШ №3, проблема утилізації сміття, Дрогобицький водоканал, злочинна бездіяльність (і вакханалія) ЖЕКів і море інших проблем жодним з мерів Дрогбича не вирішувалися. А пану Гуку варто пошукати іншу роботу, не пов'язану з управлінням чи керівництвом. :p
Рейтинг: 0+ -7-
 
Франсуа, 10:01 07 січня 2010 р.
 
сам ти цибуля
Рейтинг: 0+ -4-
 
Читач, 21:04 16 травня 2010 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2019 Дрогобич Інфо → (сайт працює 3941 день)