На днях, як і більшість дрогобичан, які не мають автономного опалення, отримую квитанцію на оплату послуг КП "Дрогобичтеплоенерго". Сума, прямо скажу, немаленька. Тому, хочу поділитись з читачами роздумами: "А чи платимо ми лише за тепло в наших квартирах?"
(Натисніть на фото для перегляду, всього в статті 6 фото)
Всі ми в цей зимовий період, коли сніг покрив землю, зауважуємо, що від будинку до будинку існують так звані "доріжки", де сніг чомусь не затримується, а тане навіть при мінусовій температурі (фото 1, фото 2). Так, тут під землею проходять так звані теплотраси, які судячи з розталого снігу мають недостатню теплоізоляцію або скоріше за все, зовсім її не мають. Отже, виходить, що вздовж теплотрас в діаметрі більше одного метра наша тепломережа гріє землю, щоб не замерзла "бідненька". Вгадайте з трьох раз – за чиї гроші.
Відкривши довідники з теплотехніки та проконсультувавшись зі спеціалістами в цій галузі, які на конкретних формулах та графіках (досвід вивчення цього питання більше 20 років!!!) показують, що втрати становлять від 5% до 20%, в залежності від подачі гарячої води з самої котельні. Це по-перше.
По-друге, зайдіть у свої підвали і побачите подібну картину (фото 3, фото 4). Оголені труби гріють нашу бульбу. А ми потім бідкаємося, що в підвалі бульба краще росте, ніж на городі. А це ще приблизно 3% втрат.
По-третє, довжина теплотрас. Наприклад, будинок №2 по вулиці Володимира Великого (це біля автостанції) обслуговує котельня, яка розташована між гуртожитком автокранового заводу (вул. Грушевського, 19) та будинком №16 по вул. Кн. Ольги. В цьому випадку довжина теплотраси більше як півкілометра і витрати будуть явно перевищувати 20%.
По-четверте, теперішні зими – це не те, що були років 30 назад з тріскучими морозами і кучугурами снігу. Часто температура піднімається більше нуля градусів, але батареї "жарять", що руку довго не потримаєш. Ніхто в котельнях не регулює температуру води на подачі, в залежності від температури "за бортом", даруйте, за вікном. І часто-густо в зимовий період можна побачити відкриті вікна не лише на кухнях, але і в кімнатах (фото 5) – гріємо атмосферу (і це коли весь світ б’є у всі дзвони, щодо глобального потепління). Так, кімнати потрібно провітрювати, як радять медики, але ж не цілий день !
Так який же вихід? КП "Дрогобичтеплоенерго" нічого в своїй роботі міняти не збирається. Автономне опалення (яке цих втрат немає) ставити не дозволяють (про відключення цілого будинку говорити не доводиться, оскільки пенсіонерам це не по кишені).
Ставити міні-котельні для окремих будинків? А може, інші виходи?
Я спробував загострити цю проблему і хотів, щоб читачі в своїх коментарях дали свої пропозиції. Може дійдемо спільної думки і знайдемо "золоту середину".
Отже, підсумовуючи (не від слова сум, хоч тут багато сумного) сказане, бачимо, що більше, ніж третина грошей, що ми з Вами платимо, йде явно не на обігрів наших квартир.
Так кого ж ми гріємо за свої гроші ?
Переглядів: 5344
|