"Формула гріхопадіння" на сцені театру імені Юрія Дрогобича

Надрукувати
Культура, мистецтво
Написав(ла) Ірина Сібеліус   
20.02.2012
Мистецтво Гріх! Так часто доводиться чути це слово. Не думаю, що існує людина, яка жодного разу не зогрішила. Проте, існують поняття "брехня заради спасіння" або "забрати в багатих та віддати бідним". Сама не знаю, чи це таке виправдання придумують собі люди, а, можливо, воно й справді не розцінюється гріхом. Та іноді у певних випадках люди зазнають чогось страшнішого, ніж обман чи крадіжка, а саме гріхопадіння.

Кожен з нас точно чув ім’я Миколи Лєскова, більшість людей вважають його геніальним письменником, твори якого не те, що не потерплять забуття, а будуть завжди актуальними. Одним з моїх улюблених його творів є "Леді Макбет Мценського повіту" - читала його не раз, але, коли випала нагода подивитись виставу, я вирішила її відвідати. Поставлена вона була на сцені нашого театру, який я завжди охоче відвідую. Режисер постановник - О. Король.

На початку вистави йдеться про сумне життя досить молодої жінки, Катерини Ізмайлової, якій по неволі довелося вийти заміж за нелюба Зеновія Ізмайлова. Вона була, наче пташка у золотій клітці. Не надіючись на спасіння, все, чого хотіла - це народити немовля. Але доля Катерині вирішила зробити набагато вагоміший подарунок. Під час відсутності чоловіка, у домі Ізмайлових з’явився молодий слуга - Сергій. Молодик зразу запав дамі в серце і досить швидко між ними почав розвиватись роман.

Усе було б чудово, якби не клятий свекор Борис, який застукав коханців на гарячому. Він дуже розлютився нахабною поведінкою невістки і погрозив розказати все чоловіку. Жінка не знала, що робити, вдалась до крайнощів і отруїла Бориса. Час минав, а Сергій не хотів змиритись з їхніми стосунками, він хотів взяти Катерину за жінку та стати купцем. Саме ці слова коханого спровокували відчайдушну на вбивство власного чоловіка. Вона була вагітною, а, отже, їхня з купцем дитина повинна б стати спадкоємцем усіх багатств батька - ніхто ж не дізнається, що насправді ця дитина від Сергія.

І ось, коли план був на межі з реальністю, з’явився малий племінник Зеновія, він був хворим і йому були потрібні гроші. Та Сергій сам вирішив майбутнє хлопця вбивством. Слідство арештували двох, жінка все відмовлялася, що нічого не знає, а Сергій кричав, що це Катеринина вина. Слідчий був професіоналом у своїй справі, якому вдалось добратись до істини, довівши вину двох. Коханців ув’язнили. Здається - все, нічого гіршого з жінкою статись не могло. Але у в’язниці вона зазнала не лише кепкування зі сторони коханого, а й на її очах у Сергія бурно розвивався роман вже з іншою жінкою. Катерина занедужала і померла. З часом, уже на схилі літ, помер одиноким і Сергій.

"Формула гріхопадіння" полягає в тому, що людина занапащає свою душу, забираючи життя у інших лише заради своєї прихоті. Невже так можна? Адже Бог вирішує, скільки кому жити. І хто ж винний, вбивця чи той, хто провокує на цей страшний гріх? Чи є провина жінки, яка просто хотіла бути щасливою? Чи є провина мужчини, який був готовий йти по трупах заради грошей? Є, є провина двох, бо й над почуттями та бажаннями розум має брати верх.

Ролі були зіграні чудово. Акторам вдалось передати кожну емоцію. Декорації були вибрані напрочуд вдало. І їх яскраво доповнювали костюми героїв, над чим працювала Дарія Зав`ялова. Влучно до кожного епізоду була підібрана музика Олександром Королем.

У цілому світі немає нічого швидшого за час, він проходить і настає новий період життя. Лише йому під владу стирати минуле та руйнувати стереотипи. Іноді сама не знаю, чи це на краще. На жаль, сьогодні вже ніхто, йдучи в театр не одягає вечірній одяг. Щоправда, думаю, що і прийти в джинсах є ознакою поганого тону. Але витівки сучасної публіки я навіть не знаю як назвати. Незважаючи на морози на вулиці, у приміщенні театру було тепло. І ось мені просто відняло мову, коли я побачила панянок, які всю виставу сиділи у куртках і навіть не насмілились зняти шапки. Люди, це ж свідчить про наше ставлення до мистецтва.

Переглядів: 4678

Коментарі (19)
 
Черговий піар театру?Чи нерозуміння "як це людина може сидіти в шапці"?Для того щоб театр мав дрес-код притаманний саме театру як таковому потрібно щоб цей дрес-код ЗНАЛИ люди які відвідують вистави.Відвідувачі НЕ ЗНАЮТЬ, НЕ ВІДАЮТЬ...та і відвідують той театр заради моди..сьогодні модно завести кишенькогового пса, завтра посидіти на черговій виставі з арістократичним виразом обличчя в шапці...
Рейтинг: 6+ -7-
 
Таня Т, 03:23 20 лютого 2012 р.
 
Я театр, чесно, не люблю! Але колись був на одній виставі - сподобалося як "грали" артисти! Цікаво! Живо! Для того, щоб театр любити потрібно в ньому розбиратися.Не любив колись шахмати, але коли навчився робити ходи, полюбив це грайло! Так і театр! Требе розумітися в театральних ходах! А так хочеться побажати всім артистам Дрогобицького театру здоровя+любові+щирості душі! МИ ВАС ЛЮБИМО! ЩАСТЯ ВАМ ВСІМ!
Рейтинг: 10+ 0-
 
снайпер +, 07:09 20 лютого 2012 р.
 
Неплохая пьеса. Хорошие актёры. Красивые декорации. 
И никакая статья. 
Не скажу плохая -именно никакая. Скорее, сочинение заумной школьницы. 
Учитесь писать, Ирина. А то за вашим пафосом не видно ни смысла, ни жалких немеков на философию, ни уж тем более иронических потуг.
Рейтинг: 8+ -2-
 
Вера, 09:29 20 лютого 2012 р.
 
Не зовсім зрозуміла , про що ця стаття. Це короткий зміст сюжету? Хід подій цієї вистави треба було вловити під час ходу п'єси, а не тепер розжовувати публіці. Чи гра акторів була такою невдалою, що глядач нічого не зрозумів?  
А якщо ця стаття про некультурних людей, яким холодно в теплому приміщенні, то не треба було починати з доповіді про виставу.
Рейтинг: 3+ -1-
 
, 10:15 20 лютого 2012 р.
 
Була на цій виставі, не погоджуюся з Іриною щодо тлумачення змісту. Все набагато складніше: "бідна невістка" ? Не такий вже простий і закоханий слуга Сергій. Чому свекор повів себе саме так - природньо.Погоджуся з Вірою щодо статті...не переказуйте, Ірино свою думку, ваш переказ досить поверхневий...
Рейтинг: 5+ 0-
 
Любителька театру, 10:17 20 лютого 2012 р.
 
Таня Т! У своєму коментарі Ви продемонстрували свій "дрес-код", освіченість та фаховий рівень. "Диплом" дорого коштував? )
Рейтинг: 5+ -2-
 
Власкор, 10:21 20 лютого 2012 р.
 
Для мене дорого, в вашому понятті певно недорого.У мене своя думка я її виражаю так як вважаю за потрібне.Чи ви вважаєте нормальним сидіти в шапках?Ви б ліпше вчити молодих отому дрес-коду, хоча у мене закрадаються думки що Ви поняття в тому не маєте.Можу подискитувати.Вперед!
Рейтинг: 1+ -3-
 
Таня Т, 15:09 20 лютого 2012 р.
 
Прошу не стирати! Пані ТАНЯ Т.до театру багато не ходить народу по тій причині, бо майже вдома має свій театр - телевізор, ДВД, домашній кінотеатр і навіть супутнікове телебачення! Тут на тетральній сцені немає ніякого піару! Деякі артисти нашого Дрогобицького тетру навіть знімалися в кіно! Може би написав щось не те, але цензор не дозволить і зітре! Сходіть якось до театру і посидіть пару годин на якійсь театральній виставі! Поплескайте від душі артистам, вам стане легше на душі! Бажаю нашим артистам за відданість душі і серця глядачам здоров я+любові + життєвоі доброти! Нехай ВАМ всім щастить!
Рейтинг: 5+ 0-
 
резидент, 19:59 20 лютого 2012 р.
 
люди не ходять в театр не тому, що вдома сателітка з дівіді а тому що їм за перепрошенням впадло. бо в неділю піти на виставу з жінкою і дітьми то для них надто важко... і . т д. одним словом рагуліємо потрохи. сидимо в дома і дивимось танці з зірками, міняю жінку, і дешеві серіали ні про що.
Рейтинг: 8+ 0-
 
прост, 20:38 20 лютого 2012 р.
 
Попередній коммент +1
Рейтинг: 3+ 0-
 
Слов’янин, 20:45 20 лютого 2012 р.
 
Чи знаєте що таке рецензія, зокрема - на виставу?
Рейтинг: 1+ 0-
 
Питання, 22:03 20 лютого 2012 р.
 
Був в театрі з сином прибл. місяць тому. Задоволення тьма. Декорації цікаві якісні, костюми дорогі і оригінальні, актори стараються. Емоцій приємних як в мене як і в малого було багато. Зал чудово відреставрований. Люди йдіть в театр. Не пошкодуєте що вирвались із буднів. Спробуйте. Не "бійтесь". Це навіть не дорого)))
Рейтинг: 6+ -1-
 
Роман, 00:10 21 лютого 2012 р.
 
Резидент я б тобі багато написала але боюсь витруть.Багатьох артистів театру про який ти ведеш мову я знаю особисто а не тільки по іменах і призвищах.Багато в чому можу заткнути Тобі рот.Про кіно будь-ласка в подробицях.Незнаю в чому Ти побачив в мені злосну фурію)) я не зла, не відьма і щиро від серця плескаю і посміхаюся)До чого Ти тут пишеш про артистів театру коли мова була зовсім про інше?Не треба до мене Викати, я до Тебе Тикаю по причині неповаги.Повагу треба заслужити.
Рейтинг: 0+ -5-
 
Таня Т, 03:05 21 лютого 2012 р.
 
Люди! Театр і культура це різні речі! Від щотижневих походів в театр людина не стане культурнішою! І навпаки багато культурних взагалі носа в театр не сують! Та не робіть з того театру Ідола для поклоніння! Культура є в кожному з нас, у кожного своя! Це деякі особистості звикли піарити театр як культурний осередок Дрогобиччини! Культурний осередок є в кожному з нас, в кожному будинку і квартирі той же телевізор і ДВД, інтернет і книга...Краще б місті побудували новітній кінотеатр молодому поколінню це сподобається.
Рейтинг: 3+ -5-
 
Таня Т, 03:13 21 лютого 2012 р.
 
а в театрі хороші актори, хороші вистави..людям є на що подивитися недільними вечорами.
Рейтинг: 2+ 0-
 
Таня Т, 03:21 21 лютого 2012 р.
 
Таня Т, молодець, ростеш прямо на очах! .)
Рейтинг: 1+ 0-
 
Хохотун, 12:56 21 лютого 2012 р.
 
*** 
 
Особисті образи.
Рейтинг: 0+ 0-
 
До тоі ТАНІ, 21:36 21 лютого 2012 р.
 
*** той що пише море образ в мою адресу.Цікаво чи ти таке бойвниче за межами інтернету?Шуруй в бібліотеку книжки читати (а не листки виривати і задницю витирати), на гугли як поводитися в театрі щоб виглядати арістократично, а не як Вася з Ступниці.То може попустить мати незнайомим дівчатам писати.
Рейтинг: 0+ -4-
 
Таня Т, 15:51 22 лютого 2012 р.
 
Йой! Та дайте си спокій, дітиска! Чого так ся висварюєте?
Рейтинг: 0+ 0-
 
Гість, 20:13 01 березня 2012 р.
Додати коментар
Ім’я:
Коментар:

 
© 2008-2024 Дрогобич Інфо → (сайт працює 6044 дні)