Презентація нової книги про Бруно відбулася в "Альтері"
|
|
Культура, мистецтво
|
Написав(ла) Юрій Федчак
|
11.05.2011 |
Цього дощового дня в мистецький центр "Альтер" завітало мало відвідувачів, а шкода. Адже з уст керівника науково-інформаційного полоністичного центру Віри Меньок можна було довідатися чимало нового про колишнього дрогобичанина Бруно Шульца. Цього разу пані Віра презентувала присутнім нову книгу під назвою "Шульцівські інспірації в літературі", в якій містяться наукові матеріали IV Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца в Дрогобичі.
Фото 2,
фото 3,
фото 4,
фото 5,
фото 6,
фото 7,
фото 8,
фото 9,
фото 10,
фото 11,
фото 12.
Виявляється, у багатьох країнах світу є письменники і поети, які у власній творчості послуговуються у натхненні художньою уявою Бруно Шульца і, більше того, втілюють його як літературного героя у своїх творах. "Вони у дивний спосіб продовжують його життя. Це – рідкісний випадок у світовій літературі, коли письменник живе у творчості інших авторів", - повідомила Віра Меньок. Надалі з допомогою слайдів відбулася мультимедійна презентація різнопланових проектів (театральних, художніх, музичних) у рамках фестивалю 2004 року та було таким чином представлено перекладачів, художників, літераторів, науковців з різних країн, що своєю працею долучилися до збагачення відомостей про Бруно та їх висловлювання щодо творчості митця.
Зі своїми баченнями щодо вивчення діяльності Бруно Шульца виступили доцент ДДПУ ім. Івана Франка Євген Пшеничний, художній директор Міжнародного фестивалю Бруно Шульца Ґжеґож Юзефчук, професор Тетяна Біленко, голова Товариства польської культури Марія Галяс, а також відомий фотограф та журналіст Зенон Філіпов. Пані Тетяна висловила свою подяку та поздоровлення Вірі Меньок за її вагомий вклад у вивченні діяльності Бруно Шульца та діяльності мистецького центру "Альтер".
Починаючи з 2004 року, у Дрогобичі кожних два роки відбувається фестиваль Бруно Шульца. З цього часу видано чимало книг, деякі з них – польською мовою. Як пообіцяла присутнім пані Віра, у 2013 ці книги зможуть прочитати всі охочі українською мовою. Приєднуємося до побажань Тетяни Біленко і бажаємо Вірі Меньок успіху у своїй неоціненній щоденній праці.
Переглядів: 6613
|