Нафтопереробний завод Дрогобича є одним з найбільших паливних компаній України, де власник – Коломойський
|
|
Останні новини Дрогобича
|
Написав(ла) Drohobych.City
|
28.11.2023 |
Дрогобицький нафтопереробний завод потрапив у перелік найбільших паливних компаній України. Виторг компанії у 2022 році зріс у 7 разів.
Видання Forbes склало рейтинг 20 найбільших паливних компаній України, які вийшли переможцем із паливної кризи та змогли заробити на рекордних цінах на газ. На вершині опинилися «Галнафтогаз» (ОККО), WOG та «ДТЕК Нафтогаз». «НПК-Галичина» опинилася на 14 місці у цьому списку. Виторг підприємства у минулому році склав 5,9 млрд грн та зріс у 7 разів. У компанії працює 481 людина.
«Рекордне, як для галузі, зростання виторгу не пов’язане з тим, що менеджерам Коломойського вдалося запустити Дрогобицький НПЗ. Компанія входить до складу неформальної групи «Приват» і взяла на себе частину трейдингових операцій. Власне, налагодила імпорт пального для заправок з групи «Приват». Націоналізована у 2022 році «Укрнафта» намагається через суд стягнути з «НПК-Галичина» понад 9 млрд грн за поставлені нафтопродукти. Також компанія фігурує у кримінальному провадженні щодо виведення грошей з ПриватБанку», – зазначають у Forbes.
Зауважимо, що підприємство працює з 1994 року. З 2020 року воно належить Ігорю Коломойському, Геннадію Боголюбову та сину народного депутата Ігоря Палиці – Захару. У січні 2020 року на території ПАТ «НПК-Галичина» відкрилася фірма «ТАРГЕТ-М». У довоєнному 2021-му неформальна група «Приват» займала перше місце на ринку як за кількістю заправок, так і за об’ємами продажу пального у роздріб, казав в інтерв’ю Forbes СЕО ОККО Василь Даниляк. Група об’єднує 950 заправок під різними брендами, найбільші з них – «Авіас» та ANP. У 2022-му частка «Привату» на роздрібному ринку знизилась на 3 п.п. – до 11%, за даними «Консалтингової групи «А-95». За обʼємами реалізації групу випередили ОККО та WOG.
У вересні 2023 року СБУ завітала до Коломойського та вручила йому підозру. Йдеться про статті 190 та 209 – легалізація майна, отриманого шахрайським шляхом. За даними слідства, протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад 570 млрд грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ. Зараз його тримають під вартою, триває досудове розслідування.
Переглядів: 3064
|