Голова Дрогобицької міської організації Партії регіонів Сергій Гориславський під час громадського обговорення виборчої реформи в Україні у приміщенні Дрогобицької міської ради виступив із доповіддю на підтримку нового законопроекту про вибори, який передбачає відновлення пропорційно-мажоритарної системи виборів до Верховної Ради України.
Громадське обговорення законопроекту відбулося 8 листопада з ініціативи ВГО "Комітет виборців України" на чолі з головою Дрогобицької організації комітету виборців Богданом Николаїшиним, громадської мережі "Опора", лабораторії законодавчих ініціатив та Українського незалежного центру політичних досліджень у рамках проекту "Сприяння подальшому зміцненню виборчих процесів в Україні". Участь в обговоренні взяло близько 30 представників виборчого процесу: керівники штабів, голови партійних організацій, депутати Дрогобицької міської ради, експерти та представники ЗМІ.
Під час дискусії депутат Дрогобицької міської ради, голова Дрогобицької міської організації Партії регіонів Сергій Гориславський закликав колег знайти порозуміння і не переводити обговорення у площину політичних спекуляцій. "Пропорційно-мажоритарна система виборів отримала значну підтримку громадян, оскільки люди матимуть можливість голосувати за кандидата, який, в разі обрання, буде нести персональну відповідальність за стан справ в окрузі. Хочу звернути Вашу увагу на те, що даний законопроект жваво обговорюється суспільством, він має плюси і мінуси, для знаходження компромісу створена тимчасова комісія, яка врахує всі зауваження. До речі, дану комісію очолив представник опозиції, а це в першу чергу свідчить про демократичність процесу", - наголосив Сергій Гориславський.
За його словами, рекомендації Венеціанської комісії щодо виборчого законодавства України враховані, проте деякі політики намагаються створювати політичні баталії, щоб звернути увагу на себе, оскільки окрім критики не мають себе чим зарекомендувати.
"В країні налічується 180 зареєстрованих партій, з яких лише 5 є дійсно діючими, усі решта є проектами, які використовуються перед виборами бізнес-структурами. Наприклад, у Дрогобичі на місцевих виборах всім відома Європейська партія, лідером якої є представник опозиції п. Катеренчук, декларувала свою підтримку виборцям щодо надання юридичних консультацій. Було відкрито громадську приймальню з гарною вивіскою, але сьогодні зі всіх обіцянок залишилася тільки реклама і великий замок на дверях приймальні. Ось вам і передвиборчий партійний проект. Це говорить про безвідповідальну роботу партій, які перед виборами прагнуть об’єднатися у виборчий блок і пройти у парламент. Тому Партія регіонів закликає відмовитися від такої сумної практики і пропонує партіям брати на себе індивідуальну відповідальність, йдучи на вибори, і перемагати без об’єднання у виборчі блоки", - підкреслив під час обговорення голова Дрогобицьких регіоналів.
Водночас Сергій Гориславський підтримав пропозицію щодо можливості паралельно балотуватися у партійному списку та у мажоритарному окрузі. "Щодо графи "проти всіх", то на мою думку, громадяни, які прийшли на вибори, повинні зробити свій вибір серед тих учасників, які беруть участь у виборчих перегонах. Адже коли ми голосуємо "проти всіх", то знімаємо з себе відповідальність за ситуацію в країні і це неправильно. При підрахунку голосів графа "проти всіх" розподіляється як бонус до отриманих голосів між партіями. Кожен українець зобов’язаний нести відповідальність за стан справ в Україні, а не бути осторонь процесів у державі", - переконаний Сергій Гориславський.
Під час свого виступу він також наголосив на тому, що прийняття нового законодавства про вибори перебуває у компетенції парламенту, а учасникам виборчого процесу потрібно знати закон і діяти виключно в правовому полі, що дозволить унеможливити фальсифікації. "Керівний склад, члени ОВК, ДВК, керівники штабів повинні завчасно проходити навчання щодо роботи на виборах, знати закони в першу чергу. А найголовніше, щоб вибори не перетворювались у бізнес, коли люди йдуть на виборчі дільниці заради заробітку грошей, і їм без різниці, є фальсифікації чи немає. Потрібно дотримуватись законів України, і тоді будь-які вибори пройдуть на найвищому європейському рівні", - підкреслив Серій Гориславський.
Головна мета громадського обговорення – віднайдення консенсусу у виборчому законопроекті, який був поданий до Верховної ради України парламентською більшістю, була досягнута. Після обговорення позитивних та негативних сторін законопроекту, внесення пропозицій та зауважень, думки експертів зійшлись на доцільності голосування на виборах за конкретну кандидатуру, яка буде нести відповідальність перед виборцями. Також лунали пропозиції щодо можливих обговорень законопроекту в обласних та міських радах.
Переглядів: 4394
|