Хочу нагадати, що 9 лютого 2018 року мешканці села Брониця розпочали блокаду сміттєзвалища. 14 лютого 2018 року Броницька сільська рада ухвалила рішення №234 «Про заборону приймання ТПВ на Дрогобицький міський полігон твердих побутових відходів на території Броницької сільської ради».
7 жовтня 2019 р. Комунальне підприємство «Комбінат міського господарства» звернулося з позовом до Броницької сільської ради, у якому просило визнати протиправним та скасувати рішення Броницької сільської ради від 14.02.2018 №234 «Про заборону приймання ТПВ на Дрогобицький міський полігон твердих побутових відходів на території Броницької сільської ради».
11 травня 2021 р. судом ухвалено рішення про задоволення позову в повному обсязі, – визнано протиправним та скасовано рішення Броницької сільської ради Дрогобицького району Львівської області від 14.02.2018 №234.
У той самий час 25 квітня 2019 р. Львівський окружний адміністративний суд визнав протиправними дії Департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради щодо експлуатації полігону твердих побутових відходів (сміттєзвалище), що знаходиться у с. Брониця. Також суд зобов’язав Департамент міського господарства утриматися від вчинення дій, пов’язаних з експлуатацією полігону та здійснити його рекультивацію.
Причиною звернення до суду стала тривала експлуатація полігону всупереч вимогам екологічних норм та всупереч приписам контролюючих органів про їх усунення. Дрогобицьке міське сміттєзвалище вже понад 10 років експлуатується Департаментом міського господарства Дрогобицької міської ради з порушенням природоохоронного законодавства, що неодноразово встановлювалося контролюючими органами під час здійснення перевірки, та не заперечувалося самим Департаментом. Проте виконання приписів про їх усунення Департамент ігнорує. Окрім того, після сміттєвої кризи у Львові, сміттєзвалище почало стрімко розростатися.
МБО «Екологія-Право-Людина» підтримала такі вимоги мешканця с. Брониця Дрогобицького району Львівської області та виступила в даній справі третьою особою на стороні позивача. Суд підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
24 листопада 2021р. Верховний Суд України виніс постанову по справі N 1340/3880/18 якою заборонив подальшу експлуатацію сміттєвого полігону в с. Брониця.
Примітка:
"Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає".
Також хочу повідомити, що 20 червня 2022 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про управління відходами» (законопроєкт №2207-1-д). Закон спрямований на стратегічне оновлення законодавства, що регулює систему управління відходами.
На сьогодні Україна є найбруднішою країною Європи. Щодня в Україні захоронюється на сміттєзвалищах і переповнених полігонах приблизно 33 000 тонн відходів. За рік — понад 12 мільйонів тонн.
Даний закон дасть змогу:
- наблизити законодавство України до законодавства ЄС;
- запровадити європейську ієрархію поводження з відходами;
- закрити старі звалища та забезпечити приведення тих, що функціонують, до європейських норм;
- забезпечити використання роздільного збору відходів;
- створити сприятливі умови для будівництва сміттєпереробних заводів;
- запровадити розширену відповідальність виробника.
"Україна нарешті робить перший крок на шляху до цивілізованого управління відходами. Ми вже відстали від європейських сусідів на 20-30 років. Фактично, сьогодні Україна є єдиною країною в Європі, де держава не має контролю над відходами, а понад 90% їх захоронюється в землю. Мета України – бути повноправним членом Європейського Союзу, тож ми повинні показати здатність проводити реальні європейські реформи".
Голова Міндовкілля Руслан Стрілець пояснив, що рамковий закон "Про управління відходами" дає можливість розпочати зміни, які необхідні Україні для того, щоб стати членом Європейського Союзу.
Закон дозволить:
- впровадити європейську ієрархію поводження із відходами;
- організувати планування системи управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях;
- закрити старі сміттєзвалища, а ті, що залишаться, привести до європейських норм;
- створити умови для побудови в Україні сучасної сміттєпереробної інфраструктури за європейськими правилами і відкрити кордони для інвесторів;
- встановити принцип "забруднювач платить";
- впровадити розширену відповідальність виробника, коли виробник продукції буде зобов’язаний забезпечити повну утилізацію упаковки, яку випустив на ринок разом із товарами.
Хочу нагадати, що ще до цього з 1 січня 2018 року в Україні запрацювали зміни до закону "Про відходи" щодо заборони захоронення неперероблених відходів.
Згідно із прийнятим законопроектом, місцевим владам заборонено захороняти неперероблені побутові відходи на сміттєзвалищах, натомість вони мають забезпечити сортування сміття за видами для переробки та утилізації.
Цікаво знати, хто, коли, кому та як дозволив відновити експлуатацію Броницького сміттєвого полігону...?
Цікава реакція місцевих контролюючих органів, Поліції, СБУ, прокуратури...?
Цікаво чому мешканці Брониці допустили до такого, адже там роботи ведуться та вивозиться сміття близько 1-2місяців..., чи Кучма уже порішав та домовився з через старосту з Броничанами...?
Цікава буде реакція обласного керівництва а саме пана Козицько...?
Від таких дій Дрогобицької міської влади складається враження, що Тарас Кучма нехоче щоб Україна стала членом Європейського Союзу…, напевно ностальгує за совком а може і за руZкім міром…
Ви зараз скажете не на часі, зараз війна, але у нас завжди не на часі, то ковід, то війна а містечкові царьки в той час, коли люди заклопотані волонтерством, збором коштів та допомоги ЗСУ, прокручують свої грошовиті схеми...
Посилання на сторінки де розміщено фото рішень та постанови:
https://www.facebook.com/100015339438810/posts/1258755847979051/?d=n
https://www.facebook.com/100015339438810/posts/1107403159780988/?d=n
https://ecopolitic.com.ua/ua/news/smittievij-reformi-v-ukraini-buti-verhovna-rada-uhvalila-zakon-pro-vidhodi/
https://youtu.be/PJnJs1wtsRU
Переглядів: 2491
|