За руки у День Злуки

Надрукувати
Плітки
22.01.2010
Верховна РадаСьогодні День Злуки. Та чи для всіх цей день - святковий? Чому саме цей день відзначається в сучасній українській державі, та як сьогодні він святкувався в Дрогобичі.

З історичної точки зору, пам’ятним є Акт Злуки - договір про об’єдання УНР і ЗУНР в єдину державу, що був проголошений 22 січня 1919 року. Рівно рік перед тим було проголошено 4 Універсал Центральної Ради, у якому саме УНР була проголошена самостійною, вільною і незалежною державою українського народу - самі собі заперечили.

Згідно Акту Злуки західні землі (ЗУНР) отримували статус автономії. Але військові сили об’єднувалися. Тому злука була швидше військовим, а не політичним, чи навіть етно-національним рішенням (як стараються зараз переконати нас).

Акт Злуки мав лише декларативні, а не серйозне історичні чи політичні наслідки. Адже фактично об’єднання так і не відбулось. Мав місце конфлікт інтересів між керівництвом УНР і ЗУНР, а також серйозні ідеологічні протистояння між Наддніпрянщиною і Галичиною.

Різною була і влада у двох частинах формально об’єднаної України. Для прикладу, в УНР керівним органом була Директорія, до складу якої входив і Євген Петрушкевич - котрий по суті був диктатором в ЗУНР.

Дійсно частиною України західні землі (ЗУНР) Директорія визнала аж у 1920 - коли 21 квітня Симон Петлюра віддав цю частину України полякам в обмін за їх участь у війні проти більшовиків.

Цього ж дня (22 січня) у 1990 році багато людей вийшли на вулиці і об’єдналися в живий ланцюг. А опісля, у далекому 1999, наказом Президента Кучми 22 січня було визнано державним святом - Днем Соборності.

Сьогодні ж у Дрогобичі святкували по-своєму. Мер міста, Микола Гук, виголосив промову, а опісля за підтримки 150 людей утворили живий ланцюг навколо ратуші. Щоправда, якби не діти (підійшли цікаві) і цей би ланцюг не утворився.

Тому бажаємо всім справжньої соборності - як в державі, так і в серцях наших.

Переглядів: 3295

Коментарі (2)
 
Сьогодні Ющенко присвоїв "Героя України" Степану Бандері. Може й пізнувато, але дуже важливо для зтвердження національних ідей!
| Ukraine, Dnepropetrovsk
Рейтинг: 0+ -5-
 
опришко, 23:31 22 січня 2010 р.
 
Ганьба! Ющенко зрозумів, що йому вже нічого втрачати, і тому "нагадив" наостанок. Цим самим ще більше розділив Україну і принизив її авторитет в світі.
| Ukraine, Lutsk
Рейтинг: 0+ -1-
 
переконаний, 09:56 23 січня 2010 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2018 Дрогобич Інфо → (сайт працює 3731 день)