Поважаймо своє!

Надрукувати
Роздуми
Написав(ла) Карітас   
15.07.2011
ЦвинтарЧому нас, українців, у світі не поважають? Це питання нам з вами, напевно, неодноразово доводилось чути і запитувати когось. А людину ніхто не буде поважати, до тих пір, поки вона себе поважати не почне. Ми нехтуємо своїм походження, занедбуємо історичну пам’ять. Якось так склалося, що ми чекаємо, що хтось прийде, зробить, або, принаймні, дасть гроші з власної кишені на те, що йому також близьке і небайдуже.

(натисніть на фото для перегляду, всього 6 фото)

Фото 2, фото 3, фото 4, фото 5, фото 6.

Таким, можливо, філософським початком хотіла розпочати тему збереження та відновлення історичних пам’яток нашого міста – цвинтаря по вулиці Трускавецькій. Атмосфера старовини відкривається відразу, переступивши через старовинні ворота цвинтаря. Старовинні родинні склепи, пам’ятники, статуї Діви Марії та ангеляток – все це стоїть в занедбаному вигляді. І нікому до цього немає діла. Звісно, в наш час навіть на діючих цвинтарях зустрічаєш могили недавно померлих людей, а прибрати їх нікому. Тому, чому дивує нас занедбаний стан старого цвинтаря? Хто це зробить замість нас самих?

Нас всіх вчили: "Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього". Але чи ми про це пам’ятаємо? А, може, не хочемо пам’ятати? Ганяючи за накопиченням благ цивілізації, ми на задній план відкладаємо не тільки свою історію, а й сучасну культуру.

Але, як добре, що, все-таки, є ще люди, небайдужі до минулого та сповнені почуття прекрасного. І це молоді люди, волонтери з України і з Польщі, які вже два тижні зі свого життя присвятили відновленню нашої культури – очищенню надгробків на старовинному цвинтарі в місті Дрогобич. Цей робочий табір організований Центром Волонтаріату Благодійного Фонду "Карітас СДЄ". Волонтери, незважаючи на погоду, розчищають територію цвинтаря, піднімають та встановлюють хрести, відновлюють пошкоджені надгробки, виривають бур’яни, і разом з тим ведуть інвентаризаційні роботи на кладовищі. Вони заповняють спеціальні документи стосовно кожної могили, записуючи хто похований, стан гробу, записи на могилі. Ці дані будуть в майбутньому використані для створення історичних довідок про кладовище, яке є своєрідним тим, що поховані там люди за походженням були і українцями, і поляками, і австрійцями.

Вільний час молоді люди проводять разом з українською молоддю, пізнаючи культуру одні одних, також пробують вивчати мову. Знайомляться з містами нашого регіону – Львовом, Стриєм, Трускавцем, і, звісно, Дрогобичем.

Задумайтеся, як багато ми ще повинні вчитися у наших західних сусідів. Варто взяти до уваги їх віддану працю, волонтерський запал. Кожна вільна година нашого життя може бути використана для творення прекрасного, для допомоги комусь. Зробиш комусь добро – вернеться подвоєне до тебе. Кожен з нас може бути волонтером!

Переглядів: 4459

Коментарі (15)
 
Коли змушений кожну вільну хвилину життя присвячувати пошуку заробітку, щоб було на шмат хліба, якось не до волонтерства. 
 
В нашій країні дуже мало умов, щоб ось так взяти й присвятити тиждень часу на громадські роботи. 
 
Хоча, з іншого боку, було б бажання. Ось тільки нема його.
Рейтинг: 10+ 0-
 
maxt_t, 08:02 15 липня 2011 р.
 
Хай влада покаже приклад.А то Коростиль тиждень на Канарах провів-пельменну купує і Надію і ні Хрена
Рейтинг: 3+ -2-
 
ГЕТЬ Коростиля, 15:23 15 липня 2011 р.
 
Я хочу сказати, що демократичне суспільство - це не тільки право вибору президента і депутатів. Це дотримання всіх інших прав і законів, Конституції і т.д. І якщо ми вважаємо своїх співгромадян співгромадянами, не дивлячись на те, що вони говорять по-російськи, такими ж повноцінними, як україномовні, ми повинні захистити їхні права теж, тому що вони мають ті самі права, що й україномовні громадяни. 
Загроза українській мові в Україні існує, але вона полягає в тому, що, починаючи з 1991 року держава робила все не так. Насильницької українізації бути не повинно. Мову можна вивчити тільки тоді, коли ти хочеш її вивчити, коли ти поважаєш і любиш мову.
Рейтинг: 5+ -2-
 
Запорізький КОЗАК, 17:08 15 липня 2011 р.
 
А ось насильницька русифікація українців була. Результат - 70% українців розмовляють "по фєні". А може вже пора процес повернути назад - може вже потрібно проводити і насильницьку українізацію? Тим паче у своїй українській державі. Ми ж на чуже не зазіхаємо. Треба вже перастати озиратись на "старшого брата". Російська мова аж ніяк не зникне, нею розмовляє 1/8 всього суходолу Землі. Для початку ввести "насильницько" державну мову в державних закладах і перестати ліберальничати в цьому питанні, а то скоро втратимо не тільки свою культуру, а й свою землю.
Рейтинг: 6+ -4-
 
Левко, 17:52 15 липня 2011 р.
 
Ой, козаче, козаче, загублене твоє родинне коріння, забуте й розуміння, що таке Україна. Про яку ще насильницьку українізацію плетеш дурниці? Про який ще захист прав зрадників української землі та її поневолювачів ще можеш базікати? От тому й ще з козаччини та до наших часів поневіряються на чужині українці, потерпає від чвар в межах України український люд, бо розділили його перевертні, злодії, бандити, яких карати має саме твоя шаблюка. Коли ж збагне твоя нерозумна, затьмарена московською пропагандою голова, що Україну ідентифікуватимуть і поважатимуть як Україну тоді і тільки тоді, доки кожен її мешканець не почне володітиме основою нації - українською мовою. Зрозумій, козаче, що російською говорила цяця Катерина, що зруйнувала Січ; російською говорили ті азіатські дикі племена, що окупували Україну у минулому столітті, і досі вважають себе на нашій землі царями! Вони зневажають і тебе, і мову країни, яку загарбали. 
Сином якої землі ти є, козаче, що пишеш тут такі страшні й недолугі речі? Сором тобі, козаче! Ти - не козак. Облиш тиснути кнопки, а візьми краще до рук плуга та йди на поле - тоді з тебе й буде користь.
Рейтинг: 7+ -1-
 
Козакові, 17:55 15 липня 2011 р.
 
сидіти сракою на голові покійника це повага? :grin
Рейтинг: 2+ 0-
 
гість, 19:40 15 липня 2011 р.
 
Коли читаєш коментарі дописувачів, створюється враження, що для них не стільки важливим є зміст статті, скільки привід вилити свою жовч на сайті Дрогінфо :( Тут тобі зразу і про Радзіка, і про Коростильова, і про мову, і про сиву кобилу, що зовсім немає деколи відношення до статті (як і в даному випадку) :upset .А справа волонтерів є досить доброю. І вони для нас, дрогобичан, роблять добру справу. Завдяки їх ентузіазмові поховання на Трускавецькій стає Некрополем, таким собі маленьким Личаковим цвинтарем.І справа не в пошуках роботи на кусник хліба (до maxt"a), а в нашому менталітеті:не дано нам робити для душі і морального задоволення :cry
Рейтинг: 4+ 0-
 
, 23:16 15 липня 2011 р.
 
Одного разу,  
сказав менгі один порядний наш дрогобичанин, що перевелись і давно у нас справжні українці.А чому більшість наших гуцулів має горбаті носи ?Бо мами їхні молоко носили Мошкові і Сарі, їхнім дітям... :grin
Рейтинг: 2+ 0-
 
Домудрагеликів,котрі нікого не, 16:39 16 липня 2011 р.
 
Українці ! , поки з " вилами " в руках не будете захищати рідну українську мову , звичаї , гідність , дотих пір , вас всі будуть мати в дупі . Поважають тільки сильних .
Рейтинг: 5+ 0-
 
Дрогобичанин, 20:21 16 липня 2011 р.
 
Проходив по цьому цвинтарі 3 роки тому. Ще застав старі польські могили.Були там і хрести з 1795 р. Тепер красуються могили "визволителів". ЩО ПОМЕРЛИ У 2009-2010 рр. З багатьма могилам така сама ситуація. Враження, що цвинтар перетворюється в приватну власність Московського Патріархату. Та й поляки, з своїм меморіалом переробщили. Їхні що померли в Дрогобичі за вільну Польщу? То ми і далі їхня земля? Розперезалися. Як і із своїм Грюнвальдом та памятником.
Рейтинг: 2+ 0-
 
ользі, 13:21 17 липня 2011 р.
 
Д попереднього коментаря: 3 роки тому був надворі 2008 рік, а Ви запримітили вже поховання 2009-2010 років. По-друге, на цьому цвинтарі нікого не ховають, а можуть підховувати до "рідних поховань."По-третє, Московський Патріархат ніякого відношення до цього цвинтара не має, а цвинтарем більше в місті опікується польська громада (і дякувати їй за це треба) В День Всіх Святих (1 листопада) польська громада з процесією обходить ВСІ поховання католиків на цвинтарі і ставить поминальну свічку. Нам, українцям, треба ще довго вчитися поваги до себе і робити добрі справи БЕЗКОРИСЛИВО. Щодо меморіалу - пригадайте справу поховань польських орлят у ЛЬвові на Личакові. А щодо пам"ятника Грюнвальській битві - потрібно зробити міський референдум. :upset
Рейтинг: 1+ 0-
 
, 20:59 17 липня 2011 р.
 
Продись по этом кладбище и все увидиш. И новые захоронения и спаленные деревя - следы праздвования на гробах родственников. Или ты на этом кладбыще никогда не была? Иды прибери могилку Сабурова, а то трава по колени и сорняки выше головы. К Грюнвальдско бытве - прочти Длугошга. Он четко сказал что ваевали не поляки которые сосредоточились около круля, а галичане, коиторых кинули насмерть. Почему поляки соим подвигам открывают памятники. Ты ее проэкт и название видела. Ложыли они на тебя. На тебя положыть?
Рейтинг: 0+ -1-
 
ольге, 12:10 19 липня 2011 р.
 
"Якщо ти одного разу подумаєш, що ти - найщасливіша людина на світі - сходи на кладовище.  
А коли подумаєш, що ти - найнещасніша людина на світі - сходи туди знову "  
(Французьке прислів'я).
Рейтинг: 1+ 0-
 
q, 10:51 22 липня 2011 р.
 
те що організували цього року дуже класно, тільки не треба вихваляти карітас, прийшли один раз тут уже і стаття і фото. Польська громада підтримує порядок там уже впродовж 15 років і все тихо скромно. І не меліть дурниці про владу а краще згадайте як часто ходите на кладовище до своїх рідних і в якому стані їхні могили і тоді кожен зрозуміє хто і чим має займатися.
Рейтинг: 1+ -1-
 
кук, 13:18 22 липня 2011 р.
 
До "КУКа" - це вже третій такий захід. В це вкладається не мало грошей з ЄС і не тільки. А зокрема на матеріали для відновлення і прибирання цвинтаря, транспорт, харчування, проживання і т.д. Але ясно що легше всього нарікати а не робити щось для громади.
Рейтинг: 0+ 0-
 
, 12:04 01 вересня 2011 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6070 днів)