Вчора, 15 червня, голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк провів у Дрогобичі виїзне засідання колегії ОДА. У ньому взяли участь керівництво Львівської обласної ради, голови райдержадміністрацій, голови міст обласного підпорядкування, керівники територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, керівники обласних установ та організацій, представники ЗМІ.
З доповіддю про стан виконання місцевих бюджетів Дрогобича, Трускавця. Борислава та Дрогобицького району виступив начальник головного фінансового управління ОДА Олег Демків. Він, зокрема, сказав, що в місцевих бюджетах за 5 місяців допущено суттєве недовиконання: Дрогобича – 12,8 млн.грн. або 28,5 відсотка, Борислава – 5,9 млн.грн. або 23,9 відсотка, Трускавця – 5,2 млн.грн., або 23,9 відсотка. Не забезпечені асигнуваннями на оплату праці бюджетні установи Дрогобича на 16 100 тис.грн., Борислава – 9 294,7 тис.грн., Трускавця – 2 900 тис.грн.
Голова Львівської ОДА доручив очільникам Дрогобича, Трускавця. Борислава і Дрогобицького району спільно з органами державної податкової служби вжити невідкладних заходів щодо виконання затверджених планів надходжень податків та зборів до місцевих бюджетів. Для забезпечення своєчасного та в повному обсязі надходження коштів від плати за землю до місцевих бюджетів органи місцевої влади мають до 1 липня надати у відповідні ДПІ інформацію щодо власників будівель, споруд (їх частин), в тому числі нежитлових приміщень (їх частин) у багатоквартирних житлових будинках. З метою зменшення податкового боргу комунальних підприємств, керівники міст і району мають розглянути подання податкових органів щодо розірвання трудових контрактів з керівниками комунальних підприємств, які не забезпечують сплату поточних грошових зобов’язань та нарощують податковий борг; розглянути на сесіях відповідних рад питання щодо виділення коштів з місцевого бюджету на поповнення статутного фонду комунальних підприємств та спрямування їх на погашення податкового боргу. Місцевим органам влади за підсумками звітних періодів поточного року необхідно уточнити планові показники за доходами загального фонду місцевих бюджетів.
На колегії також розглянули питання про стан та перспективи розвитку Дрогобицького району. Доповідав голова РДА Михайло Сендак. Колегія відзначила, що органами виконавчої влади та місцевого самоврядування району вживались відповідні заходи, спрямовані на вирішення проблемних питань. Сільськогосподарськими підприємствами збільшено виробництво м’яса на 2,8 відсотка, на 8 відсотків зріс обсяг роздрібного товарообороту. До зведеного бюджету району за 5 місяців мобілізовано на 21,5 млн.грн. більше надходжень, ніж у відповідному періоді минулого року. Йшлося і про негативні тенденції, які впливають на загальні результати роботи району. Зокрема, за обсягами реалізації промислової продукції на одного мешканця район займає 18-те місце серед 20 районів Львівщини. Відбулось скорочення чисельності поголів’я корів на 6,5 відсотка, свиней – на 2,4 відсотка, птиці – на 40,8 відсотка. Зменшилось виробництво молока та яєць на 15,9 відсотка та 38,7 відсотка. Заборгованість з виплати заробітної плати зросла у порівнянні з початком року в 6 разів і станом на 1 травня склала 619,3 тис.грн. Податковий борг в порівнянні з початком року зріс на 39,7 відсотка і складає 2,9 млн.грн.
Голова ЛОДА Михайло Цимбалюк дав низку доручень як голові Дрогобицької РДА, так і керівникам управлінь облдержадміністрації, спрямованих на забезпечення своєчасного ремонту комунальних доріг, реалізації цільових програм фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників за рахунок коштів місцевих та державних бюджетів, нарощення поголів’я великої рогатої худоби, сприяння укладанню і реєстрації сільськими та селищними радами договорів оренди на землю та ін.
Голова ЛОДА разом з очільниками міст і районів ознайомилися з ходом реконструкції стадіону "Галичина" у Дрогобичі та з ходом виконання робіт на об’єктах захисту сіл Рихтичі і Почаєвичі Дрогобицького району від підтоплення паводковими водами річок Бар і Тисмениця, які проводяться в рамках Державної цільової програми комплексного протипаводкового захисту в басейнах рік Дністер, Прут та Сірет.
Переглядів: 4003
|