Кого ж ми гріємо за свої гроші?

Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Сергій Матійко   
11.01.2011
Котельня На днях, як і більшість дрогобичан, які не мають автономного опалення, отримую квитанцію на оплату послуг КП "Дрогобичтеплоенерго". Сума, прямо скажу, немаленька. Тому, хочу поділитись з читачами роздумами: "А чи платимо ми лише за тепло в наших квартирах?"

(Натисніть на фото для перегляду, всього в статті 6 фото)

Всі ми в цей зимовий період, коли сніг покрив землю, зауважуємо, що від будинку до будинку існують так звані "доріжки", де сніг чомусь не затримується, а тане навіть при мінусовій температурі (фото 1, фото 2). Так, тут під землею проходять так звані теплотраси, які судячи з розталого снігу мають недостатню теплоізоляцію або скоріше за все, зовсім її не мають. Отже, виходить, що вздовж теплотрас в діаметрі більше одного метра наша тепломережа гріє землю, щоб не замерзла "бідненька". Вгадайте з трьох раз – за чиї гроші.

Відкривши довідники з теплотехніки та проконсультувавшись зі спеціалістами в цій галузі, які на конкретних формулах та графіках (досвід вивчення цього питання більше 20 років!!!) показують, що втрати становлять від 5% до 20%, в залежності від подачі гарячої води з самої котельні. Це по-перше.

По-друге, зайдіть у свої підвали і побачите подібну картину (фото 3, фото 4). Оголені труби гріють нашу бульбу. А ми потім бідкаємося, що в підвалі бульба краще росте, ніж на городі. А це ще приблизно 3% втрат.

По-третє, довжина теплотрас. Наприклад, будинок №2 по вулиці Володимира Великого (це біля автостанції) обслуговує котельня, яка розташована між гуртожитком автокранового заводу (вул. Грушевського, 19) та будинком №16 по вул. Кн. Ольги. В цьому випадку довжина теплотраси більше як півкілометра і витрати будуть явно перевищувати 20%.

По-четверте, теперішні зими – це не те, що були років 30 назад з тріскучими морозами і кучугурами снігу. Часто температура піднімається більше нуля градусів, але батареї "жарять", що руку довго не потримаєш. Ніхто в котельнях не регулює температуру води на подачі, в залежності від температури "за бортом", даруйте, за вікном. І часто-густо в зимовий період можна побачити відкриті вікна не лише на кухнях, але і в кімнатах (фото 5) – гріємо атмосферу (і це коли весь світ б’є у всі дзвони, щодо глобального потепління). Так, кімнати потрібно провітрювати, як радять медики, але ж не цілий день !

Так який же вихід? КП "Дрогобичтеплоенерго" нічого в своїй роботі міняти не збирається. Автономне опалення (яке цих втрат немає) ставити не дозволяють (про відключення цілого будинку говорити не доводиться, оскільки пенсіонерам це не по кишені).

Ставити міні-котельні для окремих будинків? А може, інші виходи?

Я спробував загострити цю проблему і хотів, щоб читачі в своїх коментарях дали свої пропозиції. Може дійдемо спільної думки і знайдемо "золоту середину".

Отже, підсумовуючи (не від слова сум, хоч тут багато сумного) сказане, бачимо, що більше, ніж третина грошей, що ми з Вами платимо, йде явно не на обігрів наших квартир.

Так кого ж ми гріємо за свої гроші ?

Переглядів: 5344

Коментарі (32)
 
1. Занадто псевдо. Хто пише? 
2. І всеж - цу забавак чи медія? 
3. Надто серйозна проблема, щоби отак про неї говорити. Хто Вам платить, амбітні аматори? 
 
:eek Прізвище ім’я автора вказані під назвою статті.
Рейтинг: 0+ -8-
 
Замерзлий, 19:27 11 січня 2011 р.
 
Складається враження, що Замерзлий має якесь відношення до проблеми теплопостачання :roll 
Хто пише? А хто ставить запитання?... Невже "Замерзлий" - це повне ПІП? Тут майже всі ховаються за псевдонімом, але ж не вимагають від інших підписуватись під коментарами власним ім'ям. :p
Рейтинг: 2+ 0-
 
мешканець, 19:59 11 січня 2011 р.
 
2 Замерзлому! е пропозиції як покращити ситуацію чи спростувати інфу?Людина Сергій Матійко звернув увагу на проблему! Він не прав?Чи ми всі сліпі?Тут кожен може надіслати статтю, мати свою думку і не обовязково бути журналістом, або битись в груди і кричати про патріотичність! Вот так просто Замерзлий люди можуть висвітлювати проблеми міста і свої особисті! Молодець п.Сергій!
Рейтинг: 2+ 0-
 
макс, 21:20 11 січня 2011 р.
 
Макс, він точно замерзлий. Вся журналістська братія знає Сергія Матійка. На вулиці - потепління, а в Замерзлого вже все замерзло. :grin
Рейтинг: 1+ -1-
 
Франсуа, 22:06 11 січня 2011 р.
 
Сергій написав щиро, а це треба вітати.
Рейтинг: 4+ 0-
 
frater, 22:08 11 січня 2011 р.
 
Франсуа, не ображай Замерзлого. Бо проблема справді складна. Ніби-то єдиний вихід - індивідуальне опалення. Але підведені до будинків газові труби на це не розраховані... І багато іншого...
Рейтинг: 1+ 0-
 
frater, 22:11 11 січня 2011 р.
 
frater, якщо боятися вирушити в дорогу, то нікуди не потрапиш! Я маю на увазі, що якщо боятися почати діяти, то так і залишишся стояти. 
 
Замерзлий, абсурдальність людського твердження не в тому, що вона озвучує, але в відсутнасті можливості чути озвучене.
Рейтинг: 0+ 0-
 
Миколай Бородатий, 00:27 12 січня 2011 р.
 
Стаття цікава і проблема актуальна!  
Щодо відсотку втрат тепла, то пан Сергій явно їх занизив... Так автором не враховані втрати тепла наших помешкань через неутеплені стіни, нещільні вікна, відсутність дверей у під"їздах тощо. 
А коментарі як завжди дивні! Найбільше про аноніма - кричить анонім!
Рейтинг: 2+ 0-
 
Дригулич П., 08:06 12 січня 2011 р.
 
Такий стан справ вигідний виключно керівникам КП. Мінімум затрат - максимум прибутку . Незважаючи на супротив КП Теплоенерго( вочевидь монопольне становище) всі без вийнятку повинні перейти на автономне опалення . Підраховано , економія 29, 7 відсотка в загальному по Україні . Це не забаганка , а необхідність - програма мінімум .
Рейтинг: 1+ 0-
 
Борис Ортинський, 09:23 12 січня 2011 р.
 
Споживач вправі виборати собі виконавців послуги чи поставщиків продукції. Я, наприклад, не бажаю мерзнути в жовтні місяці до початку опалювального сезону і пріти від жари під час плюсової температури в січні. Я не хочу гріти атмосферу відкриваючи вікна та випускаючи тепло, а сьогодні я саме так і роблю. 
І законодавство про захист прав споживачів, і законодавство про теплоенергетику, врешті врешт антимонопольне законодавство дозволяє мені самостійно вибрати спосіб теплозабезпечення, чи з мережі, чи автономно. 
Руйнування величезного монстра, яким є "теплоенерго" прискорить розвиток застосування енергоекономних технологій.
Рейтинг: 0+ -1-
 
Очевидець, 10:08 12 січня 2011 р.
 
Дивно, але за кордоном централізоване теплопостачання почувається дуже добре. Причому опалення працює цілорічно - не має нашого опалювального сезону, показники знімають раз у рік (по кожній батареї окремо). 
Дивно - і ніхто у багатоквартирних будинках не ставить індивідуальне опалення... 
Зовсім інший підхід там у них - державницький.  
А у нас - сьогодні ставимо індивідуальне опалення, бо газовики, імпортери та виробники газового та теплового обладнання має заробити грошей.  
А завтра - бац і заборонять у багатоквартирках індивідуальне опалення, або зроблять ціну газу для індивідуальщиків космічною - тоді всі кинуться назад до централізованого - і знову треба платити гроші...
Рейтинг: 0+ 0-
 
Дрогобичанин, 10:27 12 січня 2011 р.
 
Ще дивує мене вартість встановлення індивідуального опалення у квартирах, яку виставляють дрогобицькі фірми. 
Коли я зрівняв свої затрати на будинок у 200 м2 і квартиру у 47 кв2 - виявилось, що я витратив менше на відсотків 25%!  
Однак я того фірмача поставив одразу перед фактом, що все купую сам. Як результат - мені вдалося придбати все необхідна за цінами, які мені той фірмач виставив три роки до того. 
А ще - навіщо у таку малу квартиру ставити потужній котел на 24-28 кВт, у мене такий гріє всі 200 метрів. Кажуть запас потужності - але нафіга він потрібний, що на п'ятому чи третьому поверсі хтось собі кімнатку добудує у повітрі?  
Комусь дуже вигідно це все - користуються людським непереборним бажанням жити в нормальних умовах - і розводять всіх масово як лохів...
Рейтинг: 0+ 0-
 
Дрогобичанин, 10:35 12 січня 2011 р.
 
Задумуюся над питанням індивідуального опалення і ставлю перед собою вибір : все-таки газ, чи електроенергія ? Що скажете панове ? Чи має вже хтось досвід встановлення в квартирах електричного опалення ?
Рейтинг: 1+ 0-
 
Анна, 10:53 12 січня 2011 р.
 
ціна на електроенергію має підвищитись в 3 рази ))) так що думати нема чого
Рейтинг: 0+ 0-
 
спасибі партії за наше щасливе, 13:57 12 січня 2011 р.
 
Наразі газ - однозначно дешевше. І так , мабуть, буде ще довго.
Рейтинг: 0+ -2-
 
краянин, 16:24 12 січня 2011 р.
 
Дякую всім за коментарі. І Максу, і Дригуличу, Франсуа, і frater, та іншим, ...навіть Замерзлому. 
На жаль - це проблема не лише Дрогобича. І вирішити її не так просто, особливо на місцях. Необхідні конкретні державні програми енергозберігання та їх фінансування(а цього чекати нам ... ой не буду продовжувати). 
Наразі теплоенергетика (і не тільки вона) живе по радянському принципу: "Это все наше, это все ничье", так як раніше зливали тонами солярку в канави, переорювали урожаї на полях і т.д.ніхто не враховував втрат.
Рейтинг: 4+ 0-
 
С. Матійко, 16:53 12 січня 2011 р.
 
Прошу вибачення у Замерзлого. ;) 
А проблема, згоден, дуже складна. Підтримую автора.
Рейтинг: 1+ 0-
 
Франсуа, 02:02 13 січня 2011 р.
 
через глобальне тепління пропоную Дрогобенерго закрити, теплотраси порізати і здати, індивід... опал. продати чукчам. 
Хлопаки - скілько тої зими!  
Замерзлого - в домну відігріватися
Рейтинг: 1+ 0-
 
Свій, 14:04 13 січня 2011 р.
 
Шановні лобісти автономного опалення Ви чудово все пишете, але забуваєте, що в нормальній ринковій екноміці купівля оптом завжди набагато дешевша (мається на увазі теломережа) чим купівля в розріб (автономщики), а я думаю, що з часом в Україні сформується все ж таки ця нормальна ринкова економіка. І не забувайте, що крім житлових будинків тепломережа обігріває садочки, школи, лікарні, поліклініки та інші об'єкти інфраструктури міста, а при умові відключення будинків їх гріти не буде кому, тому що тепломережа розвалиться, а мінікотельні на цих об'єктах в такій ситуації побудують не скоріше ніж марсіани прилетять на Землю. Наступне хочу зазначити, що при переході на автономне опалення цілих будинків можливе лише при умові заміни газових та електричних мереж не тільки в середені будинків, але й магістральних підключень до них (а тепер порахуйте витрати та окупність славнозвісного автономного опалення). Також зважте на те, що при піднятті цін на газ та грядущих підняттях цін на електрику тепломережа працює на тарифах трьох річної давності!
Рейтинг: 1+ 0-
 
Справедливий, 20:24 13 січня 2011 р.
 
Підтримую Справедливого.
Рейтинг: 0+ 0-
 
Трускавчанин, 09:34 14 січня 2011 р.
 
Також згідний зі Справедливим.  
В наших умовах просто не реально перевести всіх на автономне опалення чи окреме опалення по будикам (міні котельні натто дорогі) 
Від себе ще додам на основній фотографії відреконструйована котельня, наразі єдина в нашому регіоні, яка є набагато економніша. А те що треба замінювати застарілі теплотраси та обладнаня це проблема реальна.
Рейтинг: 0+ 0-
 
, 12:09 14 січня 2011 р.
 
Матійко підняв досить актуальну тему!  
Вирішити її одним розчерком пера - неможливо! До кожного конкретного випадку треба підходити індивідуально! Транспортування тепла на значні відстані є найбільш затратним! Але економія тут виникає за рахунок вже наявного енергогенеруючого обладнання, теплотрас, персоналу тощо. Встановлення індивідуального опалення у 100-квартирному будинку, у кожному помешканні, становитиме від 150 до 200 тис. дол. США! Це також не мала сума! Крім цього, введення в експлуатацію, технічне обслуговування, хабарі... Крім цього врахуте небезпеку! Адже у будинку вже буде 100 обєктів підвищеної небезпеки! Так що, автономне опалення не панацея, але вирішувати Вам - як бути!
Рейтинг: 2+ 0-
 
Дригулич П., 14:23 14 січня 2011 р.
 
За нормальних умов (влада, економіка) все вищенаведене вірне. Але, коли люди, що мають відношення до комунального теплопостачання нічого не роблять, а компенсують свою безпорадність та бажання високих заробітків підвищенням тарифів, то індивідуальне опалення є найкращим виходом. Нехай панове Справедливий і Бухгалтер пояснять, чому витрати громадян в разі автономного опалення набагато нижчі, ніж централізованого.
Рейтинг: 0+ 0-
 
краянин, 15:13 14 січня 2011 р.
 
Можу пояснити - Ви порівняйте ціну енергоносіїв для теплоенерго та автономщиків тоді Вам все стане ясно, я ж не дарма написав про оптову та роздрібну їх закупівлю! А щодо "безпорадності" теплоенергетиків та "високих заробітків", то ще раз нагадую, що тарифи на тепло не піднімалися вже три роки, а при тому, не використавши жодної копійки з державного чи місцевого бюджетів, теплоенерго реконструювало не одну, як пише "бухгалтер", а вже сім котелень, причому тут мова не йде про "кілометри" замінених теплових "совдепівських" мереж на сучасті попередньоізольовані енергозаощаджуючі. А щодо стану трубопроводів та будівельних конструкцій у самих будинках, то вимагайте їх належного обслуговування у Ваших будинкових управах, адже Ви, врешті-решт, платитете їм за це щомісяця квартплату!
Рейтинг: 0+ 0-
 
Справедливий, 18:01 14 січня 2011 р.
 
Краянин. Про які витрати мова. Невже закупити котел, труби, провести роботи, що винесе десь біля 20000грн (мінімум)-це малі витрати. А поточні платежі за газ. І що щось можна сказати про вигідне капіталовкладення? А для чого мені у житловому будинку -багатоповерхівці жити поруч із мінами сповільненої дії і дихати викидами із індивідуальнихкотлів, що попадають напряму у вікна? Хто гарантує безпеку?
Рейтинг: 0+ 0-
 
Cisar, 13:23 15 січня 2011 р.
 
Дивує початок форуму: Або Ви Біди не знааєте або Ви жиром помазані... Ця ситуація не тільки в окремих мікрорайонах в такому стані а і врешті.Напевно герої, бо на автономку присіли а до того біда в двері не стукала!
Рейтинг: 13+ 0-
 
, 00:30 19 січня 2011 р.
 
Добровільний, Ти правильно замітив, що ця проблема більш глибока, ніж вважають деякі "форумісти"
Рейтинг: 3+ 0-
 
Спокійний, 23:32 20 січня 2011 р.
 
Тема актульна, згідний з автором та деякими дописувачами: Справедлимим, Бухгалтером, Дригуличем.
Рейтинг: 1+ 0-
 
ддт, 23:28 21 січня 2011 р.
 
А як бути з централізованним гарячим водопостачанням.Цю проблему потрібно вирішувати в комплексію Шлях один для Дрогобича - Індивідуальне опалення. Той хто проти або не розуміє всіх складових проблеми або є лобістом "Теплокомуненерго"
Рейтинг: 0+ 0-
 
іван, 11:42 22 січня 2011 р.
 
Ти знову тут Іване , морочиш усім голову ! Вже вибери собі якесь прізвисько і спілкуйся нормально ! Будь мужиком, а не гермофродитом!
Рейтинг: 0+ 0-
 
Анжела, 20:40 22 січня 2011 р.
 
Робити висновки, такі як Іван дуже легко, адже за його логікою ті хто є прихильником автономного опалення є обов'язково або продавцями котлів та комплектуючих, або фірмачами, що автономне опалення встановлюють і вони казяться, бо їм урвався заробіток. Але ж робити такі висновки, по меншій мірі, є некоректно. Проблема теплопостачання є дійсно дуже різнобічна і вирішувати її потрібно комплексно (почитайте ще раз мої коментарі). А щодо гарячого водопостачання, то мешканці у своїх помешканнях можуть без проблем встановлювати електричні бойлери, газові димохідні чи турбоколонки, що більшість вже й зробила, тому це питання є взагалі неактуальним та мізерним.
Рейтинг: 0+ 0-
 
Справедливий, 12:02 23 січня 2011 р.
 
Квартира це приватна власність і жоден орган влади немає права заборонити встановлення автономного опалення.Встановив його 6 років тому . задоволений на всі100% Самоукупність повна за 4 роки .
Рейтинг: 0+ 0-
 
Юрій, 19:40 24 травня 2011 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6040 днів)