25 липня Галицький районний суд Львова обрав блогеру Мар’яну Чаві запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Як повідомила Львівська обласна прокуратура у коментарі «Еспресо. Захід», такий запобіжний захід дає ризик того, що блогер й надалі зможе займатися своєю антидержавницькою та антиукраїнською діяльністю.
1 серпня прокуратура подала апеляцію на рішення суду та просить запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
«Оскільки КПК не передбачена заборона на користування інтернетом і її фактично неможливо забезпечити, то ми цим і аргументуємо свою апеляцію. Є ризик, що блогер, перебуваючи під домашнім арештом, зможе спокійно й надалі займатися своєю діяльністю – це поширення упередженої інформації, що нібито ТЦК СП не існує; перешкоджання діяльності військових, формування хибної думки мас і т.д. Ми наполягаємо, що через це має бути запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Це виключить ризик, що він й надалі займатиметься своєю діяльністю в інтернеті», – зазначив прокурор, що займається цією справою.
Що інкримінують Мар’яну Чаві?
У понеділок, 24 липня, Мар’яна Чаву затримали. Йому світить від 5 до 8 років позбавлення волі. Служба безпеки кваліфікує діяльність фігуранта як дії, спрямовані на розхитування внутрішньополітичної ситуації в регіоні на користь окупанта.
Відповідатиме він за двома статтями Кримінального кодексу України:
ч.1. ст.114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань);
ч.2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).
«Підозрюваний опублікував на своєму каналі відео, у яких стверджував, що вручення повісток громадянам України є незаконним та неконституційним. У них він надав «поради», як вибудовувати діалог з працівниками ТЦК та уникати вручення повісток. Окрім цього, на своєму YouTube-каналі блогер також виправдовував збройну агресію проти України, розпочату у 2014 році. Правоохоронці затримали його в порядку ст. 615 КПК України», – зазначали тоді у прокуратурі.
Чим займається блогер?
Нагадаємо, у червні у мережі поширювалося відео з Дрогобича, у якому він ображав та принижував військових ТЦК, які роздавали на вулиці повістки. Як згодом з’ясувало «Еспресо. Захід», Мар’ян Чава, який називає себе ще й адвокатом, систематично публікує подібні відео у себе на ютуб-каналі та навчає інших громадян такому спілкуванню з військовими.
Крім того, Чава розгорнув цілу мережу своїх прихильників і активно пропагував ідею «народних» тергромад, що фактично є федералізацією України та сепаратизмом. Сам блогер-антидержавник заперечує легітимність державних органів, українського законодавства, виступає проти української армії та залякує винищенням українського народу. У телеграм-каналі він розвинув цілу мережу чатів, де пропагує створення фейкових тергромад. При цьому дуже негативно відгукується про чинні.
Примітка. Згідно зі статтею 62 Конституції України, особа вважається невинуватою в скоєнні злочину і не може бути кримінально покарана, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Переглядів: 2548
|