Антикорупційний закон загострить увагу суспільства на проблемі корупції
|
|
Новини
|
Написав(ла) Петро Писарчук
|
03.07.2011 |
Закон України "Про засади запобігання та протидії корупції в Україні" загострить увагу суспільства на проблемі корупції, яка сьогодні ганьбить Україну та гальмує розвиток державності. Так народний депутат, голова Львівської обласної організації Партії регіонів Петро Писарчук прокоментував вступ у дію з 1 липня антикорупційного закону.
"Наслухаєшся політиків: одні шукають ворогів в Москві, інші – в Брюсселі, а насправді до найбільших наших ворогів без перебільшення можна віднести саме корупцію, яка, як ракова пухлина, запустила свої метастази в офіси партійних, громадських і навіть релігійних організацій", - наголошує Петро Писарчук.
За його словами, антикорупційний закон можна розцінювати як перший крок на шляху боротьби з корупцією. Водночас, на переконання парламентарія, лише виключно за допомогою законів корупцію подолати неможливо.
"Одними законами корупцію не побороти, як і, до речі, репресіями. Немало людей вже абсолютно спокійно сприймають таку ситуацію, коли з пожертв на будівництво чи ремонт храму, треба дати "відкат" настоятелю храму. Тому вирішальна роль в подоланні корупції залишається за суспільством. Доки ми не почнемо себе поважати, єдиним фронтом не встанемо проти непомірних апетитів знахабнілого чиновництва та інших носіїв влади поживитись за наш рахунок і не перестанемо їх провокувати на хабарі – ніхто корупцію не поборе", - переконаний Петро Писарчук.
За його словами, українцям потрібно зректися філософії "не помастиш – нічого не вирішиш". "Коли той, що дає, буде нести перед державою таку ж відповідальність, як і той, хто бере хабаря, - можливо, тоді з’явиться додатковий бар’єр на шляху розгулу корупції. Але ще раз хочу наголосити, що на одному страху бути покараним цю проблему не викоріниш. А без її вирішення у нас немає майбутнього", - впевнений Петро Писарчук.
Нагадаємо, в Україні з 1 липня набирає чинності закон "Про засади запобігання та протидії корупції в Україні", крім ст.12 (Фінансовий контроль), що набере чинності з 1 січня 2012 р.
Антикорупційний закон передбачає ефективні правові механізми запобігання, виявлення, припинення і розслідування корупційних правопорушень як у публічній, так і в приватному секторах. Істотно розширено коло осіб, які є суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення. Серед них, зокрема, і верхівка влади - Президент, прем'єр-міністр, голова Верховної Ради, генеральний прокурор - і керівники інших центральних органів виконавчої влади. Цей закон також дозволяє виявляти корупцію в сфері надання публічних послуг, зокрема в діяльності аудиторів, оцінювачів, нотаріусів та ін.
У законі також вводиться обов'язок державних службовців декларувати не тільки свої доходи, але і близьких осіб тощо.
Переглядів: 4406
|