Шановні представники влади м. Дрогобича!
З 1 по 14 липня 2011 року з ініціативи Благодійного Фонду "Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії Української Греко-Католицької Церкви", за підтримки проекту ПРООН "Розвиток громадянського суспільства" групою активної молоді було проведено акцію "Завдання владі". Головною метою цього заходу було виявити найбільші проблеми м. Дрогобич та Дрогобицького району.
У цей період волонтери нашої організації пропонували людям на вулицях міста та сіл заповнити анкету, зазначивши проблеми населеного пункту, які найбільше їх турбують. Таким чином вдалося опитати 369 осіб, з них 142 чоловіки та 227 жінок. В опитуванні брали участь люди різної вікової категорії: віком від 10 до 60 років.
Жителі Дрогобича та сіл Дрогобицького району, які взяли участь у опитуванні, на перше місце поставили таку проблему: "стан доріг" - за неї свої голоси віддало 300 осіб. На другому місці у людей стоїть проблема "безробіття" - 244 голоси. Надзвичайно, але проблему "відсутність місць відпочинку для молоді" визначила не лише сама молодь, а й також ті люди, які далеко не належать до молодого покоління, однак яким небайдужа ця проблема – третє місце в рейтингу найбільших проблем (190 голосів).
Не менше дошкуляють жителям регіону і такі проблеми як "пияцтво та алкоголізм" (184), проблема "засмічення вулиць та площ" (181) та проблема "відсутність ігрових майданчиків для дітей" (180). Значну кількість опитуваних хвилюють питання "забруднення рік та повітря" (173), а 150 осіб хвилює проблема, що стосується бездомних тварин, які створюють небезпеку в населеному пункті.
Проблему "відсутність умов для пересування інвалідів" відзначили 135 людей, а проблему "відсутність електифікації та освітлення вулиць" - 132 людей. 111 осіб не задовільняє озеленення міста та догляд за ним, а 101 людина відзначила проблему "відсутність дільничного міліціонера на районах міста".
Не менш важливими проблемами для людей, які прагнуть жити в цивілізованому світі, є "відсутність руху громадського транспорту у віддалені мікрорайоні міста" (67) та "відсутність інтернету у віддалених районах міста" (65).
Також у графі "інше" багато хто виявив бажання зазначити проблеми, які, на нашу думку, теж є дуже важливими, а саме: безпека, відсутність патруля по околиці міста; недостатня кількість дитячих дошкільних закладів; неефективна робота санстанції по контролю якості продуктів; якість постачання води, вивезення сміття; хабарництво у всіх інстанціях; неефективний нічний патруль; недостатньо смітників та бачків для сміття; несправні труби, через що відбувається втрата води та витік каналізаційних стоків; забруднені водостоки; лікарні у поганих станах; низький рівень сфери обслуговування; відсутні або не працюючі світлофори; поширення наркоманії; необлаштовані парки відпочинку; відсутність велосипедних доріжок; відсутність кінотеатру, громадських туалетів; проблема вуличної торгівлі; недостатня кількість лавочок для відпочинку на вулиці; небезпека через незрізані сухі дерева.
Шановні представники влади, просимо звернути увагу на проблеми громади, які є також і вашими проблемами, оскільки Ви теж живете там, де і ми. Ми, активна молодь, даємо Вам завдання, які мають змінити, покращити розвиток нашого міста.
Ми вимагаємо:
- відремонтувати дороги;
- збільшити кількість робочих місць (залучити інвесторів, які б відновили роботу заводів та фабрик міста);
- створити місця відпочинку для молоді (басейн, кінотеатр, дискоклуб, спортивні майданчики та велосипедні доріжки);
- давно пора в нашому місті розпочати кампанію проти вживання алкоголю на вулицях (це затверджено законом, але не втілюється в життя), заборонити і вести контроль над продажем алкоголю неповнолітнім; почати пропаганду здорового способу життя, можливо, спільно з нашою чи іншою громадською організацією;
- збільшити в місті кількість смітників та сміттєбаків, а також забезпечити регулярний вивіз сміття;
- збільшити кількість дошкільних закладів та ігрових майданчиків для дітей;
- проводити регулярні заходи по очищенню рік та водоймищ, щоб наших дітей не було позбавлено радості скупатись влітку, а питна вода щоб залишалась питною насправді;
- збільшити кількість громадських туалетів;
- проводити відлов бездомних собак та їх стерилізацію, щоб зменшити популяцію;
- забезпечити умови пересування для інвалідів;
- забезпечити електрифікацію та освітлення по всьому місту;
- забезпечити стабільний доїзд громадського транспорту у віддалені мікрорайони міста.
Кажуть, що молодь – це майбутнє держави. Від того, у яких умовах зростає молодь, залежить і майбутнє. Влада, якій небайдуже, що буде після них і дослухається до тих, хто її вибрав – достойна поваги і доброї слави.
З повагою, представники громади м. Дрогобича.
Переглядів: 4600
|