Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією стосовно незаконного проведення конкурсу з продажу кафе "Пельменна". Нагадаємо, що ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 листопада 2011 року № 1315667\11., яка зареєстрована у Дрогобицькій міській раді 15 листопада 2011 року було заборонено Дрогобицькій міській раді Львівської області вчиняти будь–які дії щодо затвердження оцінки, проведення конкурсу та проведення приватизації нежитлового приміщення площею 100, 1 кв.м. по вул. Шевській, 3 у м. Дрогобичі.
Створене на базі трудового колективу кафе "Пельменна" ТзОВ "Кредо Р" з метою захисту своїх порушених прав звернулось до Дрогобицького міськрайонного суду з позовом про оскарження неправомірних дій Дрогобицької міської ради.
Як наслідок, 24 листопада 2011 року Дрогобицьким міськрайонним судом у справі № 2-а-1624/11 року було ухвалено постанову, за якою визнано протиправним та скасовано рішення Дрогобицької міської ради про затвердження об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації шляхом конкурсу та про відмову ТзОВ "Кредо Р" у приватизації шляхом викупу.
Однак, суд Дрогобицькій міській раді "не указ" - ситуація доходить до абсурду. З метою незаконного відібрання майна, на яке претендує колектив та проведення конкурсу з продажі приміщення кафе "Пельменна" Габшій Йосип Степанович ( прийнятий на посаду директора КП "Берізка" згідно до розпорядження міського голови м. Дрогобича Радзієвського О.В. №175-р від 03 березня 2011 року ) та Росоха Ростислав Васильович ( з січня 2011 року начальник управління комунального майна виконавчих органів Дрогобицької міської ради) втручаються, у тому числі, 16.11.2011 року в роботу підприємства та завдають прямих фінансових збитків КП "Берізка", у яке входить структурний підрозділ кафе "Пельменна", тобто у будь–який спосіб намагаються припинити фінансову діяльність кафе, незважаючи на те, що колектив кафе домовляється про виготовлення за участю незалежного експерта проектного висновку про оцінку майнових та немайнових прав кафе "Пельменна" як структурного підрозділу комунального підприємства "Берізка".
Як пояснюють самі Габшій Й.С. та Росоха Р.В. у розмові з працівниками трудового колективу, їм було необхідно підготувати кафе "Пельменна" до продажу у зв’язку з благородною метою - вилучення коштів від реалізації майна та їх освоєння для добудови США №5. Як можна освоїти кошти у кінці року? Щоб проводити добудову школи зимою?
Ні, за цими відповідями криється звичайний "переділ громадської власності" (яка, як запевняють працівники колективу, приносить прибуток): начальник управління комунального майна "захищає позицію громади" не через турботу про саму громаду (бо як можна не розуміти інтереси людей, які відпрацювали у кафе більше 30 років і залишаться без роботи та належної пенсії?), а через те, що напередодні конкурсу все було "схвалено", гроші поділені, а залишилось тільки оформити папери!
"Біда сама не ходить!", - згадує українська приказка, тому і ухвала Львівського апеляційного суду напередодні конкурсу внесла свої корективи у розвиток ситуації у місті.
Очевидні речі не можливо приховати: хіба ПП Моряк Р.С. (вірогідно, це підставна особа), розуміючи наслідки "купівлі" спірного об’єкту, може викласти більше 800 000 грн і купити те, що йому не може належати по закону?! Хіба це не чітко та умисно розписана гра?
Не можемо ми зрозуміти і дію самого начальника управління комунальних ресурсів виконавчих органів Дрогобицької міської ради Росохи Ростислава Васильовича. Перевищуючи надані йому повноваження та діючи всупереч вимогам Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" ( ст.ст.4, 8, 9, 11, 24) від 07 червня 2001 року, своїми діями він завдає шкоду інтересам трудового колективу кафе "Пельменна" та громаді м. Дрогобича.
За словами Росохи Р.В. конкурсна комісія "не має відношення до Дрогобицької міської ради", а тому має право розпоряджатися майном, не вкладається у ніяку логіку речей: чорним по білому написано, що не можна проводити конкурс, а Ростислав Васильович знає, що можна. Можливо, все-таки попри заборону суду він діє умисно, бо треба відробляти гроші?
Та обставина, що начальником управління комунальних ресурсів вже проведено конкурс, є підставою для оцінки дій службової особи органами прокуратури за ознаками злочину, передбаченого ст.382 КК України .
"Стаття 382. Невиконання судового рішення"
1. Умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню - карається штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.
2. Ті самі дії, вчинені службовою особою, - караються штрафом від семисот п'ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років."
Пересічні українці програють у ході такої "прилавкової" приватизації, оскільки влада відверто обслуговує інтереси найбільш наближених до неї бізнес-груп. Такі обставини, коли люди пропрацювали по 20-30 років на комунальному підприємстві і зараз опиняться на вулиці, завдають непоправної та суттєвої шкоди інтересам самої громади м. Дрогобича - жителям міста (2 кафе у місті не працює через саму владу, при цьому, відмітьте, прибуткові кафе). Хіба влада не повинна дбати про розвиток цих кафе?
Переглядів: 5758
|