Музей Івана Франка в Нагуєвичах поповнився новим і дуже цікавим експонатом

Надрукувати
Останні новини Дрогобича
23.05.2022

 

Старші люди запевняли: «Людина сильна, поки може носити воду на коромислі». Так чи інакше, коромисло – це те, без чого раніше люди не уявляли свого життя.  «Види коромисел в різних місцевостях відрізнялися навіть у межах одного регіону. Приміром, коромисло, яке нещодавно для музею передав Богдан Саламатін із села Бережниця Самбірського району, могло слугувати як для перенесення води нашими бабцями чи прабабусями, так і для транспортування нафти ріпниками, які таким способом носили «чорне золото» на нафтопромислах Борислава, що можна побачити на тогочасних світлинах.  Але це тема окремого дослідження науковцями музею», – читаємо на сайті Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі».
«Про цікаві традиції, пов’язані з носінням води, розповідають люди старшого покоління. Згідно з ритуалом, у дорозі по воду потрібно було тримати коромисло в правій руці, а відра – в лівій. Наповнивши посудини, підчіплювали на плече спочатку відро, що позаду, потім переднє. Хто сильніший, міг присівши, підняти обидва відра. При носінні стежили за рівновагою, яке забезпечувалося розміреністю кроку, щоб «не розхлюпати води». 
Адміністрація музею завжди з вдячністю ставиться до таких дарунків, адже збереження нашої історії, нашої ідентичності – це головне завдання українських музеїв. Тому, якщо у ваших домівках знаходяться, на перший погляд, старі, непотрібні для Вас речі – не викидайте їх, повідомте нас про це за номером телефону (+38)068 44 94 005, і ми разом збережемо історію для наших нащадків».








 

Переглядів: 831

Коментарі (3)
 
Дякую, цікава інформація.
Рейтинг: 4+ 0-
 
Іван, 20:21 23 травня 2022 р.
 
Дуже цікава інформація
Рейтинг: 0+ 0-
 
Володимир, 11:38 25 травня 2022 р.
 
У мене є ціпок мого прадіда, яким він, ще у своєму дитинстві ганяв кози пасти, а ще- жменя давно поржавілих цвяхів позатамтого століття, також- маленькі полотняні чопчики, у яких, вже сам, робив перші кроки по земляній долівці. Можу запропонувати ще не спорохнявілий рулон рубероїду, паяльну лампу і огризок свічки хто-зна яких років випуску. То будуть цінні експонати, про які треба трубіти на цілий світ, аби лиш понти ганяти? Бо що то- одне коромисло: патик з двома гачками, а гойра- он скільки. Ну, так, тепер цілі купи "великовчених науковців та науковиць", вкупі з усіма своїми понавлаштовуваними коліжанками й родинниками, будуть мікроскопічно вивчати й досліджувати, коли від того ціпка відвалиться хоча б один гачок- і він перестане бути "унікально цінним", а стане "унікальним" штурбаком на порозколупуваній дорозі за чиїмось "страшенно науковим" парканом? !
Рейтинг: 0+ 0-
 
Une іхт шбіх шпрех латінос, 08:25 02 червня 2022 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6070 днів)