6 листопада у Донецькому національному технічному університеті (ДонНТУ), який з вересня переїхав і проводить навчальний процес у Дрогобичі, відбулися збори трудового колективу університету за участю заступника міністра освіти і науки України Михайла Винницького. Основним питанням порядку денного стало призначення нового керівника на посаду виконувача обов’язків ректора університету.
За підсумками зборів ним став Денис Шиленко, який проживає у Трускавці. Про це чоловік повідомив на своїй сторінці у фейсбук, пише Media Дрогобиччина.
«Я прийняв виклик взяти на себе відповідальність бути частиною ДонНТУ на посаді в.о. ректора університету й разом із колективом відкривати потенціал університету для України й світу. Як би це шалено амбіційно не звучало. Рішення народжене не з власних амбіцій, а з екосистемного мислення, чим я можу бути корисним. Вдячний Міністерству освіти і науки України, Оксену Лісовому, Михайлові Винницькому за довіру і відкритість в пошуку рішень для відновлення спроможності Донецької політехніки бути потужним гравцем. Проте, для набуття потужності потрібно пройти надскладні кроки стабілізації та адаптації, щоб увійти в фазу розвитку. Хоча деякі зерна вже засіяні і починають зростати», – написав Денис Шиленко.
Також т.в.о. ректора зазначив, що йому належить початкова ідея релокації ДоННТУ та задекларував готовність до інновацій і змін у вищому навчальному закладі.
«Мій наратив про університет звучить так: якщо діяти по-старому і бути закритою системою, то в цьому немає успіху. Прагну у спільнотворенні вибудовувати «Університет з відкритим кодом». Це про гнучкість, ітераційні підходи, інновативність і відкритість до внутрішнього діалогу між співробітниками й студентами та відкритість до ґрунтовних партнерств. Щоб йти разом шляхом від «А ДонНТУ ще живий?» до «Один з найкращих технічних університетів у східній Європі». Вірю в людей і горизонтальні щирі зв’язки, засновані на доброчесності», – зазначив Денис Шиленко.
Хто такий Денис Шиленко?
З публікації на ресурсі «Громадський простір», відомо, що родина Дениса Шиленка двічі вимушено змінювала місце свого проживання через війну – 2014 року вони переїхали з Донецька до Покровська на Донеччині.
У Покровську чоловік працював радником та консультантом міського голови. Зокрема йому належать розробки зі стратегії розвитку Покровська та створення Агенції розвитку громади. Тодішній фокус був і на долученні дітей до розвитку громади та покращення середовища, у якому вони проживають. Проєкти школярі створювали у віртуальному світі ігор «Minecraft» та «Roblox».
Через повномасштабне вторгнення у вересні 2022 родина Шиленків вимушено переїхала до Трускавця. Тут Денис працював над впровадженням новітніх технологій у навчальний процес. Як розповів чоловік «Громадському простору», саме на його запрошення у Трускавець навідалась команда Tolocar: mobile makerspaces in Ukraine до Трускавця. Вони приїхали із майстер-класами з 3D-друку, 3D-моделювання для дітей та ветеранів російсько-української війни.
Як результат, у лютому 2023 року на базі школи №3 відкрили першу на Львівщині постійну STEAM-лабораторію з обладнанням. Зокрема, це 3D-принтери, лазерний станок, плотер, обладнання для брендування, швейно-вишивальне обладнання, ручний інструмент й нові потужні ноутбуки (СпівдіяНоут). Ведеться також робота з авіамоделюванням і робототехнікою OTTO DIY.
Також Денис Шиленко входить в ініціативну групу, яка ставить собі за мету перетворити стару неробочу котельню у Трускавці на науково-мистецький простір.
Переглядів: 918
|