Безпека перебування дітей у лісі
|
|
Новини Дрогобицького району
|
Написав(ла) голова Дрогобицької РДА Михайло Сендак
|
03.06.2011 |
Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!
Загальновідомо, що ліс - найцінніший дар природи, життєво необхідний усьому живому на Землі: лісові масиви образно звуть зеленими легенями планети. І наше завдання - зберегти й примножити це багатство для нинішнього та прийдешніх поколінь.
З настанням тепла та спекотних літніх днів в районі існує загроза виникнення пожеж у лісних масивах. З метою недопущення їх виникнення, керівництво Дрогобицької райдержадміністрації звертається до жителів і гостей району. Пам’ятайте, що розкладати вогнища й застосовувати відкритий вогонь у лісі забороняється. За сухої погоди достатньо найменшої іскри, щоб спалахнуло велике полум’я, особливо у хвойному лісі. Забороняється розпалювати багаття на торфовищах, поблизу копиць сіна, скирт соломи. Пожежну небезпеку становлять і старі пні та сушняк.
Якщо вогнище вкрай необхідне, його можна розкладати на вологій галявині, подалі від насаджень (25 м - до листяних порід, 50 м - до хвойних), на піщаному або кам’янистому ґрунті. Доцільно оточити його камінням, очистити від верхнього шару ґрунту. Після закінчення горіння вогнище слід залити водою й засипати піском.
Слід дуже уважно наглядати за дітьми, адже, користуючись "свободою", вони можуть підпалити чагарник чи сушняк. Дитячі пустощі з вогнем - дуже небезпечні!
Якщо в лісі виникла пожежа, слід сповістити про неї – охорону лісового господарства та пожежно-рятувальний підрозділ МНС (безкоштовний номер з будь-якого телефону "101"). По змозі необхідно приступити до гасіння вогню підручними засобами - гіллям, землею, цупкою тканиною тощо. Але великої пожежі треба остерігатися - здолати її під силу лише фахівцям, озброєним відповідною технікою та спецобладнанням.
Протипожежні заходи в лісі не складні й зовсім не потребують матеріальних затрат. Лише обережного дбайливого ставлення, розуміння серйозності можливих наслідків. Тож зберігаймо "зеленого друга" від знищення вогнем. Щоб завжди милуватися його красою, знаходити затишок під його кронами, дихати свіжістю на повні легені.
Переглядів: 7178
|