Вона – надзвичайно вродлива і молода, володіє іноземними мовами та хистом талановитого художника. Їй притаманні скромність галичанки і модерновий гламур, абстрактне бачення і гармонія душі та Всесвіту. У неповних шістнадцять вона стала студенткою романо-германської філології. Нею пишаються батьки та сестри, а відтепер – і рідний Дрогобич. У неділю з героїнею цієї розповіді та її творчістю мали можливість познайомитися всі охочі в приміщенні дрогобицького мистецького центру "Альтер". Тож шановні читачі, до вашої уваги – розповідь про відкриття виставки художніх робіт мисткині Ольги Гошовської.
(натисніть на фото для перегляду, всього в статті 29 фото)
Фото 2,
фото 3,
фото 4,
фото 5,
фото 6,
фото 7,
фото 8,
фото 9,
фото 10,
фото 11,
фото 12,
фото 13,
фото 14,
фото 15,
фото 16,
фото 17,
фото 18,
фото 19,
фото 20,
фото 21,
фото 22,
фото 23,
фото 24,
фото 25,
фото 26,
фото 27,
фото 28,
фото 29.
Спочатку цю виставку презентував Андрій Юркевич. В своєму виступі він зазначив, що це – благодійний захід, кошти якого будуть скеровані на розвиток центру. Згодом слово було надано вчителеві-мистецтвознавцю Ольги – Миколі Федіву. Микола Йосипович висловив свою думку, що в Ольги – Божий дар. Все почалося з малюнку на склі, яким вразила вчителя. Ольга виявилася відмінною ученицею художньої школи, і свою уяву вдало виражала на папері. Згідно слів Миколи Федіва, у кожній людині, яким би шляхом вона не пішла, завжди живе художник, тож все одно вона колись повертається до мистецтва. "Вважаю гріхом, коли такі роботи залишаються забутими на полицях чи в альбомах. До речі, таке явище є проблемою в Дрогобичі. Хотілося б, щоб у нас мистецтво і культура були на вищому рівні. Одна річ – прийти на виставу, подивитися і оцінити, але ніхто не цікавиться, в яких умовах створюються такі мистецькі роботи, як художники здобувають все необхідне для створення картин. Це – одвічна проблема. Саме ця виставка і є прикладом того, як слід відноситися до мистецтва. Ольга – обдарована, кмітлива, володіє феноменальним талантом", - сказав пан Микола, і побажав Ользі творчої наснаги та ніколи не покидати мистецтво. Він також додав, що на одному львівському семінарі, на який були запрошені митці з різних областей України, було продемонстровано декілька робіт дрогобичанки. Всі дуже дивувалися побаченому, тож просили зробити фоторепродукції картин Ольги Гошовської. Ці фоторепродукції повинні стати наочним зразком для вихованців художніх шкіл Львова, Тернополя та інших міст України.
З захопленням розповім присутнім про творчий шлях Ольги і її батько. "Ольга у своїй творчості глибоко занурилася у психологію. Все тлінне, але мистецтво – вічне. Все те, що робить нас цивілізованими людьми дає Дрогобичу статус не провінційного містечка, а знаного культурного центру. Все це – завдяки тим талантам, які докладають свій енергетичний потенціал, часточки душі заради створення певних картин чи культурних доробок. Сестри Ольги – Ірина і Оксана – незабаром також продемонструють свої роботи на виставці", – з піднесенням у голосі повідомив присутнім щасливий батько.
Свої ґратуляції Ользі висловив також відомий у широких медичних колах Ігор Мацьків. Лікар зазначив, що у картинах Ольги простежується вічний пошук змісту і форми життя. "За нею – майбутнє", – резюмував Ігор Дмитрович. Вітали Ольгу та її родину також інші шанувальники мистецтва, зокрема керівник Дрогобицького полоністичного центру Віра Меньок, журналіст сайту "Майдан" Леонід Гольберг, а також журналісти ТРК "Алсет", газети "Вільне слово" і, звичайно, інтернет-сайту "Дрогобич Інфо".
Запитав і автор цих рядків художницю про те, який зміст несуть її картини та що вона бажає ними передати шанувальникам образотворчого мистецтва. Виявилося, що молода художниця у своїх картинах завжди зображала лише… свої сни. Спочатку її сни були сповнені жахливими речами, то ж ці емоції зі снів вона проектувала на папір. Схоже на те, що їй це допомогло в житті, адже перед присутніми постала врівноважена, привітна і прекрасна панна. Та, безперечно, кожен відвідувач виставки зацікавлено розглядав твори молодої художниці. Глибокий зміст прихований у картинах Ольги. Кожен щось своє побачив у цих творах. Кожна картина – це шедевр абстракціонізму; в багатьох приховані образи живих і водночас міфічних героїв: русалки у підводному царстві; юної безмовної дівчини; птахів і звірів різних казок тощо. Художниця утрималася від коментарів, а надала кожному можливість зрозуміти мовчазні образи на свій розсуд. Дивлячись на картини, помічаєш плавність переходу ліній, що гармонійно сполучають всі складові художнього твору. Загалом переважають чорно-білі тони, хоча на деяких роботах залучено інші кольори. Все це певною мірою віддзеркалює аналоги снів кожної людини: чорно-білі та веселкові. Роботи Ольги Гошовської випромінюють позитивну енергію та приємні емоції.
Сни… Над їх розгадкою людство завжди шукало відповіді. Хтось шукав роз’яснень у тлумачних довідниках, інші – у ворожбитів, а талановита Ольга їх просто змальовувала на папір, і кожен очевидець сьогодні скаже: вони – прекрасні!
…А в книзі відгуків один шанувальник залишив особливий запис: "Твої роботи – це шедеври!".
Переглядів: 7183
|