Не люблю зими. Вона така холодна, непривітна. Ну що в цю пору доброго? Лише дітлахам втіха – кататися на санчатах та ковзанах. Хочеться барвистої весни, гарячого сонця, цвіту магнолії, акацій, каштанів, маргариток на клумбах, усмішок молодих дівчат… Всі жінки – це квіти: привабливі, різні і неповторні. І чомусь думками переміщуюся у романтичні міста Львів, Париж, Відень, Санкт-Петербург. А от рідний Дрогобич – романтичне місто? Ну чому в Дрогобичі нема власної Ейфелевої вежі?
(натисніть на фото для перегляду, всього в статті 6 фото)
Безіменна панна2, Безіменна панна3, Бронзова скульптура (фонтан) у Львові на площі Митна, Діана у Львові, Нептун у Львові.
Найвища точка в місті – це вежа ратуші. Але ж туди годі потрапити, та ще й нашпигували башту "термоядерними" трансляторами операторів мобільного зв’язку. Диваки наші бізнесмени, що з підвалів поробили бари. В підвалах треба бочки з вином тримати і капусту квасити, а не людей пригощати.
Хочеться висоти. Хочеться пригощати прекрасну панну в зручній кав’ярні з прозорими стінами, озираючи панораму міста, краєвид Карпат, Трускавця, Борислава, навколишніх лісів і сіл, а не у напівтемному накуреному приміщенні. Хочеться дива: своєрідної Ейфелевої вежі у Дрогобичі.
І взагалі, про леді. Шерше ля фам! Шукав прекрасну даму у Львові – одні розчарування. Познайомився у Марселі, але для роману це надто далеко. Нарешті знайшов у рідному Дрогобичі, але це – незвичайна панна. Золота! І знаходиться статуя на вулиці з екзотичною назвою Солоний ставок.
На території якогось малого підприємства зустрічає всіх невеличка кам’яна фігура оголеної красуні. О, які форми, постава, лінії! Коли сонце своїм промінням торкається її поверхні, то самотня панна сяє золотим відблиском. Хто вона? У таку хочеться закохатися. Питаюся джентльменів, що працюють поруч, але її імені не знають. Лиш хитро усміхаються. Безіменна панна… Згадав про чарівника графа Каліостро, що своєю магією оживив мармурову красуню. Чи побуває граф у старовинному Дрогобичі?
Мої пошуки графа не увінчались успіхом, однак вдалося відшукати власника незнайомої панни. Виявляється, створена вона львівським скульптором, тож позувала йому наша галичанка. Воістину, українські дівчата – найвродливіші! Скульптуру можна купити, однак за чималі гроші. На жаль, журналісти, зазвичай, таких грошей не мають. От якби я був головою міста, то встановив би її біля ратуші – вічний дух Еросу, що вабить око скульпторів, художників, музикантів та мешканців міста.
І знову я у Львові. При вході в ратушу – величні леви, а поодаль гостей ваблять скульптури Діани і Нептуна. Взагалі таких скульптур в українському Парижі і в сусідньому Трускавці багато, а от Дрогобич, окрім занедбаних каріатид і декількох пам’ятників немає чим похвалитися. Отже, виникає питання: чи відродиться повноцінно цей вид мистецтва у місті Котермака? Відповідь проста: все залежить від бажань громади міста і влади.
Переглядів: 4556
|