У середу, з нагоди 197-ої річниці від дня народження великого сина українського народу, геніального національного поета Тараса Шевченка в залі музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича відбувся літературно-мистецький вечір. Олександр Коростельов і Тарас Метик, Володимир Катриняк і Богдан Бугай, Петро Сушко і Андрій Шевкенич, Олег Хрущ та Любомир Сікора і ще багато представників місцевого бомонду завітали в драмтеатр на святкування.
(натисніть на фото для перегляду, у статті 30 фото)
Оновлено 10.03.2011 о 20:20 (змінено назву, додано фото).
Фото 2, фото 3, фото 4, фото 5, фото 6, фото 7, фото 8, фото 9, фото 10, фото 11, фото 12, фото 13, фото 14, фото 15, фото 16, фото 17, фото 18, фото 19, фото 20, фото 21, фото 22, фото 23, фото 24, фото 25, фото 26, фото 27, фото 28, фото 29, фото 30.
Відгукнулися на запрошення у дрогобицький храм театрального мистецтва також представники духовенства, культури, науки і освіти. І, безперечно, всі отримали масу приємних вражень. Адже на сцену виходили прославлені, визнані як в Дрогобичі, так і на теренах України читці, мистецькі колективи пісенної та музичної творчості, зокрема лауреат міжнародних конкурсів муніципальний камерний хор "Легенда", чоловічий камерний хор "Боян Дрогобицький", Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні та танцю України "Верховина", хор музучилища ім. В. Барвінського, народний ансамбль скрипалів "Чарівні мелодії", лауреат міжнародних конкурсів Анна Нечай, соліст Андрій Боженський і багато інших талановитих колективів та діячів.
Але, мабуть, найбільше захопили присутніх своїм талантом лауреат всеукраїнських конкурсів-фестивалів юна Юлія Марущак, що прочитала твір "Холодний яр" Т. Шевченка та дует викладачів Дрогобицького педуніверситету ім. Івана Франка - сестри Світлана та Галина Дицьо. Своїм чарівним голосом сестри захопили увагу присутніх виконанням народної мелодії "Лілея" (Т. Шевченко).
Однак перш, ніж на сцену вийшли ведучі програми Уляна Воят та Іван Сех, з промовою до залу звернувся помічник єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ владика Ярослав Приріз. Владика назвав Тараса Шевченка пророком, і зауважив, скільки різних важливих речей для майбутнього українського народу здійснив поет за 47 років життя. "Запитуємо, а звідки у малого Тараса була та сила і мудрість? Коли він, маленький сільський хлопчина з захопленням переписує псалми, читає твори інших поетів, то молиться. І, забуваючи про щоденну поживу, стверджує, що йому це – любо, добре. Через багато років, вільний від кріпацького життя Тарас Григорович Шевченко їде на Україну, щоб оглянути особливі історичні місця. Після побаченого поет, немовби Мойсей, спілкуючись з Богом, каже: "Господи, рятуй цей народ. В іншому випадку викресли мене з Книги життя". І сьогодні знову боляче від того, що закривають українські школи, даються виклики рідній державній мові. І це сьогодні є актуальним. Тож Тарасе, великий сину нашої землі, одобри наші дії! Живи в віках історії нашої землі!", - такими словами завершив промову владика Ярослав Приріз.
Оминаючи творчі виступи на сцені мистецьких колективів, варто було все-таки поглянути в зал – на тих, хто прийшов цього вечора на святкування. Відрадно, що серед сотень глядачів літнього віку вирізнявся цвіт нації – українська молодь. Це – та еліта Франкового краю, за якою – наше майбутнє. Тож з гордістю й надалі можна стверджувати, що "наша дума, наша пісня не вмре, не загине. Ось де, люди, наша слава, слава України!" В підтвердження цьому святкування в муздрамтеатрі завершилися урочистим виконанням Гімну України. Відтак на подяку заслуговують як виконавці, так і організатори конкурсу, адміністрація драмтеатру.
Висловлюємо особливу подяку Лесі Ясюрі за сприяння у висвітленні цього творчого заходу на сайті "Дрогобич Інфо".
Переглядів: 6843
|