Трускавецьке "Сонечко" зігріває серця дітей-інвалідів

Надрукувати
Новини Трускавця
Написав(ла) Юрій Федчак   
18.05.2011
Діти Молоді Андрій та Галина (імена змінено – Ю. Ф.) відгуляли розкішне весілля, і їх життя було сповнене прекрасних мрій, планів, надій. Кохання, повага, гармонія і взаємодопомога панували в молодій сім’ї, і, здавалося б, усе своє життя отак проживуть у радості і щасті. Минув рік, і родина збільшилася на ще одного маленького члена сім’ї – у них народилася донечка. Подружжя отримало багато вітань від родини і друзів, і вже вибирали ім’я дівчинці, як наче грім серед ясного неба пролунав діагноз лікарів: їх донечка – інвалід.

(натисніть на фото для перегляду, всього 30 фото)

Фото 2, фото 3, фото 4, фото 5, фото 6, фото 7, фото 8, фото 9, фото 10, фото 11, фото 12, фото 13, фото 14, фото 15, фото 16, фото 17, фото 18, фото 19, фото 20, фото 21, фото 22, фото 23, фото 24, фото 25, фото 26, фото 27, фото 28, фото 29, фото 30.

Тисячі сімей спіткало таке горе на Львівщині, і число неповносправних дітей (саме так тепер називають дітей-інвалідів) щороку збільшується. На даний час їх у нашій області нараховується понад 10,5 тисяч чоловік. Більшість батьків таких дітей перебувають у відчаї, особливо у сільській місцевості. Адже там відсутні як садочки, так і навчальні класи для дітей з розумовими та фізичними вадами розвитку. Однак, мабуть, не всі здогадуються про те, що у корпусі трускавецького дитячого санаторію "Джерело" діє Львівський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

"Сонечко" - так пестливо називають дітлахи реабілітаційний Центр. І сьогодні про роботу Центру ми спілкуємося з його директором Миколою Гарасим’юком.

- Миколо Григоровичу, чим займається Ваш Центр соціальної реабілітації неповносправних дітей?

- Обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів на сьогоднішній день здійснює: виконання програм адаптації і реабілітації дітей з фізичними та інтелектуальними проблемами, формування соціально адаптованої особистості; надає методичну допомогу у впровадженні нових методик соціальної реабілітації дітей з обмеженими можливостями; залучає батьків, опікунів, громад, громадських організацій, товариств соціально неповносправних дітей.

- Які послуги надає Центр?

- До послуг дітей-інвалідів у Центрі функціонують кабінети соціальної реабілітації та лікувальної фізкультури. З дітьми працюють вчителі-реабілітологи, фахівці з фізичної реабілітації, дитячий лікар, невропатолог, практичний психолог, вчитель-логопед, масажист, педагоги. Відтак у Центрі відбувається: соціальна реабілітація дітей-інвалідів віком від 4 до 18 років; комунікативна корекція, логопедична корекція; психологічна корекція; фізична реабілітація, що включає: лікувальну фізкультуру, масаж; заняття ЛФК в плавальному басейні на базі дитячо-юнацького спортивного клубу "Спортовець" (там діти набувають навиків плавання і поведінки на воді); іпотерапію – на базі кінноспортивного комплексу санаторію "Карпати".

- З якими захворюваннями потрапляють сюди діти?

- Основними нозологіями дітей-інвалідів, які проходять соціальну реабілітацію в Центрі є: ДЦП, розумова відсталість, бронхіальна астма, розлади психіки та поведінки, розсіяний склероз, синдром Дауна, онкологічно хворі, аномалія розвитку кінцівок, затримка мовного розвитку, прогресуюча м’язова дистрофія, гідроцефалія, цукровий діабет та інші.

- На яких умовах проходять тут оздоровлення неповносправні діти та з яких населених пунктів?

- Діти-інваліди можуть знаходитися в Центрі на цілодобовому або денному перебуванні; забезпечуються чотириразовим харчуванням (при цілодобовому перебуванні). Реабілітаційний процес здійснюється згідно індивідуального плану реабілітації, який розробляє комісія фахівців Центру, і може тривати до 6 місяців. Дітей приймаємо з будь-якого села чи міста Львівської області.

- У яку суму це обійдеться батькам дитини-інваліда?

- Всі послуги в Центрі – безкоштовні!

Наступні запитання адресовані методисту Центру Олені Малетич:

- Що потрібно передусім, щоб дитина-інвалід змогла потрапити на оздоровлення у Ваш Центр?

- Батькам (опікунам) дитини-інваліда необхідно спочатку звернутися до дільничного дитячого лікаря за місцем проживання та отримати індивідуальну програму реабілітації і медичний висновок про інвалідність. З відповідними медичними висновками батьки звертаються до районних (міських) управлінь праці та соціального захисту населення, які готують необхідні документи і подають до Головного управління праці та соціального захисту населення Львівської ОДА, яке й скеровує дитину-інваліда до Центру для проходження соціальної реабілітації.

- Скільки одночасно може перебувати дітей-інвалідів у Центрі?

- Одночасно – 14-16 дітей; при цьому існує поділ на дві групи: молодша і старша.

- Олено Валеріївно, куди звертатися батькам за детальнішою інформацією?

- Можна зателефонувати за такими номерами: (247)6-67-34 чи (247)5-19-26, або ж безпосередньо завітати до нас за адресою: м. Трускавець, вул. Суховоля, 75 (санаторій "Джерело").

Як болить серце, коли бачиш перед собою дітей, яких інвалідність об’єднала в одному – бажанні оздоровитися! В очах батьків, що привозять дітей сюди щопонеділка – надія на те, що дитинка після перебування в Центрі чомусь навчиться, оздоровиться від тяжкої недуги, набереться снаги і оптимізму. І є всі підстави вірити, що саме так воно й станеться, адже керує Центром чуйна, енергійна і невтомна людина – пан Микола Гарасим’як. Він наче батько великої і дружної родини повсякчас клопочеться про всіх і все та вже сьогодні будує прекрасні плани щодо вдосконалення роботи Центру, впровадження новизни у лікуванні дітей-інвалідів, будівництва нового корпусу Центру та його оснащення за сучасними вимогами. Варто віддати також належне і працівникам реабілітаційного Центру, адже всі вони – мов брати і сестри у великому рідному домі, що зветься "Сонечко".

Переглядів: 11623

Коментарі (5)
 
Болюча тема. Особливо фото. Добре, що є такий центр, такі люди.
Рейтинг: 3+ 0-
 
Спокійний, 10:41 18 травня 2011 р.
 
Даруйте. Не інвалід. Не ображайте людей, школотники
Рейтинг: 0+ -2-
 
Марія, 21:34 19 травня 2011 р.
 
" В Дрогобичі та Стебнику зараєстровано 1440 дітей-інвалідів, і ця кількість зростає" - Петро Сушко.
Рейтинг: 0+ 0-
 
Франсуа, 18:03 10 липня 2011 р.
 
Випивка, куріння, неякісне харчування, неякісні ліки, корупція.
Рейтинг: 0+ -1-
 
maxt_t, 21:34 10 липня 2011 р.
 
все уважно прочитала і бачу, що вік до 18 років. У стебнику проживає хлопець 28 років, отримав важкі травми упавши у люк 1, 5 роки тому. Ліва частина тіла практично не працює, розмовляє дуже важко. Чи має право така людина у такому віці звернутись в реаб. центр?
Рейтинг: 1+ 0-
 
, 21:09 12 лютого 2017 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6070 днів)