Про громадські ради замовте слівце...
|
|
Роздуми
|
Написав(ла) Олександр Магльона, спеціально для Дрогобич Інфо
|
20.04.2011 |
Маю честь знати Максима Лацибу, очільника Українського незалежного центру політичних досліджень (входимо до всеукраїнського "Адвокасі-клубу" - захист та представлення інтересів громадян, співпрацювали із проектом надання рекомендацій Кабміну щодо створення отих громадських рад, через які сьогоді "ламають списи" всі, кому не ліньки).
Вислідом круглого столу, який організував УНЦПД "Створення та налагодження громадських рад при органах виконавчої влади" (14 квітня. м. Київ) стало переконання, що продуктами діяльності ГРад мають бути:
• проекти владних документів;
• аргументована публічна позиція;
• незалежна оцінка, експертиза;
• компетентні поради чиновникам;
• консолідована думка громадянського суспільства.
Цілком очевидно, що якість цих продуктів, насамперед, залежатиме від організації ефективної роботи, зокрема, дрогобицької громадської ради. Однак, є декілька "але", на які хочу звернути увагу читачів сайту. Відповідно до постанови № 996, громадські ради при органах виконавчої влади мали бути сформовані протягом 3 місяців, тобто до 11 лютого 2011 року і те, що "наша" рада зібралася лише тепер свідчить про певне нехтування цим інструментом консультацій із громадськістю з боку нашої влади.
Ця Постанова суттєво розширила повноваження громадських рад, передбачивши для них можливість: подавати органу, при якому вони утворені, обов’язкові для розгляду пропозиції щодо підготовки проектів нормативно-правових актів з питань формування та реалізації державної політики у відповідній сфері, удосконалення роботи органу; проводити громадську, у тому числі антикорупційну, експертизу проектів нормативно-правових актів; здійснювати громадський контроль за врахуванням органом пропозицій і зауважень громадськості, дотриманням нормативно-правових актів, спрямованих на запобігання та протидію корупції; збирати, узагальнювати та подавати органу, при якому вона утворена, пропозиції громадських організацій, які мають важливе суспільне значення; організовувати публічні заходи для обговорення актуальних питань розвитку галузі чи адміністративно-територіальної одиниці.
Чи зможе наше телятко вовка вкусити — питання риторичне. І насамкінець. Свого часу Асоціація "Нові Горизонти" розробила та здійснила публічне та експертне обговорення регуляторних актів " Положення про місцеві ініціативи" та "Положення про інформування у територіальній громаді міста Дрогобича". При їх обговоренні чомусь не було помічено жодних пропозицій з боку сьогоднішніх "громадівців"... Ось і побачимо, як вони лобіюватимуть імплементацію цих актів міською радою (офіційного листа ми вже двічі, 2010 року, направляли разом із Положеннями екс-меру Гуку — безрезультатно).
Маємо надію, що міський голова Олексій Радзієвський, який демонструє бажання співпрацювати з громадськими організаціями, не буде зволікати із прийняттям цих актів в управлінську практику міськради (листа та Положення на днях надамо в міську раду). Звичайно, можна безкінечно критикувати створення цієї ради, однак вона є: де-факто і де-юре. І увійшли в раду не понад 200 осіб, як це було в Харкові та Сумах, тож є певні шанси, що її діяльність буде більш-менш прозорою і дуже хочеться, щоб — результативною.
Переглядів: 3693
|