У поляків все "в ажурі". А у нас?
У той час, як на нашому стадіоні повним ходом іде підготовка до "Євро-2012", місцеві журналісти власними ногами випробували футбольне поле польського побратима Дрогобича – міста Лєгніца.
(натисніть на фото для перегляду, всього 13 фото)
Фото 2,
фото 3,
фото 4,
фото 5,
фото 6,
фото 7,
фото 8,
фото 9,
фото 10,
фото 11,
фото 12,
фото 13.
Як наші журналісти із чехами та поляками в футбол грали
Лєгніца є резервним містом, в якому, в разі потреби, може тренуватися одна із команд-учасниць "Євро-2012". Минулої суботи тут відбувся товариський турнір "Euro Media-2011" між журналістами Дрогобича, Лєгніци та чеського міста Блансько. Жовто-ситні кольори захищали: журналіст газети "Каменярі" (м. Дрогобич) Наталя Зелена, журналіст газети "Франкова Криниця" (м. Трускавець) Ірина Циган, редактор газети "Твоя Фортуна" Віра Чопик. Однак неоціненний вклад у перемогу нашої команди внесли наступні гравці: директор Центру здоров’я "Спорт для всіх" Ігор Височанський, заступник директора ТОВ "Трускавецьводоканал" Андрій Іваночко, працівник цієї ж організації Ігор Тесля, інструктор зі спорту санаторію "Шахтар" Георгій Грущак та заступник начальника Дрогобицького районного відділу ГУ МНС Роман Свястин. Наша "Галичина" обіграла чеську команду із результатом 7:2 (за результатами серії пенальті – 10:8), матч із поляками закінчився нічиєю. Оскільки поляки теж обіграли чехів, то лаври переможців розділили Лєгніца і Дрогобич. Одним словом, перемогла дружба.
Футбольний турнір "Euro Media 2011" в місті Лєгніца став своєрідною родзинкою в програмі ознайомлення іноземних гостей із рівнем підготовки Польщі до проведення "ЄВРО-2012". Зустріли нас на польській землі вельми тепло та гостинно. На початку турніру виступив міський голова Лєгніци Тадеуш Кшаковський, він привітав учасників іноземних делегацій, розповів, що місто та стадіон практично вже можуть приймати команди та футбольних фанатів. Після завершення змагань цього ж вечора відбулося урочисте нагородження учасників в одному із місцевих ресторанів. Представники делегацій обмінялися подарунковими наборами, а команди отримали футбольні трофеї у вигляді бутса з м’ячем.
Тренувальна база в Лєгніці готова до прийому
Футбольні змагання відбулися на полі зі штучним покриттям, оскільки основний стадіон готувався до матчу місцевої команди із командою Гданська. Але це не завадило нашим журналістам ознайомитися із якістю та рівнем проведених робіт на великому полі. Основні роботи на стадіоні при Алеї Білого Орла було приведено на переломі 2008-2009 років. Кошторис стадіону складає близько 27 млн. злотих, на наші гроші це становить близько 65 млн. грн. (для порівняння – на стадіон в Дрогобичі передбачено кошторис вартістю близько 27 млн. грн. і це з врахуванням інфляції). Стадіон розрахований на 6 117 осіб. Тут є спеціальні відділені місця для журналістів, телевізійні платформи та кабінки для коментаторів. В просторі під трибунами, окрім роздягалень, розміщені кімнати для тренерів, суддів та делегацій, конференц-зал, приміщення для журналістів, кабінет моніторингу, адміністративне приміщення, дві рецепції, VIP-зал, кімнати для перевірки на допінг, медичний кабінет, кабінети фізичної реабілітації (інфракабіна, фізіотерапія, гідротерапія, масаж та ін.), тренажерний зал, технічні приміщення та санвузли. До прийому фанатів в Лєгніці за 5-7 хвилин їзди від стадіону функціонує 6 (!) готелів різного рівня "зірковості" у тому числі й один 5-зірковий. У місті є безліч ресторанів на будь-який смак та гаманець.
Стадіон Вроцлава вражає грандіозністю та мультиункційністю
Наступного дня журналісти побували на славнозвісному стадіоні у Вроцлаві, який відомий українцям тим, що тут наш Віталій Кличко 10 вересня відправив у технічний нокаут Адамека Томаша і, тим самим, відстояв свій титул чемпіона світу за версією WBC. Попри своє мультифункційне призначення, стадіон у Вроцлаві, в першу чергу, збудовано для проведення офіційних ігор "Євро-2012". Масштабність проекту, в який вкладено близько 250 млн. євро, вражає. Вроцлавський стадіон передбачений на 42 000 глядачів (з них 2500 місць для VIP-персон, 250 місць для неповносправних та тих, хто їх супроводжує) та 4 500 місць для паркування машин. Тут ще ведуться роботи із облаштування інфраструктури, будується вертолітний майданчик, підводяться комунікаційні шляхи таким чином, щоб транспорт міг під’їжджати безпосередньо до стадіону, однак, в цілому, основне вже зроблено. Директор фірми-підрядника, яка будує цей стадіон, Збігнєв Борковський особисто провів ознайомчу екскурсію і в деталях розповів, що, де є, і що ще повинно бути зроблено. Зокрема, тут планують збудувати містечко УЄФА та торговий центр. Особливості стадіону пов’язані з його багатофункціональністю. Згідно проекту, на вроцлавській арені будуть проводити не тільки чемпіонати національного та міжнародного рівня, але й концерти та інші масові заходи. Стадіон буде повністю під електронним спостереженням. Вболівальники зможуть користуватися каплицею, а для футболістів будуть підготовлені просторі гардеробні, релаксаційні басейни, а також приміщення для вступного тренування.
Під трибунами розташуються чотири споруди, в яких буде розміщено найбільший у Вроцлаві фітнес-клуб, казино, ресторан для 1600 осіб, дискотека, а також конференц- та офісні зали. Під час "Євро-2012" тут будуть зіграні три матчі групового раунду, вартість білету у VIP-зоні на ці три матчі становить 2900 євро.
Також у Вроцлаві до "Євро-2012" крім стадіону збудували, ще один важливий об'єкт – Обхідну Автостраду Вроцлава - кільцеву дорогу, яка проходить поряд зі стадіоном. Це один із найбільших дорожніх проектів Польщі. Винятковою частиною проекту є найбільший бетонний міст країни - Редзінський. Він має найвищий пілон (122 м), і посідає четверте місце в світі за величиною серед бетонних мостів. На 160 вантах, загальною протяжністю близько 25 км, підвішені дві незалежні багатосмугові дороги.
Замість епілогу
Загалом же поляки показали нам надзвичайно високий рівень підготовки до проведення Чемпіонату Європи. Основні роботи вже зроблено, залишилося доопрацювати деякі моменти. До 2012 року залишилися лічені місці. Що покажемо ми нашим польським друзям? Чи встигне Львів та Дрогобич справитися із надскладним завданням за кілька місяців завершити реконструкції стадіонів згідно вимог УЄФА? Будемо сподіватися на краще, адже робити все в останній момент - це вже в нашій крові.
Довідка
Лєгніца (пол. Legnica) — місто у Нижньосілезькому воєводстві. Адміністративний центр Легницького повіту. Населення — 106, 1 тис. осіб.
Стровинне польське місто засноване 1149 р. Було однією з столиць Сілезького князівства першой польскої князівської і королівської династії Пястів.
Цікавий факт з історії: після поразки від монголів війська сілезького князя Генріха II Благочестивого (син Св. Ядвиги і Генріха I) у битві на Лєгніцькому (Доброму) полі (нім. Вальштатська битва) і загибелі самого князя 9 квітня 1241 місто було осаджено монголами, але не здалося. Лєгніца стала останнім пунктом просунення військ Батия на Захід.
Переглядів: 6878
|