В останній день січня голова міста провів чергову прес-конференцію з журналістами місцевих ЗМІ. У своїй доповіді Олексій Васильович черговий раз підтвердив свої рішучі наміри провести радикальні зміни як в господарці міста, так і в економіці загалом. І хоча ще не минуло 100 днів з часу займання його команди керівних посад, та вже деякі підсумки її роботи можна зробити.
Згідно слів міського голови завершується процес реформування житлово-комунального сектору міста; натомість створено нову юридичну особу – Житлово-експлуатаційне об’єднання.
Своє задоволення висловив Олексій Радзієвський щодо налагодження взаєморозуміння у конфесійному питанні міста, прикладом чого став спільний подячний молебень біля ратуші за участю священнослужителів різних конфесій. Основним завданням сьогодні для влади постала реанімація економіки міста. Адже в Дрогобичі діють унікальні підприємства, що є єдиними на території України і виробляють продукцію, на яку існує попит. І, як в даному питанні зазначив голова міста, "процес пішов динамічно в позитивному напрямку".
Прикладом таких змін стала сума 25 мільйонів гривень – саме стільки за останній час заробив відомий всім "Дрогобицький долотний завод" (тепер – "Універсальна бурова техніка"), на якому кількість працівників на кінець року повинна зрости до 1200 – 1300 чоловік. Покращитися повинна також ситуація і на Машинобудівному заводі, оскільки вкласти свої кошти на відродження підприємства виявили інвестори. Не залишиться без уваги, як стверджує Олексій Радзієвський, НПК "Галичина", тому що на звернення дрогобицької влади про допомогу відгукнулися голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк, Кабмін та Адміністрація Президента України. "Непроста ситуація на Дрогобицькому заводі автомобільних кранів, але є чіткий план дій на покращення ситуації на цьому підприємстві", - додав голова міста.
Окремим питанням Олексій Радзієвський окреслив проблему питної води в Дрогобичі. Кожна людина в середньому на добу споживає близько 5 л води, якість якої не завжди є відмінною. На підтримку пілотного проекту "Чиста вода" уряд на покращення ситуації в Дрогобичі пообіцяв надати фінансову підтримку в розмірі 5 мільйонів гривень. Відтак у кожній школі і лікарні Дрогобича слід незабаром очікувати постачання питної води європейських стандартів.
Цього року Дрогобич, як зауважив пан Радзієвський, зустрічатиме навіть посла Македонії. Останній прибуде до нас з місією наведення порядку в питанні доріг, які фактично є у найгіршому стані на Львівщині. Орієнтовно у другій декаді квітня до початку травня з метою озеленення міста заплановано насадити близько 100 000 декоративних дерев і кущів. Насадження повинні охопити всі мікрорайони і вулиці міста, а дерева, які загрожують перехожим, буде зрізано. Цей проект буде реалізовуватися руками студентів освітніх закладів і, як вважає міський голова, не виключено, що й самими депутатами. "Хочу зробити роботу в закладанні клумб, насадженні розкішних квітів у Дрогобичі, і на це грошей не пошкодуємо", - сказав Олексій Радзієвський. Загалом на благоустрій міста слід витратити 30-35 мільйонів гривень, зокрема на ремонт доріг – 16 млн., вуличне освітлення – 10 млн. Ці кошти влада міста сподівається витратити з міського, а також отримати з обласного і Держбюджету України.
Цікавими виявилися відповіді голови міста на запитання журналістів. Досі не проведена інвентаризація земель та не визначено межі міста, що в результаті породжує колосальні проблеми. В даний час існує брудна (тобто корупційна – Ю.Ф.) схема в питанні надання (відчуження) земельних ділянок, яка, на думку Олексія Радзієвського, призводить до дерибану земель. Зі слів міського голови, для отримання земельної ділянки в обраному місці бажаючий її отримати спочатку за підтримки будь-якого депутата звертається у комісію. Комісія в свою чергу, розглянувши заяву, виносить своє рішення, яке у формі проекту подає на затвердження сесії міської ради, на якій, власне, неможливо детально розібратися, про яку саме ділянку йде мова. Відтепер порядок розгляду земельних питань буде змінено. Першим кожну заяву розглядатиме міський голова, відтак її буде скеровано в управління комунального майна і земельних ресурсів, де її, окрім всього, буде вивчено архітектором, членами містобудівної ради. І лише після виїзду на місцевість (натуру) та обстеження ділянки комісія надаватиме свої пропозиції голові міста щодо правомірності відведення землі заявнику. Прикладом такого дерибану пан Радзієвський навів площу Злуки (біля залізничного вокзалу) – територія міста, яка вперше відкривається очам кожному приїжджому. Під кіоски земельні ділянки було надано у приватну власність, отже, щоб провести реконструкцію площі ці ділянки площею 3 – 10 кв. м. слід тепер новій владі міста шляхом викупу вилучати у власників. З даного питання Олексій Радзієвський наголосив: "Дерибан землі завершено!"
Про сміттєпереробний завод, ЗОШ № 15 та про позицію влади на добровільно-примусове переведення працівників медустанов міста на 80-тивідсоткову ставку поставив свої питання Олексію Радзієвському "Дрогобич Інфо". Виявляється, нещодавно до Дрогобича завітала делегація з Іспанії зі своїми пропозиціями щодо будівництва підприємства з переробки сміття. Запропонована іноземцями технологія дозволяє з такої сировини отримувати електроенергію, з допомогою якої можна буде знизити тарифи на електроенергію в місті чи навіть спрямувати на освітлення вулиць. Приваблива пропозиція, однак остаточно рішення у виборі інвестора ще не прийнято.
Заперечив голова міста будь-які наміри влади про переведення (чи ж то об’єднання) 15 і 3 шкіл міста. Єдиним недоліком, на думку керманича, є відсутність у ЗОШ № 15 спортзалу. Однак все залишається в даному питанні так, як є.
Лаконічно висловив своє бачення Олексій Радзієвський щодо переведення медпрацівників на 0,8 ставки. "Є ряд осіб, які висловлюють своє незадоволення. Якщо недофінансування становить 1,5%, то є шляхи оптимізації… Такої армії лікарів, можливо, буде непотрібно", - сказав Олексій Радзієвський, і запропонував інший, що на його погляд є альтернативним, шлях медобслуговування населення – запровадження в місті сімейної медицини. За його словами, самі лікарі в цьому повинні бути зацікавлені, а у березні в Дрогобичі буде проводитися Всеукраїнський семінар з організації сімейної медицини. Такий захід буде проводитися за участю Міністра охорони здоров’я України, що дасть змогу привернути увагу високого державного керівництва до нашого міста. "Я не бачу жодних проблем у сфері охорони здоров’я", - резюмував Олексій Радзієвський. Стало також відомо, що у владних кабінетах також обговорюється питання щодо відкриття в місті мережі соціальних аптек, де люди зможуть купувати ліки за зниженими цінами; частину витрат на це буде виділятися з міського бюджету.
Висловив Олексій Радзієвський також актуальність питання дітей з обмеженими можливостями; наступного тижня відбудеться зустріч з керівниками організацій, що опікуються неповносправними дітьми.
Олексій Радзієвський ще раз підтвердив стару істину, що кадри вирішують все. Мабуть, саме у кадровій політиці він бачить рецепт швидкого вирішення наболілих проблем у місті, тож оптимістично побажав наступне: "Ми доб’ємося, щоб з ратуші виходили люди з гарним настроєм".
Переглядів: 5619
|