Одразу зазначу - йтиметься не про стан та збереження у нашій міській раді меблів чи обладнання. Нещодавно міський голова пан Гук святкував своє 50-річчя, приймав поздоровлення від тих, що "дали життєвий урок краще, аніж друзі..." А перед тим, посилаючись на ініціативу Віктора Януковича по скороченню кількості чиновників, заявив, що у міськраді буде 20-відсоткове скорочення штату. Мовляв, як боротися з кризою, то послідовно: треба починати із себе. Та слова так і залишилися словами.
А ось що говорять діла. За роки незалежності кількість чиновників у Ратуші подвоїлася, а кількість господарюючих суб'єктів у місті теж удвічі... зменшилася. До слова, у місті-побратимі Дрогобича, польській Лєгніці, бюджет в декілька разів більший (при майже рівній кількості населення), а керують господаркою міста у тій же ратуші заледве 100 чоловік (у нашій міськраді — їх понад 200!). При цьому наші посадовці мають у своєму підпорядкуванні відділи, робота яких часто дублюється іншими підрозділами, а це на практиці означає неефективність управління та марна витрата коштів. Красномовним свідченням цього "управління" є стан виконання планів соціально-економічного розвитку міста. Їх може й не бути, - як це сталося у 2007-2008 роках, паперові версії цих документів нібито й існували, але знайти їх нереально. Наші посадовці, мер міста пан Гук та секретар міськради пані Гладун публічно заявили, що багато пунктів з цих планів не виконуються, а тому переносяться на наступний рік. І так...з року в рік. Таким чином річний план стає ще й стратегічним.
Про що свідчить такий стан речей? По-перше, громадськість не залучається владою до розробки та контролю за виконанням планів розвитку міста. По-друге, якщо заходи були нереалістичні, то їх складали та затверджували якщо не невігласи, то вкрай безвідповідальні люди. І по-третє, ці плани ніколи не прив’язувалися до бюджету міста, що дозволяло владі дерибанити бюджет майже безконтрольно. Ну хіба що декілька днів хвилювань, коли обласне КРУ в травні-червні кожного року перевіряє бюджетні заклади міста. Та по перевірці, чиновники, які зловживали службовим положенням, порушували умови тендерів (або й взагалі їх не проводили, як-от добродій Сушко, очільник місьвідділу освіти) та ігнорували звітність перед громадськістю, отримували догану й далі "царювали". Царювали, ділом підтверджуючи вислови про те, що найбільші фінансові зловживання у освіті. Там, де вчителі за мізерні кошти вкладають свою душу й здоров'я у виховання свідомих громадян країни. Наші ж чиновники свідомо оминають процедуру оприлюднення своїх декларацій про доходи та майно, як це вимагає діюче законодавство — немає цієї інформації ані на сайті міськради ані в місцевих ЗМІ. Ось такою є прозорість їх діяльності.
Що вже й говорити про прозорість діяльності структур, які вони очолюють. Адже саме відсутність якісних показників у діяльності деяких підрозділів міськради та дублювання функцій спричиняється до безсистемності у роботі, абсолютного неефективного використання бюджетних коштів, відсутності інструментарію пошуку та збереження джерел надходження коштів до бюджету міста тощо. Що, наші посадовці не відають, що цей рік оголошено Європейським Союзом, до якого нібито щиро прагнемо, роком боротьби із бідністю та соціальною ізоляцією? Позаяк на сьогодні у соціальній ізоляції влада тримає всю громаду міста, свідомо обмежуючи участь громадян у місцевому самоврядуванні. Що відомо пересічному дрогобичанину про програми, зокрема, подолання бідності, які реалізовуватиме влада в цьому році на підставі прийнятого у майже закритому режимі бюджету міста? Майже нічого, адже й на громадських слуханнях не пролунало жодного слова про виконання бюджету за 5 місяців цього року та звіту влади про зроблене за цих майже півроку.
Панове посадовці, познімайте оці недолугі плакати, білборди, які зосталися ще із виборів, або ж пропагують сумнівні цінності і дайте змогу творчій молоді міста (на конкурсній основі) розробити соціальну рекламу, яка торкатиметься кожного дрогобичанина! Проведіть відкрите публічне обговорення всіх соціальних програм-2010, заходів плану соціально-економічного розвитку міста. Вислухайте та прийміть до дій зауваження та пропозиції громадських організацій, політичних партій та й просто небайдужих дрогобичан, і ви переконаєтеся, що партнерство влади з громадою — велика творча сила. І запам'ятайте, шановні урядовці: влада — не небіжчик, про якого, або добре, або нічого...
Переглядів: 4306
|