“Шановна Дрогобицька громадо, нам сьогодні потрібно об’єднатися, як ніколи, адже зараз на кону стоїть існування нашого “Парку Новонароджених ”. Ми разом маємо показати, що голос громади не просто мають чути, а й рахуватися з ним, тому приєднюємось до підписання даної петиції і заставимо місцеву владу, яку ми самі обрали, нас почути…
(В низу статті буде посилання на сайт місцевих петицій, переходьте, реєструйтесь та підтримуйте).
“Парк Новонароджених” — це один з найбільших парків міста Дрогобича, що знаходиться на вулиці Володимира Великого.
На початку 1960-х років, коли Дрогобич почав активно розбудовуватись, зявилась потреба у нових зелених зонах, що призвело до розробки проекту нового парку місцевим архітектором Петром Сметаною, що мав би бути у пішохідній досяжності для двох нових мікрорайонів міста — мікрорайонів, тоді цей парк почали засаджували і плекати наші батьки, по його доріжка гуляло та зростало не одне покоління Дрогобичан, проте все кардинально змінилось, приблизно в 2018 році, коли територія близько 31 га запала в очі нашій владі.
Так на сьогодні парк є занедбаний, а його територію все більше урізають на потреби комерції. Сьогодні парк вже і близько не асоціюється із щастям, нашими дітьми, а став пристанищем для наркоманів, алкоголіків, а у парку активно розцвітає наркоторгівля. Через близькість до одної з головних вулиць міста та кількох ринків, парк став сильно засмічений сміттям.
Три останні роки, в соціальних мережах та в вузькому коли людей, почали ширитись розмови про відділення частини парку та продажу однієї частини для комерційних потреб, а от вилучені кошти нібито залучити для розвитку та реконструкції парку.
І тоді понеслось:
- В 2018 році почали напрацьовувати проект “Створення концепції розвитку Парку Новонароджених за участі громади”.
- В 2020 році питанням парку зайнялась робоча група, яка напрацювала низку ідей з облаштування території. І саме ця робоча група дала старт знищенню парку а далі усе пішло по схемі.
- Наступним кроком стало те, що на розгляд сесії Дрогобицької міської ради VIII скликання винесено проект рішення «Про включення у перелік для продажу на земельних торгах права оренди земельної ділянки». Тоді запропонували включити до переліку земельних ділянок, право яких підлягає продажу на земельних торгах, ділянку орієнтовною площею 1,3 га у районі вулиць Володимира Великого на території, яка примикає до ділянки церкви Успіння Пресвятої Богородиці, з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови. Усе це вони виправдали словами невідомих нам фахівців, нібито цю ділянку обрано з огляду на те, що це низовина, тут болотиста місцевість і тут найменша густина зелених насаджень.
- 1 березня, у Дрогобицькій міській раді відбувся Круглий стіл за участю нібито представників громади, духовенства, депутатів та представників органів місцевого самоврядування. Виступав Ігор Петранич - начальник відділу архітектури та містобудування , який наголосив, що об’єкти соціальної інфраструктури також можуть бути розміщені у парку. Така практика є у багатьох країнах. Тобто цілий світ бореться за кожен клаптик землі і зберігає зелені насадження а от в Дрогобичі застосовують практику невідомих нам країн.
- 25 вересня 2020 року було представлено: “Звіт про публічні консультації з планування парку Новонароджених”, де нам представили красиві картинки, красиві графіки і багато пустих слів та обіцянок.
- З 17 до 30 липня 2020 року включно стартували Електронні консультації щодо планування парку Новонароджених. Завдяки е-сервісам, які функціонують на Інтернет-порталі ДМР, дрогобичани нібито мали змогу у режимі онлайн внести свої пропозиції та продемонструвати своє бачення, як має виглядати цей об`єкт.
- Коли 24 лютого 2022 року почалось повномаштабне вторгнення російських військ в Україну, в Дрогобичі почали поступово робити заїзд з вул. В. Великого, почали завозити вапняк та розрівнювати трактором, роботи робились швидко та поступово, потім вони зупинялись та чекали на реакцію громади, але люди були заклопотані і ситуацією в державі і ніхто не звертав на це увагу. Тоді місцева влада пішла на пролом і дала зелене світло забудовнику, який оперативно, за пару днів, доробив заїзд, відгородив ділянку бляшаним парканом від людей, завіз будівельні вагончики, завіз будівельну техніку та взявся плюндрувати наш з вами парк.
І так підсумовуючи вище написане, можемо бачити, що з 2018 – 2022 рік Дрогобицька влада реалізовувала алгоритм та схему відчуження частини “Парку новонароджених”, все нібито відкрито, прозоро, чесно та законно, але як ми можемо бачити, що всюди в документах зявляються як представники громади деклька одних і тих самих громадських організацій. На всіх фотографіях ми, можемо бачити постійно одних і тих самих людей, які нібито представляють громаду.
Хочу нагадати, що в цей період коли проходили круглі столи та різні зустрічі з громадою то у нас був період карантину і жодна постороння людина не могла зайти в приміщення ДМР.
Хочу нагадати, що близько 40% нашого населення становлять пенсіонери, які в більшості немають доступу до інтернету та не могли взяти участь Електронних консультаціях, а та частина що могла взяти участь про це не знала.
Хочу сказати, що такі глобальні питання для громади потрібно вирішувати на Громадських слуханнях, а не кулуарно.
- Вимагаємо заборонити на території Парку Новонароджених будівництво розважально – адмістративного центру на вул. В. Великого в м. Дрогобичі Львівської області.
- Вимагаємо розірвати усі договора та юридичні відносини з замовником даного будівництва, а саме ТзОВ “Ріел - Естейт Груп” код ЄДРПОУ 40746462, 79031, Львівська обл., м. Львів, вул. Скорини, 32/77.
- Вимагаємо заборонити проводити будь які будівельні роботи генеральному підряднику ПП “ВІР - ЗАХІДБУД” код ЄДРПОУ 34814293, 79031, Львівська обл., м. Львів, вул. Городоцька, будинок 23, офіс 306.
- Вимагаємо відновити земельну ділянку, пошкоджену будівельною технікою до початкового стану.
- Вимагаємо розвиток інфраструктури парку обмежити виключно облаштуванням конструкцій для еко - туризму, активного відпочинку, мережі доріжок для бігу та велоспорту, спортивних тренажерів тощо, реалізувати такі ландшафтні рішення щоб вони функціонально зонували парк для організації вільного часу, активного відпочинку, задоволення спортивно-оздоровчих та культурних запитів різноманітних груп населення, створення умов для організації активного дозвілля містян, виховання екологічної культури.
- Передбачити, що при розробці проектної пропозиції необхідно врахувати потреби різних вікових груп населення у сфері дозвілля та відпочинку, створення вхідних зон та функціональних зон для тихого та активного відпочинку.
- Виділити кошти з міського бюджету на розвиток “Парку Новонароджених” та створити фонд розвитку даного парку.
- Вимагаємо в подальшому усі концепції Генерального плану “Парку Новонароджених” виносити на громадські слухання.
ПОСИЛАННЯ НА ПЕТИЦІЮ:
Переглядів: 4220
|