Гріх! Так часто доводиться чути це слово. Не думаю, що існує людина, яка жодного разу не зогрішила. Проте, існують поняття "брехня заради спасіння" або "забрати в багатих та віддати бідним". Сама не знаю, чи це таке виправдання придумують собі люди, а, можливо, воно й справді не розцінюється гріхом. Та іноді у певних випадках люди зазнають чогось страшнішого, ніж обман чи крадіжка, а саме гріхопадіння.
Кожен з нас точно чув ім’я Миколи Лєскова, більшість людей вважають його геніальним письменником, твори якого не те, що не потерплять забуття, а будуть завжди актуальними. Одним з моїх улюблених його творів є "Леді Макбет Мценського повіту" - читала його не раз, але, коли випала нагода подивитись виставу, я вирішила її відвідати. Поставлена вона була на сцені нашого театру, який я завжди охоче відвідую. Режисер постановник - О. Король.
На початку вистави йдеться про сумне життя досить молодої жінки, Катерини Ізмайлової, якій по неволі довелося вийти заміж за нелюба Зеновія Ізмайлова. Вона була, наче пташка у золотій клітці. Не надіючись на спасіння, все, чого хотіла - це народити немовля. Але доля Катерині вирішила зробити набагато вагоміший подарунок. Під час відсутності чоловіка, у домі Ізмайлових з’явився молодий слуга - Сергій. Молодик зразу запав дамі в серце і досить швидко між ними почав розвиватись роман.
Усе було б чудово, якби не клятий свекор Борис, який застукав коханців на гарячому. Він дуже розлютився нахабною поведінкою невістки і погрозив розказати все чоловіку. Жінка не знала, що робити, вдалась до крайнощів і отруїла Бориса. Час минав, а Сергій не хотів змиритись з їхніми стосунками, він хотів взяти Катерину за жінку та стати купцем. Саме ці слова коханого спровокували відчайдушну на вбивство власного чоловіка. Вона була вагітною, а, отже, їхня з купцем дитина повинна б стати спадкоємцем усіх багатств батька - ніхто ж не дізнається, що насправді ця дитина від Сергія.
І ось, коли план був на межі з реальністю, з’явився малий племінник Зеновія, він був хворим і йому були потрібні гроші. Та Сергій сам вирішив майбутнє хлопця вбивством. Слідство арештували двох, жінка все відмовлялася, що нічого не знає, а Сергій кричав, що це Катеринина вина. Слідчий був професіоналом у своїй справі, якому вдалось добратись до істини, довівши вину двох. Коханців ув’язнили. Здається - все, нічого гіршого з жінкою статись не могло. Але у в’язниці вона зазнала не лише кепкування зі сторони коханого, а й на її очах у Сергія бурно розвивався роман вже з іншою жінкою. Катерина занедужала і померла. З часом, уже на схилі літ, помер одиноким і Сергій.
"Формула гріхопадіння" полягає в тому, що людина занапащає свою душу, забираючи життя у інших лише заради своєї прихоті. Невже так можна? Адже Бог вирішує, скільки кому жити. І хто ж винний, вбивця чи той, хто провокує на цей страшний гріх? Чи є провина жінки, яка просто хотіла бути щасливою? Чи є провина мужчини, який був готовий йти по трупах заради грошей? Є, є провина двох, бо й над почуттями та бажаннями розум має брати верх.
Ролі були зіграні чудово. Акторам вдалось передати кожну емоцію. Декорації були вибрані напрочуд вдало. І їх яскраво доповнювали костюми героїв, над чим працювала Дарія Зав`ялова. Влучно до кожного епізоду була підібрана музика Олександром Королем.
У цілому світі немає нічого швидшого за час, він проходить і настає новий період життя. Лише йому під владу стирати минуле та руйнувати стереотипи. Іноді сама не знаю, чи це на краще. На жаль, сьогодні вже ніхто, йдучи в театр не одягає вечірній одяг. Щоправда, думаю, що і прийти в джинсах є ознакою поганого тону. Але витівки сучасної публіки я навіть не знаю як назвати. Незважаючи на морози на вулиці, у приміщенні театру було тепло. І ось мені просто відняло мову, коли я побачила панянок, які всю виставу сиділи у куртках і навіть не насмілились зняти шапки. Люди, це ж свідчить про наше ставлення до мистецтва.
Переглядів: 4678
|