Світогляд молоді у наш час формується під впливом глобальної зміни ієрархії загальнолюдських ціннісних орієнтацій. Нинішній виховний процес молодої особи у демократичному суспільстві повинен передбачати досить високий рівень індивідуальної свободи особистості, відмову державних структур від жорсткого визначення форм та методів соціалізації, постійного контролю як за суспільними інститутами, що її здійснюють, так і за самим громадянином. Саме цієї проблеми – "Роль державних установ та молодіжних організацій у формуванні світогляду молодої людини" – торкнувся ІХ Форум Молоді Дрогобиччини (організований відділом сім’ї, молоді та туризму Дрогобицької міської ради), що відбувся у п’ятницю, 2 березня, у сесійні залі ратуші.
(натисніть на фото для перегляду, всього 14 фото)
Фото 2, фото 3, фото 4, фото 5, фото 6, фото 7, фото 8, фото 9, фото 10, фото 11, фото 12, фото 13, фото 14.
За традицією, розпочав Форум міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський. Мер зазначив, зокрема, що у дошкільних установах міста навчається 2500 малят, школи нараховують близько 9379 учнів, у ПТУ та технікумах навчається відповідно понад 2434 та 2319 студентів, студентами ВНЗ є близько 4395 осіб (це лише стаціонарна форма навчання). Також Олексій Васильович навів сумну статистику про те, що у місті є 31 дитина-сирота, а число дітей, чиї батьки позбавлені прав батьківства, становить 71. За словами голови міста, у Дрогобичі та Стебнику народжуваність перевищує смертність і на сьогодні нараховано близько 439 багатодітних сімей. "Чужа біда обов’язково повинна турбувати серце і душу кожного християнина", – зазначив Олексій Васильович і додав, що міська влада надзвичайно зацікавлена у співпраці з молоддю, позаяк хоче знати усі проблеми, що турбують сучасних молодих людей: "Ми завжди намагаємось знайти бюджетну підтримку усім молодіжним заходам". Одразу після завершення своєї промови, мер покинув залу Форуму, так як, за його словами, мав чимало невідкладних до вирішення справ.
На Форумі виступили: Дрогобицька Станиця НСОУ "ПЛАСТ", Центр "Дивовижні долоні", ГО "Альтер", ГО "Молодий народний рух", БФ "Карітас", Комісія у справах Молоді Єпархії УУКЦ, товариство захисту дітей-інвалідів "Надія", ГО "Батьківщина молода", ГО "Оll round", ГО "Українська свідома молодь", ГО "Інше місто", голова координаційної Ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини Михайло Ваврин, а також лідери молодіжних організацій Зеновій Квасній та Роман Москаль. Зокрема, Зеновій Квасній зазначив: "Потрібно створювати умови, де б молодь могла бути зайнятою за своїми інтересами у вільний час. У нас, поки що, цього немає, тому молодим людям доводиться топтатися на місці, об’єднуючись у організації, створювати здорові умови для дозвілля. Велику надію і сподівання у вирішенні цих проблем ми покладаємо на державні установи, на церкву. Саме тоді, коли будуть створені умови, буде контроль – ось тоді ми відчуємо прогрес. Було б значно ефективніше формувати світогляд молодої людини тоді, коли б церква не була розділеною і віддаленою від державних структур. Коли церковні догмати лежали б в основі закону, який би мав чітко прописані міри покарання, тоді ми мали б високу культуру та мораль. Не було б різниці між соціальними верствами, між статусами. Не було б такої жорстокості (яка стрімко зростає) серед дітей та молоді". Як зазначив доповідач, незабаром у Дрогобичі з’явиться новий молодіжний рух — "Дрогобич, прокидайся!". Це буде новий формат, якого досі у Дрогобичі не було. Доповнив свого колегу Роман Москаль, який зазначив, що Дрогобич, після Львова, є другим містом в області за активністю діяльності молодіжних організацій. Також Роман заперечив словам міського голови про те, що місто немає кадрів і зазначив: "Кадри є, проте немає вільних місць".
У другій частині Форуму було проведено роботу в групах та обговорення резолюції. Молодь поділили на дві групи, кожна з яких мала тему для обговорення. Перша група дискутувала на тему: "Творче самовираження як шлях до вдосконалення особистості", а друга група – "Духовність і цінність орієнтації молоді в трансформаційному суспільстві". Досить цікаві й креативні ідеї висунули співрозмовники першої групи. Вони запропонували неординарні заходи, якими можна розбавити сіру буденність суспільства. Друга група обговорювала стосунки молодого покоління і церкви. Що повинна робити церква, щоб бути ближчою до молоді та що повинна робити молодь, щоб стати ближчою до церкви? – Однією з таких умов є те, що священик має зрозуміти молоду людину і допомогти їй, натомість, коли юнак чи юнка не повинні боятися підійти до отця зі своїми ідеями. Також молодь має підтримувати церкву, тобто долучатися і бути її активними учасниками. Головна умова – обидві сторони мають бути відкритими та щирими.
Третя частина Форуму – прийняття резолюції. У ній, зокрема, наголошується, що молодь – найенергійніша і найпродуктивніша частина суспільства, а належна підтримка молодого покоління є запорукою гідного майбутнього української держави.
Загалом, у Форумі взяло участь 103 учасники, серед яких учні загальноосвітніх шкіл, вихователі учнівської молоді, учні профтехучилищ, студенти технікумів і вишів, представники молодіжних організацій, державні службовці, духовенство. Дивним було те, що проігнорували Форум Молоді ГО "Молодіжний прорив" та ГР "Відсіч", які являються організаторами багатьох заходів та акцій-протесту, а на звіт до молоді не з’явилися. Проте й серед учасників було чимало непідготовлених, які виходили на виступ перед публікою зі старими презентаціями, замість конкретних результатів своєї роботи розповідали про мету, об’єкт і завдання організації. Але ж, шановні наші учасники, це не курсова чи дипломна робота, де треба висвітлити об’єкт, мету, завдання… Це Форум Молоді, де ми, учасники, хочемо почути, побачити результати діяльності тієї чи іншої організації, аби розцінити ефективність та якість роботи. Цього, на жаль, вдалося почути лише від одиниць. Чи не найбільшим дивом став виступ Остапа Походжая (ГО "Інше місто"), який досить-таки зухвало себе поводив перед публікою, у своєму мовленні використовував молодіжний сленг та некультурну лексику, мотивуючи все тим, що до останнього не знав про те, чи буде виступати, тому й не підготувався належним чином.
На жаль, лише близько 30% молодого населення країни цікавляться діяльністю молодіжних громадських організацій. Інші ж просто займаються "бродінням по життю" та заповненням мозкового вакууму "псевдоінформацією". Великий відсоток громадян просто залишаються не проінформованими щодо діяльності та й взагалі існування подібних угрупувань. Тому було б добре створити щось на зразок молодіжного інформаційного центру, щоб активна й не байдужа молодь дізнавалась про різноманітні акції, збори, конференції, зустрічі серед молодіжних організацій і брала в них участь. Потрібна й підтримка з боку влади, її безпосередня участь у створенні умов для розвитку беззахисних паростків свідомості української молоді. Звичайно, це потребує додаткового фінансування і уваги, а місту і так вистачає ще й економічних і політичних проблем, але нам треба усвідомити одне: якщо сьогодні ніхто не виховає молодих українців з нормальною, не деформованою системою ціннісних орієнтацій, завтра вже нікому буде займатися будівництвом правової демократичної держави, а, можливо, й нікому буде називатися українцями взагалі.
Переглядів: 6063
|