Пишу вам, бо інакше вже нема що робити. Заяву не напишеш, нема прямих доказів, а у собі тримати годі. Хочу розповісти, що діється у сусідній школі №1 і у нашому педагогічному університеті.
Листа публікуємо в оригіналі, з незначним коригуванням.
Люди все знають, все бачать. Просто якось так склалося, що у нас усім на все начхати. Чинить хтось неправильно, то й нехай - щоб лише мене не чіпали. Отакі ми українці, "моя хата скраю".
Почну з першої школи. Там директриса марить лаврами Сталіна, мабуть. Хоче встановити чітку вертикаль влади у школі. Перед міським відділом освіти вислужується, вчителів гнобить, учнів за людей не має, хоча від батьків багато вимагає. Взагалі, адміністрація школи - люди обмежені й упереджені до своїх працівників. Профспілка не захищає членів, а п’є каву з коньяком у кабінеті директора.
Каву готує секретарка. "Сексот" - так таких колись називали. Доносить на всіх і вся, вислужується як лише може. До речі, секретар і ще деякі люди отримують від дирекції додаткові ставки - прибиральниць. Тобто, бюджетними (нашими з вами) грошима директор виражає прихильність своїм вірним собачкам.
Один з них, недовчений молодик, незакінчена вища математична освіта, має години трудового навчання у першій школі. А у мене онукові (диплом вчителя трудового навчання, закінчив наш ІПФ у 2010) ніде подітися, у міському та районному відділах освіти кажуть "годин нема". Звісно ж, нема. Якщо директори не доповідають про наявність вакантних місць, а віддають його своїх вірним підданим.
Університет - старший брат таких шкіл, і, взагалі, розплідник корупції.
"Шайка-лейка", що всім завідує у нашому університеті, і спускає, як з конвеєра, кандидатів педагогічних наук (за гроші, а як же), давно обридла всім чесним людям.
Процентів 70% викладачів - кандидати педагогічних наук. Майстри на всі руки, як виходить. І фізкультуру викладають, і мови, і точні науки, і прикладні дисципліни.
Хоча, у нашому університеті не викладач - центральна людина, а номенклатура. Обслуга, по суті, як би це мало бути. У нас все так. Всі ці відділи, бухгалтерії, канцелярії у головному корпусі вважають себе майже вершками дрогобицького суспільства. За негласної підтримки начальства.
Роботи в університеті також хронічно немає, коли не спитаєш. Завжди у них скорочення і укрупнення. Але щороку нові обличчя з’являються. Мабуть, треба йти і нести щось, щоб на роботу потрапити, але що нести, як нема що?
А якщо й можна потрапити, то як працювати, якщо дають 0,25 ставки (і то за щастя) і крутись як хочеш? Мало хто знає, що в університеті на ставку треба мати різну кількість годин. Тобто ставки і години не так строго пов’язані між собою, як у школі. Наприклад, на ставку можна мати 500-900 годин на семестр. Один працює з ранку до ночі, маючи 900 годин. Другий майже удвічі менше. Оплата праці однакова буде. Справедливості 0.
Про що говорити, якщо конкурсні справи у нашому університеті розглядають лише чисто формально. Насправді, нема ніяких конкурсів. Години, ставки даються чітко визначеним людям. Балом правлять головний корпус і завідувачі кафедр. Викладачів просто-напросто ставлять у позу.
Де правда в житті? Куди дивиться влада? Хоча, яка влада, якщо ректор сам у владі, однією задницею сидить на двох стільцях. Та габарити йому дозволяють, нехай. А куди дивиться прокуратура, міліція? Вищезгадані ЗОШ №1 і головний корпус педуніверситету якраз за 5 хвилин ходи в різні сторони від прокуратури.
P.S. Про міліцію окрема розмова. У мене сусід, молодий хлопець після армії, пішов працювати в органи. І за рік часу вже носить на шиї ланцюжок золотий у мізинець дорослої людини товщиною. Як, звідки? Навіть якби складав всю зарплату до копійки, і то би не вистачило навіть на десяту частину.
Переглядів: 11228
|