Операція "Зважте-переважте", або Як журналісти "ГЗ" перевіряли ваги
|
|
Останні новини Дрогобича
|
Написав(ла) Ірина Михаць, Ігор Собко, "Галицька Зоря"
|
13.09.2011 |
Коли йдеш на ринок за покупками, насамперед бери з собою вагу, інакше – обов’язково переплатиш за зайві грами. У цьому переконалися журналісти "Галицької Зорі", коли провели спеціальне розслідування. Але про все за порядком.
Якось один із працівників редакції, купивши кілька кілограмів картоплі у двох перекупок, вирішив вдома перевірити, чи справді електронні ваги не схибили. Підозріння таки справдилися. Замість одинадцяти з половиною кілограмів було лише дев’ять. Це і спонукало журналістів газети продовжити "ваговий" експеримент.
Придбавши кілограм-два овочів, фруктів та інших продуктів у продавців, які користувалися механічними і електронними вагами, ми завзято взялися переважувати куплене. Як виявилося, електронні ваги за рівнем "похибки" лідирували.
Першим об’єктом експерименту стала четвертинка смачного кавуна, зважена електронною вагою. Замість 1900 грам ми наважили 1800. Те ж і з помідорами.
Товар, куплений у продавців, які користувалися механічними вагами, виявився точно зваженим: наша вага підтвердила, що ми не переплатили за огірки і цибулю – був рівно один кілограм.
Ще одне відкриття під час проведення експерименту виявили при покупці свіжозамороженої риби. Після того, як ми її розморозили і зважили, здивуванню не було меж: замість 0, 5 кг виявилося всього 200 грам продукту. Тобто ми заплатили ще за 300 грам льоду.
Ми були приємно вражені, що сільські виробники, які продавали свою продукцію, на відміну від перекупників-реалізаторів, товар реалізовували майже з точністю до грама.
Позаяк ми живемо в правовій демократичній державі, хотілося б, щоби відповідні служби держстандарту і адміністрації ринку дійсно захищали інтереси споживачів, а не закривали очі на порушення їхніх прав. Якщо похибка електронних ваг настільки велика, у чому ми пересвідчилися, то можемо стверджувати, що будь-який контроль відсутній. Зі свого боку не беремося нікого судити, а закликаємо переглянути торговельні правила на ринку, деякі з яких потребують змін, а то й скасувань.
Переглядів: 4978
|