У Дрогобичі існує нагальна потреба у медичному центрі, де могли б відновлюватися цивільні та військові. Після операцій лікарні виписують їх якнайшвидше, щоб прийняти наступних поранених, розповів редакції PAP отець Мечислав Пузевич з Люблінського волонтерського центру, який залучений до будівництва реабілітаційного шпиталю у Дрогобичі в Україні, – повідомив Leopolis.news.
Засновник Волонтерського центру в Любліні о. Мечислав Пузевич звернув увагу, що потреба в реабілітаційному госпіталі є значною через велику кількість поранених на війні.
«Потреба в центрі, де цивільні та військові могли б одужувати, є вкрай нагальною, адже лікарні, прооперувавши пацієнтів, виписують їх якнайшвидше, щоб прийняти наступних поранених», – підкреслив священнослужитель.
Він поінформував, що кілька десятків людей вже перебувають в тимчасово створених умовах у приміщенні «Карітасу» в Дрогобичі. Польща наголошує, що в країні багато біженців з України, але, на його думку, на Заході України їх у рази більше. Торкаючись ініціативи будівництва реабілітаційної лікарні у Дрогобичі, він повідомив, що там будуть лікуватися пацієнти, які потребують догляду після попереднього хірургічного втручання.
«Першу невідкладну допомогу їм надали в інших лікарнях. Тут відбуватиметься їх подальша реабілітація, – пояснив священник. – Це дуже гарна і потрібна ініціатива, саме тому ми вирішили підтримати її разом з Асоціацією «Глобальна солідарність».
«Я знаю Україну й українців багато років, але такого відродження, відданості, громадянської активності я ще не бачив. Це щось надзвичайне, що так багато людей хочуть віддати щось своє, жертвуючи свій час. На мою думку, це є добрим знаком для майбутнього України, адже громадянське суспільство дійсно прокинулося», – впевнений о. Мечислав Пузевич.
Він повідомив, що реабілітаційна лікарня у Дрогобичі будується з нуля, тобто з фундаменту, у безпечному місці, в лісовому масиві, за кілька кілометрів від Дрогобича. Загальна площа становитиме 1 600 квадратних метрів.
«Важливо, що ми забезпечуємо шпиталь власною котельнею, а це означає, що він буде незалежним від теплопостачання, що є надзвичайно важливим в умовах війни в Україні. Фонд Групи компаній «Аліпаст» з Любліна профінансував все обладнання, необхідне для передачі тепла від котельні до лікарні, а саме кілька сотень метрів сучасних труб, які забезпечать відсутність втрат тепла», – наголосив священник, додавши, що водночас ведуться роботи з утеплення будівлі. Лікарня матиме три поверхи на 120 місць.
«Роботи на першому рівні наближаються до завершення. Ми вже передали матраци, спальні мішки, ковдри, постільну білизну та ковдри, необхідні для запуску першого поверху. Є шанс, що перші пацієнти будуть прийняті наприкінці цього року, до зими», – висловив сподівання о. Пузевич.
Переглядів: 1866
|