Останнім часом ми спостерігаємо, як з кожним днем все більше і більше нас поглинає процес глобалізації. З одного боку влада і суспільство говорить про те, що Україна прагне до співробітництва з Європейським Союзом, а з іншого боку, більшість прагне до близькості зі Східним сусідом — Росією. Проте ніхто не задумується над тим, що, попри важке економічне, політичне та соціальне становище в Україні, спостерігається стрімкий занепад духовних, культурних, державних та патріотичних цінностей.
(натисніть на фото для перегляду, на фото - голова Дрогобицької міськрайонної молодіжної громадської організації "Молодий народний рух" Зеновій Квасній)
На фоні тих подій, які зараз відбуваються у світі, країні, ми опинилися в таких умовах життя, що в погоні за сумами грошей суспільство забуває про свої споконвічні ідеали, традиції, про те, що ми українці, що наша рідна мова — українська. Для людей пріоритетними стають не духовні цінності, а матеріальні вартості. Адже у боротьбі за виживання кожен прагне задовольнити свої фізичні потреби, а вже згодом і духовні. Тому, приймаючи виклики глобалізації, нам необхідно, в першу чергу, навчитися цінувати своє – рідне і близьке, вміти захищати свої права, відстоювати свої інтереси, а не робити поспішних кроків до розпорошення суспільства.
Протягом кількох років ми спостерігаємо напружену ситуацію, розпорошену політичну свідомість та зневіреність суспільства до політиків, партій, так ще й з кожним днем відчуваємо на власному гаманці економічні нововведення, зміни до законодавства, підняття тарифів. Щодо сімейних бюджетів, то тут взагалі діються парадоксальні речі. Суспільство розбито на дві частини: ті, які живуть розкішно, і ті, які ледве зводять кінці з кінцями. А причиною такого розподілу є неврегульована сплата податків громадян, скорочення робочих місць, малі розміри оплати праці. Користуючись соціальними виплатами на дітей, більшість тих, хто не працює, народжують дітей для того, щоб хоча б якимось чином поповнити свій бюджет. Тоді народжене немовля стає не потіхою для сім’ї, а бізнес-проектом. І, як не дивно, це найбільше спостерігається у неблагополучних сім’ях. Таке враження, що люди живуть тільки сьогоднішнім днем. А чи задумуються вони про те, яку освіту вони дадуть своїм дітям? Мабуть, ні. Адже зараз освіта — так, це модно, це необхідно, але результат — більшість працює не за фахом, який здобувався 5 років. І як наслідок — це викликає байдужість у молодого покоління.
Останнім часом ця байдужість проявляється у всьому. Мабуть, ще одним із важливих чинників прояву такої байдужості є те, що більшість батьків, членів сім’ї повиїжджали за кордон. Відповідно, ця сім’я, незважаючи на те, що вона стає фінансово забезпеченою, водночас є неповноцінною. І скільки б батьки не інвестували коштів у своїх дітей, у їхню освіту, без повноцінного виховання, а особливо у підлітковому віці, віддачі від цих дітей не буде ніякої, тому що з роками діти перестають цінувати батька чи матір, вони, відчуваючи свободу і фінансову підтримку батьків, у більшості випадків сприймають родичів просто як інвесторів. А ще більше це стає відчутно, коли розриваються шлюби між батьками, відтак і розривається отой сімейний зв’язок батько — мати, батьки — діти. Тоді для цих дітей пріоритетними стають шкідливі звички, матеріальні цінності, засоби комунікації (дорогі мобільні телефони, комп’ютери), золоті прикраси, автомобілі та інші речі.
Виникає питання: для чого підлітку техніка вартістю у кілька тисяч гривень, він (вона) що — керівник, який має нагальні проблеми, котрі потребують швидкого вирішення і коштують чималих зусиль і фінансів? А тим самим батьки сприяють деградації дитини. Якщо мова йде про дівчат, то це призводить до того, що, маючи все, починаючи набувати шкідливих звичок, таких як: тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотичних речовин, вони стають жінками легкої поведінки, називаючи себе місцевими світськими левицями. А все тому, що діти не навчені раціонально використовувати гроші і отримувати від цього прибуток, користь, морально-естетичне задоволення.
І загалом, маючи таку ситуацію, ми бачимо повну деградацію у сім’ях, стрімке зростання алко-, нарко-, інтернет-залежних. Зростають показники злочинності, вбивств, ДТП тощо.
Для боротьби з цією катастрофічною ситуацією на теренах Дрогобиччини свою діяльність з новими змінами, з новою командою активно розпочинає Дрогобицька міськрайонна молодіжна громадська організація "Молодий Народний Рух". Нашими пріоритетними засадами є: побудова і розвиток України як могутньої світової держави з унікальною мовою та колосальними здібностями народу; в основі будь-якої справи повинна лежати демократичність, людська гідність та свобода; майбутнє країни — молодь. Саме молодь, не забуваючи своєї історії, маючи настанови сивочолих дідусів і бабусь, цінуючи своє, рідне, яке прищеплюється з материнським молоком та батьківським вихованням, здобувши освіту, ставши елітою українського суспільства, зможе вправно і гідно розбудовувати та захищати свою незалежну державу – Україну.
Керуючись такими принципами, починаючи з місяця лютого 2011 року, активно розпочала свою діяльність наша молодіжна організація. Формуючи нову команду, паралельно ми зуміли налагодити співпрацю з молодіжними громадськими об’єднаннями міста Дрогобича, а саме: "Молодіжний прорив", "Україна жива" та "Інше місто", ми спільно провели ряд заходів: до Міжнародного дня рідної мови – квест-гру, дискотеку "Слухай українське", співочий марш вулицями міста, вході якого, зупиняючись біля будинків історичного значення та пам’ятників видатних українських митців, розповсюджували наліпки "Українська мова унікальна" серед студентів факультету менеджменту і маркетингу ДДПУ ім. І.Франка; до Шевченківських роковин також спільно було проведено акцію "Прийди до свого навчального закладу у вишиванці" та акцію "Згадай живе слово Кобзаря" коло пам’ятника Т.Г. Шевченка. У цей день, на запрошення міської адміністрації, ми відвідали літературно-мистецький вечір "Не забудьте пом’янути…", який відбувся в приміщенні Львівського обласного академічного театру ім. Ю. Дрогобича.
У рамках святкування 140 річниці від Дня народження Лесі Українки ми побували на святкуванні, яке проходило у міському будинку культури ім. І. Франка. Також у рамках програми святкування 197 річниці з Дня народження Й. Сліпого у храмі Перенесення мощей св. Миколая у с. Залужани відбулося розповсюдження брошур "Заповіт патріарха" і буклетів з інформацією про його життя та діяльність; під час проведення у міській раді 8 Форуму молоді Дрогобиччини налагоджено контакт з відділом сім’ї, молоді та туризму міської ради.
На сьогоднішній день активно ведуться переговори щодо проведення наступних святкувань і заходів, відтак планується організувати і провести такі заходи: віче пам’яті загиблого В. Чорновола; круглий стіл на тему "Лідерство як аспект творення молодіжної політики Дрогобиччини" за участю студентів та молоді міста; літературно-мистецький вечір, конкурс читців Шевченківської поезії "Ми чуємо Тебе, Кобзарю, крізь століття. Тебе своїм сучасником звемо...".
А ще у планах: співпрацюючи з відділом сім’ї, молоді та туризму, з благодійним фондом "Карітас", отримати фінансову допомогу на втілення у реальність проекту "Парк "Матері і дитини", або "Дрогобич — студентське місто". Мова йде про відновлення парку, встановлення лав, дитячих ігрових майданчиків або парку з Wi-Fi зоною. Обидва проекти є актуальні, а саме з настанням тепла молодь, матері, діти зможуть активно і корисно проводити час на свіжому повітрі.
Ще одним пунктом плану є проведення до Дня матері благодійного концерту у поєднанні з аукціоном, на якому будуть виставлені картини, намальовані сиротами дитячого будинку "Оранта" на тему "Я живу у світі, де панує любов".
Загалом роботи чимало, а оскільки організація міськрайонна, то в планах — розвиток організації у районі, створення осередків, збільшення чисельності організації, проведення заходів у районі.
Сподіваюсь, що задумане вдасться втілити у реальність, а до команди долучатиметься все більше і більше нових членів. І об’єднавшись разом, ми зуміємо побудувати таку державу, народитись у якій буде за честь, гордість і славу.
Переглядів: 5106
|