11 листопада в редакції тижневика "Каменярі" відбувся круглий стіл "Рік після виборів: що далі?". Його підсумком стала презентація ініціативи головного редактора тижневика Ігоря Куруса "Стратегія розвитку краю. Рятуймо себе – рятуймо Україну". Шкода, що з нею не познайомилися градоначальники Трускавця, Борислава та керівництво району. Їх серед учасників дискусії не було.
Хтось із запрошених не з’явився з об’єктивних причин, а хтось, мабуть, тому, що не мав, що сказати. Бо, мабуть, не зручно було керівництву району хвалитися, наприклад, тим, що за цілий рік йому вдалося збільшити поголів’я худоби аж (!) на 8 голів. Однак усі з приблизно 50-ти присутніх на круглому столі представників виконавчої та представницької влад регіону й просто небайдужих жителів Дрогобиччини зійшлися на тому, що подібні зустрічі вкрай необхідні. Навіть якщо хтось із керівників міст краю, можливо, вважає себе маленьким удільним князьком, то все одно не може не зрозуміти, що чимало проблем можна вирішувати тільки спільно.
- Минулого року наша газета організувала кілька конференцій, в ході яких показували владі найбільш складні інфраструктурні проблеми і шляхи їхнього вирішення, - наголосив головний редактор тижневика "Каменярі" Ігор Курус. - Ідея була проста. Якщо ми хочемо зробити у районі якісні дороги, то треба усім містам об’єднуватися і створювати міськрайонну дорожню службу, бо жодне з міст не потягне такого фінансового навантаження та й не має достатніх об’ємів. Нас не послухались, і тепер дороги ремонтують одесити й турки. Тобто, керманичі діють, як вигідно їм.
Гостра дискусія тривала навколо питання про будівництво сміттєпереробного заводу. Напередодні в Дрогобичі перебували представники іспанської фірми "Гера", котрі обіцяють спорудити в нас такий завод за кошти ООН. Зустріч завершилася підписанням протоколу про наміри. А кілька тижнів перед тим в Інтернеті з’явилося повідомлення про те, що район виділив земельну ділянку під будівництво подібного заводу фірмі "Каротекс Україна". Хоча ця інформація була звичайним перебільшенням, та вона вкотре засвідчила, що боротьба за пальму першості в цій справі між головою РДА Михайлом Сендаком та мером Дрогобича Олексієм Радзієвським триває. Шкода, що їх обох не було за засіданні круглого столу, бо присутні подавали чимало цікавих, у тому числі й компромісних пропозицій. Наприклад, депутат обласної ради Михайло Задорожний пропонував міській владі Дрогобича подумати над тим, щоб реалізувати свій проект на землі району.
Так само цікаво дискутували навколо проблем водопостачання Трускавця, Борислава та Східнці, питань залучення інвестицій та сприяння розвитку малого та середнього бізнесу. Тих проблем, які є спільними для всього регіону. Чому ж тоді їх не вирішують спільно?
- Тому що, після виборів кожен переможець вирішив будувати свій "рай" самостійно, - наголосив головний редактор тижневика "Каменярі" Ігор Курус. - Але це не раціонально у нашому регіоні. Адже він компактний. Міста розміщені на меншій відстані одне від одного, ніж окремі райони Львова чи, тим більше, Києва. Мешканці сіл здебільшого працюють у містах. Отже, ми маємо єдине економічне середовище, єдиний ринок праці, маємо однакові інфраструктурні проблеми. Тому дивно, чому ми не використовуємо такі переваги. Скажімо сусідні Самбірський і Стрийський райони цього не мають, а живуть не гірше. Тому я й вирішив ініціювати питання щодо розвитку стратегії Дрогобиччини й Залучив до роботи Київський інститут стратегічного розвитку.
Учасники круглого о столу пропонували проводити подібні заходи частіше й за чітко визначеними темами. Тож під час цього зібрання вирішили, що наступною для обговорення на круглому столі в редакції тижневика "Каменярі" буде тема будівництва регіонального сміттєпереробного заводу.
Переглядів: 4220
|