Як розпочати власний бізнес

Надрукувати
Поради
19.07.2008
ГрошіЯк розпочати власний бізнес? Відповіді на ці запитання містяться в багатьох популярних посібниках для початківців бізнесменів. Але, на жаль, подібні рекомендації часом досягають не мобілізуючого, а деморалізуючого ефекту. Тому ми постараємся детальніше розкрити це питання.

Намагаючись відшукати в собі цінні ділові якості, людина може зіштовхнутися з тим, що вони розвинуті в неї недостатньо або зовсім відсутні. І немудро: система сімейного та суспільного виховання, що склалася в нашій країні, орієнтована зовсім на інші, часом прямо протилежні якості особистості. Виходить, педагогічна система приносить діловій людині тільки шкоду, і від її впливу необхідно звільнитися: а може бути, культивовані нині ділові якості теж трохи однобічні, і не слід безоглядно довіряти порадам Форда і Карнегі та відмовлятися від традиційних цінностей?

 

Як і при вирішенні більшості складних питань, категоричні відповіді далекі від істини, яка, ймовірно, лежить посередині, у рівному віддаленні від крайнощів. Людині, яка задумується про ділову кар'єру, не варто безмовно йти на приводі у порадників. Необхідно бути впевненим у тому, що знайдеться достатня кількість людей, готових платити за Ваші товари або послуги ціну, яку Ви самі запитуєте.

 

А ми у свою чергу постараємося дати кілька порад людям, що починають свій бізнес. Основне і, напевно, найголовніше - це впевненість у своїй справі. Тому перейдемо безпосередньо до того, що Вам необхідно знати, перш ніж почати власну справа, і задамо собі кілька запитань.

 

1. Конкуренти. На перший погляд зрозуміти, що таке конкуренція, досить просто. Вона виникає в результаті діяльності інших фірм у тій же самій галузі, що і Ваша: інших торговців, інших пекарів і т.д. Але конкуренція може виникати і по-іншому. Для початку Вам належить визначити своїх безпосередніх конкурентів, а після цього вирішити, як Ви будете з ними боротися.

 

2. Назва (як підібрати назву для фірми?). Незважаючи на удавану простоту, цей пункт - один з найважливіших. Саме ім'я є візитною карткою фірми. Необхідно вказувати: абревіатуру організаційно-правової форми підприємства (АТ, ТОВ) фірмове найменування, юридичну адресу. Намагайтеся скрізь, де це можливо, використовувати їх для реклами своєї справи. Варто відмітити, що існують деякі найменування, які не можна використовувати без спеціального дозволу.

 

3. Розумна цінова політика. Скільки покупці заплатять за Ваші товари або послуги? Ціна є результатом співвідношення попиту і пропозиції. Чим дефіцитнішою є річ, тим більше за неї готові заплатити. Можна розглядати це і по-іншому: чим дешевше товар, тим більше його Ви продасте. Вам потрібно буде прийняти рішення: як діяти, яким чином проникнути на ринок. Ваш вибір багато в чому буде залежати від того, яким видом бізнесу Ви займаєтеся, від ринку, який Ви обслуговуєте, а також від активності конкурентів, з якими Ви зіштовхнетеся. Якщо Ви поки що не маєте представлення про те, який вид цінової політики виявиться правильним з погляду успіху Вашого бізнесу, то, можливо, відповіді на наведені нижче питання допоможуть Вам прийняти рішення. Чи висока конкуренція в сфері Вашого бізнесу? Чи є покупці Ваших товарів або послуг людьми, що легко реагують на зміну ціни? Чи будете Ви розвивати свій бізнес у відносно небагатому районі? Чи можуть покупці обійтися без Ваших товарів або послуг? Якщо на всі ці запитання Ви відповіли позитивно, то Вам, швидше за все, варто орієнтуватися на низьку ціну і великий обсяг. Чи мають потребу Ваші покупці в особливих товарах, високій якості і, можливо, підвищеній увазі? Ви будете розвивати свій бізнес у багатому регіоні? Чи будуть покупці вважати Вас основним постачальником? У цьому випадку, якщо на всі ці питання Ви відповіли позитивно, Ви могли б орієнтуватися на високу ціну і невеликий обсяг.

 

4. Переваги, не пов'язані з ціною Незалежно від виду обраної Вами цінової політики, можна боротися з конкурентами за допомогою ряду переваг, не пов'язаних зі зниженням цін на пропоновані Вами товари і послуги. Ви можете запропонувати своїм клієнтам такі види послуг, які не в змозі запропонувати багато Ваших конкурентів. Пропонуйте ті додаткові послуги, які не роблять Ваші конкуренти, і тоді Ви відразу підніметеся на той рівень, на якому Вам треба буде менше турбуватися про зниження витрат або зниження цін. Подумайте і спробуйте перерахувати не пов'язані з цінами переваги, які Ви, як Вам здається, могли б запропонувати своїм клієнтам.

 

5. Маркетинг. Ключем до успіху в будь-якому виді бізнесу є грамотний маркетинг, Ви повинні знати свій ринок і вміти продавати свої товари. Ваші знання допоможуть Вам знайти своїх споживачів - Ваші навички допоможуть Вам продати Ваш товар або послугу. Якщо Ви відповіли на всі питання позитивно, в такому випадку Ви знаходитеся на правильному шляху до успіху в області маркетингу та збуту Ваших товарів або послуг.

 

6. Реклама. Ви вже визначили для себе сферу діяльності, район своєї діяльності і розташування вашого офісу. І, звичайно, Ваших потенційних покупців. Тепер необхідно повідомити їм про себе. Якщо Ви орієнтовані на сферу послуг, і Ваш бізнес обмежується якимось районом, то доцільніше буде проводити рекламу на вулицях, розіслати проспекти по поштових скриньках, Door-to-Door і т.д. Якщо ж Ваша аудиторія не обмежена одним районом, то можна підключити як друковані, так і телевізійні ЗМІ. У цілому варто вибирати вид реклами, виходячи з умов. Якщо є можливість, можна найняти професійних рекламістів. Не забувайте про те, що не варто давати забувати споживачам про себе, влаштовуйте розпродажі, проводьте різноманітні заохочувальні акції - "вербуйте" своїх покупців, говоріть їм про те, чому вони повинні користуватися тільки Вашими послугами. Як говорять на Заході: "Якщо Ви ще не провели PR акцію, то починайте негайно".

 

7. Адміністрування. Якщо Ви займаєтеся бізнесом, Ви повинні вміти керувати ресурсами. Це означає, що Вам необхідно стати адміністратором. Ви повинні знати: Як організувати облік складських запасів? Як організувати постачання Вашого підприємства необхідними товарами, сировиною, матеріалами? Як одержати необхідний дозвіл? Як зареєструватися в податковій інспекції? Як укласти контракт із найманими робітниками? Які вимоги техніки безпеки? Як організувати навчання персоналу? Яку організаційно-правову форму буде мати Ваше підприємство? Чи вмієте Ви керувати своїм персоналом? Ефективно використовувати засоби зв'язку? Здійснювати контроль над використовуваними ресурсами? Ці питання визначають межі адміністративного управління.

 

8. Фінанси. Бізнес - це гроші. Тому Вам доведеться займатися і фінансовими аспектами Вашого бізнесу. Початок будь-якої справи - це суцільні питання. Більшість людей задумуються про те, щоб відкрити власну справа в тій області, у якій вони вже мають певний досвід. Як правило, автослюсар відкриває автомайстерню, продавець - невеликий магазинчик і т.д. Це чудово, оскільки у своїй справі необхідно знати суть. Але якими б не були Ваші ідеї, якми б глибокими не були Ваші знання та кваліфікація - цього недостатньо. Ви повинні пристосуватися до законів ринку, приготуватися одержувати поранення та синці комерційних невдач. У практиці багатьох бізнесшкіл використовується один давно випробуваний прийом. Вважається, що майбутній капітан бізнесу повинний відкинути всілякі забобони і навчитися діяти всупереч устояним нормам. Для формування цього вміння японські менеджери, наприклад, можуть у годину пік на багатолюдній станції метро влаштувати показовий хоровий виступ, незважаючи на відсутність вокальних даних. Здивовані і навіть осудливі погляди навколишніх повинні загартувати майбутніх Рокфеллерів, навчити їх стійкості і невразливості перед всякою критикою і нерозумінням. Подібні прийоми вже використовуються подекуди й у наших краях. Але і це не головне. Головне, як ми вже говорили, впевненість у своїх силах. Дерзайте, і у Вас вийде.

 

GUCCIPRADA & Письменник свободи


Переглядів: 19034

Коментарі (12)
 
молодці хлопці побільше таких публікаціи))
Рейтинг: 0+ -7-
 
дядя том, 16:29 19 липня 2008 р.
 
Ага, класна стаття :)
Рейтинг: 3+ 0-
 
, 01:45 18 серпня 2008 р.
 
Мені сподобався епізод про хоровий спів в метро.
Рейтинг: 6+ 0-
 
, 20:37 14 листопада 2008 р.
 
білше :)
Рейтинг: 6+ 0-
 
воа, 22:21 03 грудня 2008 р.
 
Молодці, гарно написано. Впевненості та хитрості обов'язково потрібно початківцю.Особливо між нашими "акулами"бізнесу.
Рейтинг: 0+ -1-
 
, 21:02 04 грудня 2008 р.
 
Чудові поради, якраз для початківців
Рейтинг: 0+ -3-
 
, 20:31 31 липня 2009 р.
 
:grin Чітко і лакончно...
Рейтинг: 0+ -9-
 
, 14:19 09 вересня 2009 р.
 
Напишіть, будь-ласка новий рахунок за навчання ДДПУ Франка ?
Рейтинг: 2+ 0-
 
Євген, 20:57 03 лютого 2010 р.
 
Добре написано ... але напишіть види бізнеса якими реально можна займатись в нашому регіон7і.?
Рейтинг: 3+ 0-
 
, 20:44 24 липня 2010 р.
 
твердий лоб наших чиновників зупиняє все, не кажучи вже про маразматичний зміст наших законодавчих новел.
Рейтинг: 0+ 0-
 
, 09:00 04 березня 2011 р.
 
З написаного випливає що автор "власної справи " не мав а начитався бізнесових журналів і роздає всім поради.Розвелось теоретиків. :(
Рейтинг: 0+ 0-
 
практик, 17:21 13 березня 2011 р.
 
Стаття належить авторові Р.Науменко. А адміністратиор брутально здер її із сайту "ПриватБанк", оскільки писалась саме для банку. 
Нещасні та нечесні плагіатори, навчіться накінець шанувати ПРАВО.
Рейтинг: 1+ 0-
 
Банкір, 17:30 13 березня 2011 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6074 дні)