День боротьби проти корупції влада відмічає порушеннями ЗУ "Про доступ до публічної інформації"
|
|
Новини
|
Написав(ла) Олександр Магльона
|
11.12.2011 |
9 грудня у світі відзначають День боротьби проти корупції. "Боротьбу" демонструє й наша влада — на всіх щаблях. Зокрема, 28 листопада Кабмін затвердив Державну програму щодо запобігання і протидії корупції (розробник Міністерство юстиції). Перед тим, 21 жовтня, Президент України Віктор Янукович затвердив указом Національну антикорупційну стратегію на цей же період. Що ж об'єднує ці документи? Крім теми, ці два документи, насамперед, об’єднує те, що під час їх підготовки та прийняття було грубо порушено Закон "Про доступ до публічної інформації", а саме, - норму його статті 15, що передбачає обов’язкове оприлюднення за 20 робочих днів проектів нормативно-правових актів державних органів та проектів актів органів місцевого самоврядування.
Аналогічні порушення мають місце щодня при прийнятті інших актів Президента, Кабінету Міністрів, міністерств, інших органів державної влади, особливо, на місцевому рівні. Не є винятком і Дрогобицька міська рада, про що неодноразово вголос говорили громадські лідери, представники мас-медіа. Таким чином влада позбавляє громадськість, територіальні громади можливості висловитися та подати свої зауваження до проектів важливих нормативно-правових актів, що формують якість нашого життя.Тому в цей день, 9 грудня, і появилася відповідна заява, до підписання якої можуть залучитися й представники мас-медіа Дрогобиччини.
9 грудня 2011 року
Заява
Вищі органи державної влади систематично порушують Закон про доступ до публічної інформації
9 грудня у світі відзначають День боротьби проти корупції. 28 листопада Уряд України затвердив Державну програму щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки, розробником якої виступало Міністерство юстиції. Перед тим 21 жовтня Президент України затвердив указом Національну антикорупційну стратегію на цей же період. Крім теми, ці два документи об’єднує те, що під час їх підготовки та прийняття було грубо порушено Закон про доступ до публічної інформації, а саме норму його статті 15, що передбачає обов’язкове оприлюднення за 20 робочих днів проектів нормативно-правових актів державних органів та проектів актів органів місцевого самоврядування.
Такі ж порушення мають місце щодня при прийнятті інших актів Президента, Кабінету Міністрів, міністерств, інших органів державної влади. Таким чином суспільство позбавлено можливості висловитися та подати свої зауваження до проектів важливих нормативно-правових актів.
Вимога Закону про доступ до публічної інформації щодо обов’язкового оприлюднення проектів актів спрямована на посилення прозорості влади та створення умов для участі громадськості в прийнятті рішень. Це також важливий інструмент запобігання корупції шляхом суспільного контролю за владними рішеннями на стадії їх підготовки.
Особливо небезпечним є те, що нормою про оприлюднення проектів актів за 20 днів нехтують найвищі державні органи, що є негативним прикладом для інших владних органів, зокрема місцевих і стимулює до тотального порушення цієї норми закону.
Ми, представники громадських організацій та експерти:
· закликаємо Кабінет Міністрів України, Президента, центральні органи виконавчої влади, інші органи державної влади додержувати у своїй роботі зазначену вимогу Закону і забезпечити оприлюднення проектів своїх нормативно-правових актів у встановлений Законом строк;
· звертаємося до Генеральної прокуратури України з вимогою забезпечити нагляд за виконанням Закону про доступ до публічної інформації зазначеними органами державної влади.
Заяву підтримали:
Вікторія Сюмар, Інститут масової інформації
Юрій Луканов, голова комітету Київської незалежної медіа-профспілки
Наталія Лігачова, Телекритика
Ігор Розкладай, Інститут Медіа Права
Олександр Магльона, шеф-редактор газети "Нові Горизонти"(м. Дрогобич)
Переглядів: 5155
|